نویسنده: رزا عابدی

مد و مدگرایی

در این مقاله چند ایده ناب و جدید برایتان آماده کرده ایم تا با رویی گشاده به استقبال پائیز برویم. در ادامه شما را باروش هایی ارزان و ساده آشنا خواهیم کرد که به خوبی فضای دل انگیز پائیز را میهمان خانه هایتان خواهند کرد.

 

زیباترین ایده های دکوراسیون پائیزه برای منازل

 

در این بخش از مقالات تحت عنوان ایده هایی برای دکوراسیون پائیزه قصد نداریم تا هرچیزی به خدمتتان معرفی کنیم در این مقاله تنها راجع به ایدهای خاص و منحصر به فرد صحبت خواهیم کرد.ایده هایی که به شما کمک میکنند منازلی خاص و مطابق با فصل با هزینه ای کم داشته باشید.

برای شروع و اولین ایده دکوراسیون پائیزه ای که خدتتان ارائه میدهیم شما نیاز به کدو تنبل دارید و این به دلیل این است که شما روح پائیز را با استفاده از کدو تنبل به خانه تان اضافه می کنید .استفاده از کدو به این جهت مناسب است که رشد  آن چند ماه زمان میبرد و با تزیین آن در این فصل به مدت چند ماه دیگر نیز سالم باقی خواهد ماند . همین طور میتوانید از گلهای نارنجی رنگ و برگهای زردو نارنجی در کنار کدوها استفاده کنیدداشتن مجموعه از رنگهای پائیزه درکنار هم می تواند باعث زیبایی دو چندان در کنار کدو تنبل شود.

 

ایده دکوراسیون پائیزه

دکوراسیون چیست و چه نقشی در طراحی منازل ما دارد؟

میتوانید از کدوها و تزئینات اطرافشان در قسمت ورودی در، روی جاکفشی بیرون در و در صورت داشتن خانه های آپارتمانی روی پلها و جای گلدانی راه پله ها استفاده کنید همچنین گذاشتن کدو ها در قسمت ورودی درب حیاط میتواند یک خانه شیک و مدرن برایتان بسازد که با رنگ های زیبای پائیزه و کدو سمبل این ماه تزئین شده اند. استفاده از آکواز ها برای مدرن بودن یا استفاده از کدو تنبل های سفید و تیره رنگ می توانند از بهترین موارد برای تزیین در ورودی خانه شما باشند. 

دکوراسیون پائیزه / تاج ایده ای ناب برای درب ورودی

شما میتوانید درب وردی خانه هایتان را که فرقی نمیکند ویلایی باشد و یا آپارتمانی با تاج گلهایی متنوع با ترکیاتی از گلها، برگ های پائیزه، کدو تنبل های ریز و نارنجی و گل و شمع که همگی به بستگی به انتخاب و سلیقه شما دارد تزئین چینش کدو تنبل هایی که از نظر سایز بندی با هم هم سای زنیستند درکنار هم و استفاده از شمع و برگ در میان انها میتواند ترکیب شگفت انگیزی ایجاد کنداستفاده از کدو تنبل های رنگی دیگر مانند سبزو زرد هم میتواند هارمونی رنگی بسیرا زیبائی ایجاد کند

ایده دکوراسیون پائیزه

ایده دکوراسیون پائیزه

ایده دکوراسیون پائیزه

تزئینی که دیگران را جذب خواهد کرد!

یکی از بهترین راه ها برای مشخص کردن پائیز و خوش آمد گوئی به آن آویزان کردن آویزی تحت عنوان حلقه گل و ی هر تزئین دیگر است که در ابتدای ورود به خانه دیده میشود.به عنوان مثال شما باید در خانتان نقطه کانونی ایجاد کنید میتوانید با استفاده از زنبیل یکه آن را پر از کدو تنبل و برگ و گل پائیزه کرده اید و آن را به روی در و یا کنار جای کفش  ها آویخته اید ایجاد کنید.یا استفاده از گل آپاشی که کهنه و قدیمی شده و حالا میتواند مکان مناسبی برای جمع کردن کدوها دور هم و یا کاشتن گل های زرو نارنجی باشد.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب مطابق با قوانین انرژی زای فنگ شویی

بهر است از قالب های مربعی ومستطیلی و طرح هایی که خیلی معمول نباشند استفاده کنید و با نوشتن جمله  خوش آمدید و یا Welcome آن را مدرنیته و زیباتر کنید.

