نویسنده: ملینا شمس

کارآفرینی و استارتاپ

در گذشته فقط مردان و زنان میانسال و مسن ثروتمند بودند و اینکه جوانی بتواند با سن نسبتا کم به ثروت زیادی دست پیدا کند تقریبا غیر ممکن به نظر می رسید. اما امروزه شرایط عوض شده است. اخبار زیادی از موفقیت های خارق العاده ی جوانان در سن و سال کم می شنویم که برای ما فوق العاده حیرت انگیز است. دلیل این تغییرات را می توان فقط و فقط پیشرفت تکنولوژی دانست.

اینترنت امروزه جزیی جدا نشدنی از زندگی مردم است و مردم به مرور پذیرفته اند که در تمام زندگی خود مدام در حال یادگیری مطالب جدید باشند. آنها بیشتر می آموزند شانس موفقیت خود را افزایش می دهند. این دلیل اصلی برتری آنها در مقایسه با نسل های قبل است؛ ولی واقعا چگونه ممکن است این امکانات باعث پیشرفت های شگرف عده ای جوان کم سن و سال شود. با ما باشید تا در ادامه این موضوع را بررسی کنیم.

کسب درآمد میلیونی در جوانی

راه های کسب درآمد میلیونی در دوران جوانی

1- در معاشرت هایتان دقت کنید

نمیگوییم فقط با افراد پولدار معاشرت داشته باشید، اما باید با افرادی رابطه ی عمیق داشته باشید که با شما دنبال هدف مشترک هستند. احتمال اینکه برنامه ها توسط جمعی از افراد که هدف مشترک دارند به نتیجه برسند بسیار کار تک نفره است.

برای اینکه با افرادی آشنا شوید که هدف های مشترک با شما دارند راه های زیادی وجود دارد. یکی از بارزترین این راه ها استفاده از شبکه های اجتماعی است؛ اما دنیای واقعی را هم نباید فراموش کنید. هرگز پل های ارتباطی را قطع نکنید. با همکلاسی ها و دوستان قدیمتان در تماس باشید. تلاش کنید با همکاران قدیمی و کنونی، شرکای تجاری و ... ارتباطی تخصصی و تقویت شده برقرار کنید. شاید این ارتباط خیلی هم در آن زمان مهم به نظر نرسد اما، بعدا ممکن است همین امر به شدت به کارتان بیاید.

2- تفکر مصرف گرایی را کنار بگذارید

بزرگترهای به انواع مختلف در مصرف گرایی رشد کردند و به تدریج این مسئله جزیی از زندگی شان شده است. اما شرایط در نسل ما کمی متفاوت است. جامعه ای که ما در آن متولد شدیم غرق در مصرف گرایی بود و بخش بزرگی از نسل ما نیاموختند که چگونه با آن دست و پنجه نرم کنند.

آنها با دیدن هر نوع تبلیغات جذابی به سوی آن کشیده می شوند و اگر با آخرین مدها هماهنگ نباشند، نوعی شکست برایشان محسوب می شود.

پولدارها همواره دنبال خرید چیزهایی هستند که ثروتشان را بیشتر می کند اما مردم عادی و یا فقرا خریدهایی میکنند که پولش باز به جیب همان ثروتمندان می رود. همین موضوع تفاوت ها را رقم میزند. اولین قدم برای مبارزه با مصرف گرایی هم همین موضوع است.

3- پس انداز را فراموش نکنید

دوران جمع آوری پول، دلار روی دلار و نگهداری آنها در حساب پس انداز به منظور افزایش آن، خیلی وقت است که تمام شده. این کار وقت بسیاری از شما می گیرد و مانع پیشرفتتان می شود. ممکن است یافتن شغل برای جوانی سخت و ترسناک باشد اما هستند فعالیت هایی که می توانید در منزل انجام دهید تا شروعی برای ترقی و رشد کسب و کار تان باشد.

پس انداز

4- شغل خود را با فکر و تدبیر انتخاب کنید

شاید به حرف، راحت به نظر برسد. وقتی در پی کاری مناسب هستیم، اغلب مخلوطی از آرزوهای درونی را در نظر می گیریم و تحقیق می کنیم و از توصیه های افراد استفاده می کنیم تا تصمیم خود را بگیریم.

این موضوع باعث می شود شرایط کمی پیچیده گردد اما خوشبختانه نسل امروز خوب می داند که می توان پول و اشتیاق را با هم داشت فقط کافیست درست تحقیق کنید و از تکیه بر شایعات بپرهیزید.

امروزه منابع رایگان بسیاری وجود دارند که می توانند به داشتن تصویری روشن تر از وضعیت اقتصادی کنونی و چشم اندازهای شغلی کمک کنند و این کار شما را آسان تر می کند. مطمئن شوید که تصمیمات خود را براساس واقعیات اتخاذ می کنید و اگر واقعا برنامه ای منسجم ندارید، اجازه ندهید احساسات تان بر شما غلبه کنند.

5- از افرادی کمک بگیرید که قبلا این کار را انجام داده اند

اکثر جوانان این آرزو را دارند که در سنین کم به ثروت زیاد دست یابند. حتی برخی به موفقیت دست یافته و اکنون میلیونر هستند. شاید داستان خالق واتس اپ را خیلی ها بدانند؛ چون شبکه اجتماعی او خیلی استقبال شد.

تحقیق راجع به زندگی این آدم ها دید وسیع تری به شما می دهند. می توانید ببینید چه چیزی الهام بخش آنان برای رسیدن به اهدافشان بوده است و چطور به چنین موفقیت های بزرگی دست یافته اند.

خلاقیت و الهام در کنار هم می توانند معجزه کنند. این دو می توانند وقتی با سختی مواجه می شوید، در حفظ انگیزه به شما کمک کنند.

6- این هدف است که شما را در مسیر ترقی نگه می دارد

هر ارتفاقی می تواند حواس تان را پرت کند و باعث گردد چشم از اهداف تان بردارید. علاوه بر آن اینکه هر روز فکر کنید "من باید میلیونر شوم"به تنهایی نمی تواند یک هدف قوی برای کارهایتان باشد.

این افکار به نوعی آرزو کردن هستند. شما باید دقیقا بدانید که در زندگی خود چه می خواهید. فقط در این صورت است که برای رسیدن به آن برنامه ریزی خواهید کرد. گام بعدی برنامه ریزی است. همین هدف قوی هم به تنهایی نمی تواند برای دستیابی به موفقیت کافی باشد. وقتی برنامه ریزی مشخصی داشته باشید، خودتان را برای انجام اهداف کوتاه مدت خود آماده می کنید و همین اهداف شما را در مسیر نگه میدارند.

ترقی

7- قدر نعمت اینترنت را بدانید

جوانان امروز همگی به اهمیت و عظمت وب به خوبی آگاهی دارند. اما هنوز هم در بسیاری از زمینه ها، اینترنت جای پبشرفت