ایده دکوراسیون پائیزه

ایده های جالب ومدرن دکوراسیون پائیزه

 اگر دستی به رنگ دارید میتوانید درب خانتان را آبی کمرنگ و یا فیروزه ای رنگ کنید، هم با فصلها سازگار است و ترکیب بینظیری با نارنجی کدوهای کوچکتان خواهد ساخت میتوانید در هر دوطرف درب از گلهای رنگی و زیبا استفاده کنید و چند دو را از سقف کنار درب ورودی آویزان کنید. به این ترتیب فضایی شاد، سلامت و پر انرژی خواهید داشت

استفاده از گل و گیاهان بنفش رنگ البته در میان رنگ های مدرن دیگر می تواند یکی از برترین تزیینات ممکن باشد که شمارا جذب خانه خواهد کرد. 

دکوراسیون پائیزه / رنگ کردن در به  رنگها متنوع

چه کسی گفته که برخی رنگهای خنثی مانند خاکستری، طوسیو خاکستری و یا نوک مدادی تیره نمیتوانند برای درب ورودی رنگ مناسبی باشند؟ مطمئن هستیم با دیدن تنالیته های زیبایی که این رنگها در کنار رنگ های پر شور پائیزی با رنگ ها زردو نارنجی و آتشین ایجاد میکنند پشیمان خواهید شد.اگر یکبار ترکیب این چند رنگ را در کنار همدیگر ببینید یقیننا تغییر نظر خواهید داد. را از تزیین با رنگه نارنجی و قرمز تغییر خواهید داد و از این 3 رنگ استفاده خواهید کرد. ترکیبی از رنگ های خاکستری ، خاکستری تیره و سفید که نشان دهنده روستایی و مدرن بودن است . این نوع طراحی از تعدادی ویژگی برخوردار است که باعث گرم و جذاب بودن خانه شده است.

ایده دکوراسیون پائیزه

ایده دکوراسیون پائیزه

طرح های مدرن و ساده برای دکوراسیون پائیزه

تزیینی با مفهوم و زیبا:

تزئیناتی همیشه از باقی تزئینات زیباتر جلوه خواهند کرد که در عین رعایت نکات بصری و قرارگیری صحیح رنگها در کناریکدیگر با فضا و شرایط هم خوانی داشته باشند و متحمل پیام هایی ارزشمند باشند مثلا درب ورودی شما درواقع ورودی تمام احساس های مثبت و نگاهای کائنات به شماست تصور کنید تاج گل زیبایی را که برای درست کردنشان هزاران ایده وجود دارد و چندتایی از آنهارا در قسمت قبل خدمتتان گفتیم همراه با پیام خوش آمد گویی مزین شده باشد.یقیننا به میهمانان و حتی خود شما احساس خیلی خوبی را منتقل خواهند کرد.همچنین میتوانید پیام های مفهومی دیگری را روی آنها درج کنید بر فرض مثال با حک اعداد روی کدو تنبل میتواند ان را به یک پلاک پائیزی بدل کنید روی آن را چراغ بزنید و روی آنها هم باز از پیام ها و مفهوم های متفاوت استفاده کنید.پادری زیبایی پهن کنید که با دیگر احوالات منزل و تزئینات ورودیتان بخواند و با تعدادی کدو تنبل و چراغ های ریسه ای ریز آن را زینت ببخشید. تمام اینها در کنار هم و یک پیام زیبایی خوشآمد گوئی که با خطر خوش نوشته شده باشدمیتواند میهمانان را برای ورود به این خانه رویایی ترغیب کند.

دکوراسيون آشپزخانه خود را مطابق با قوانين فنگ شويي ديزاين کنيد!

  

ایده دکوراسیون پائیزه

استفاده از گلدان های فصلی را فراموش نکنید.

هرچند که شرایط درآب و هوای پاییز و زمستان به گونه ایی است که از رشد و پرورش گیاهان در حیاط ممانعت خواهد کرد . اما اگر تعداد این گلدان ها کم باشد به گونه ای که رسیدگی به آنها برایتان مقدور باشد ، می توانید از آنها به بهترین نحو حفاظت کنید تا در این فصول از مشاهده آنها نهایت لذت خود را ببرید. اگر رنگ پالت خانه شما به رنگ تیره باشد ، شما ملزم به استفاده از گلدان هایی با رنگ تیره خواهید بود تا فضایی یکدست و یک رنگ داشته باشید. همچنین می توانید ازگلدان های آویزان در ارتفاع برای زیبایی هر چه بیشتر و لذت بصری مهمانانتان بهره ببرید.

تغییر رنگ برگ گیاهان در این فصول احساس خوبی برایتان ایجاد خواهد کرد  و همگام با تغییر رنگ گیاهان می توان از کدو تنبل های هم رنگ با برگ گیاه برای جلوه بیشتر و هم خوانی با این فضل رنگی استفاده کرد.همچنین در استفاده از کدو تنبل های میتوانید ازایده استفاده آنها در اطراف پایه های گلدان نیز استفاده کنید همچنین میتوان از سایز های ریز آن برای تزئین درخت کاج کریسمس استفاده کرد.استفاده از زیرور آلاتی که درابعاد ریز و شبیه سازی شده کدوها هستند و یا استفاده از برگهای پائیزه در ی میهمان یو یا حتی جشن سال نو میتواند هم خوانی شما با فضارا افزای شدهد و به زیبایی دکوراسیون منزلتان بیفزاید.استفاده از گلدان ها و کدو تنبل هایی که در با یک تنالیته رنگی در کنار یکدیگر قرارمیگیرند زیبایی منزل شما صد چندان خواهد کرد و روح به آن خواهد دمید بنابراین استفاده این دوعنصر کنار هم را فراموش نکنید.

در انتخاب رنگ مبلمان دقت کنید.

اگر شما تعدادی مبل در حیاط منزل دارید بهتر آنست که در انتخاب رنگ آنها دقت لازم را به خرج بدهیدو رنگشان را همرنگ با لوازم تزئینات و جانبی که در حیاط قرار داده اید انتخاب و خریداری کنید.استفاده از رنگ های قرمز در بالشت ها، سیب، گل ها، رنگ پنجره های پشتی و تعدادی گل را که روی زمین پراکنده کرده اید میتواند حسو حال گرم به فضای خانتان بدهد که البته این رنگ تا حدودی با تمام فصول سازگار خواهد بود.

ایده دکوراسیون پائیزه

تغییر دکوراسیون پائیزه برای پاسیو و بالکن

ایده های رومانتیک برای تغییر دکوراسیون پائیزه

همانطور که بالت رچند ایده حدمتان ارائه شد اینبار هم شما را تشویق به استفاده از عناصر طبیعی موجودی که در اطرافتان وجود دارند میکنیم. با استفاده از کمی ایده خلاقانه و صیر و حوصله میتوانید چیدمان های بی نظیری از وسایل دم دست یو اطرافتان ایجاد کنید.

ترفند های برای چیدمان بهتر دکوراسیون پائیزه

پائیز را معمولا به عنوان فصل عشاق میشناسند، آب وهوای نمناک و بارانی این فصل که با  رنگهای گرم زردو نارنجی برگها قرین شده اند یقیننا میتوانند بهترین تمثیل برای عشاق باشند بنابراین چه بهتر آنکه ما هم فضاهای خانمان را رمانتیک و هم سو با این روایت در بیاوریم.کمی از احساس لطیف و گرم پائیز را به خانه هامان بکشانیم و از آن لذت ببریم.

نکات مربوط به دکوراسیون در فضای باز: 

همه جاهای خانه شما از حیاط خلوت و اتاق های خوابتان گرفته تا پارکینگ و وردی درب و حیاط و حتی فضای بیرون خانه میتوانند انتخاب های مناسبی برای تزئین و افزودن حال و هوای پائیزه باشند. در این بخش چند ایده را خدمتتان معرفی میکنیم که بیشتر برای فضای بیرون و بسترهای باغی شما مناسب خواهند بود.

بهره برداری ازنیمکت ها

معمولا در تما مباغها تعداید نیمکت و صندلی وجود دارد که در حین انجام کار ها و لدت بردن از مناظر گلها و باغ روی آن مینشینیم و خشتگی به در میکنیم غافل از آنکه خود همین صندلی ها یمتواننند ایده ای ناب برای دکوراسیون منزلمان را بسازند. استفاده ازنیکت های که مندرس و کهنه شده اند و قابل استفاده نیستند به عنوان یک پایه دکوری و یا استفاده از گوشه ای از همان صندلیکه برای نشستن از آن استفاده  میکنیم میتواند نمای جالبی از یک دکوراسیون رئال و جذاب رابرایمان به ارمغان بیاورد.اضافه کردن چند گلدان با گل های گرم و  برگهای رنگی پائیزو یا حتی استفاده از کدوهای رنگی که روی آنها پیام های مثب و خوش آمد گویی از طرف باغچه برای خودتان نوشته اید میواند خانه شما را نسب به سایر خانه ها متمایز کن. اطرافتان را خوب نگاه کنید استفاده از کدو تنبل به عنوا نگلدان یا گل آبپاشی که دیگر آن را استفاده نمیکنید حتی پوتین های قدیمی شدما که حالا میتوانند به جای گلدان اسشتفادهشوند همه و همه بدون هیچ هزینه ای در اطراف شما وجود دارند تنها لازم است آنها را کشف کنید.

ایده های دکوراسیون پائیزه  برای تزیین حیاط

کاشتن گلها

اگر در حیاط خلوتتان از نیمکت های بزگ و یا تخت های عریض برای نشستن و خوابیدن استفاده میکنید میتوانید دورتادور آنها را از گلهای میخک و داوودی پر کنید که تم های رنگی از نارنجی و زرد دارند. آنها را دورتادور تخت بکارید و یا درون گلدان قراردهد و روی لبه های تخت بگذارید در امتداد آنها میتوانید از کدو استفاده کنید.

ایده دکوراسیون پائیزه

ایده دکوراسیون پائیزه

دیزاین باغ با ایده هایی برای دکوراسیون پائیزه

دکوردیواری کدو تنبل

میتوانید دیوارهای ساده خانتان را به شکلی تزئین کنید که تبدیل به یک تابلوی نقاشی شوند!

شناخت رنگ و آشنایی با مبانی و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی منزل

میتوانید سبد سیمی از آن آوزیزن کنید و درونش را پر از خزه های تازه و کدوهای رنگی سایز کوچک بکنید استفاده از برگها و گلها را فراموش نکنید.همچنین میتونید تمام دیوار را تور فلزی بکشید و روی آن را با اوزیزانکردن انواع گلدانها تزئین کنید. این ایده را همچنین میتوانید برای دیوار های انباری، کرکه های و چوبها و دیوار های باغ اجرایی کنید.این حالت جلوه ای روستایی به خانتان میبخشد که بسیار جذاب و دیدنی خواهد بود.

تزیین دیوار به روش پاییزی

کدوتنبل را با کاکتوس ترکیب کنید

میتوانید درون سبدها را پز ار خزه کنید و سپس با قرار داد نکاکتوس و کدو تنبل ها پس از مدتی یک گلدان زیبا تحویل بگیرید! چرا که کاکتوس درون خزها ریشه خواهد زد و رشد خواهد کرد.

استفاده از سبدهای میوه ای

پائیز همچنین فصلی منتسب به سیب هاست. میتوانید از این سیب های خوش مزه در ظرف های پلاستیکی به عنوان تزئینات استفاده کنید..در این نمایش، یک سبد سیب قرمز را با رومیزی قرمز و یک بشکه کوچک گل در مقابل پس زمینه ساده دیوار بسیار عالی به نظر خواهد رسید.

دکوراسیون پائیزه و خلاقانه منزل 

استفاده از فضای گوشه های اتاق

اغلب گوشه های خانه نادیده گرفته می شوند، اما می تواند برای ایجاد یک پس زمینه متضاد در هر مورد به کار گرفته شود. در این جا زمینه ای ترکیبی از آجر و چوب ساخته ایم. رنگ های روستایی برای نمایش سبد ساده گل ها، فانوس چوبی و چند کدوتنبل ، چند تکه چوب بریده شده میتوانند ایده آل باشند.

 

مجموعه ای از گلدان های سفالی

گلدان های سفالی دارای رنگ های طبیعی از طیف رنگ نارنجی هستند. که برای تزئین مناسب هستند. تنها چیزی که برای نمایش لازم است کدوتنبل مصنوعی است که در وسط میز فلزی قرار می گیرد و برخی از گیاهان پاییزی رنگی برای جایگزین کردن گیاهان سبز در گلدان های سنگی جالب توجه قرار می گیرد.

روش های تزیین باغ در پاییز

استفاده از کدو تنبل رنگی

کدو تنبل ها فقط در رنگ های نارنجیو زرد رشد نمیکنند بلکه آنها طیف وسیعی از رنگها را دارا هستند.مثلا در تصویر کدو تنبل هایی به رنگ نارنجی و سفید و رنگی متمایل به سفید و گلبهی در کنارهمدیگر قرارداده شده اند که روی بسترز از علف های سبز تنالیته چشم نوازی را ایجد کرد ه اند.

  

ایده دکوراسیون پائیزه  برای ایوان

ایوان و یا ترانس های شما میتوانند بهترین مکان برای اجرای ایده هاای پائیزییتان باشند. ایوان مکانیست که میهمانها در لحظهورودشان با دیدن آن و دکوراسیون پائیزه ای که برایش در نظر گرفته اید هیجان زده خواهند شد.

خلق یک شکل

شما میتوانید با پیچ و انحنا دادن به سیم ها فلزی پیام خوش آمد گویی و یا نمادی از یک میوه حیوان و یا نوشته بسازید.

ساخت وسایل دکوری و تزیینی برای ایجا دفضایی با دکوراسیون پائیزه

درب ورودی را ازیاد نبرید.

همانطور که بالتر هم اشاره کردیم استفاده از حلقه گل روی درب ورودی که با نوشته هایی از قبیل خوش آمد گویی ها با لحن های مختلف تزئین شده باشد میتواند گزینه مناسبی برای تزئین باشد اما برای اینکه اینکار را کمی خاصتر و منحصر به فرد تر انجام دهدی میتوانید یک کدو تنبل را برش  کنیدو از قسمت صاف به روی در بچشبانید رویش را گل بزنید و یا ساقه گلها را درونش فرو کنید. هچنین میتوانید آن را خالی کرده و از آن بعنوان یک سبد استفاده کنید.کمی انگور به آن اضافه کنید این میوه هم میتواند نمادی از زیبایی پائیز باشد.

تزئین درب ورودی متناسب با دکوراسیون پائیزه

میزهای خاطرهو میزهای غذاخوری و عسل ها همگی میتوانند مکان های بسیار مناسبی برای اجرای ایده های شما باشند.

نگه داری رنگ های تیره

میتوانید گلدانی سقفی از بوت های پائیزی داشته باشید.برای انتخاب رنگ گلدانها در پائیز بهتر است رنگهای تیره را انتخاب کنید. برای این دکور از برگ های بلند در یک منحنی به همراه توت ها، گل های رز، و دیگر گل ها برای دکور سنتی استفاده کنید که روی هر میز کناری تقریبا زیبا خواهد بود. نمایش های ساده می توانند کاملا موثر باشند ؛ یک تخته زبر چوب برداشته و برخی از میوه های کاج، گردو و دارچین را در بالای آن بسته و آویزان کنید.گذاشتن چند بیسکوئیت در کنار این ترکیب میتواند جذاب و جالب باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری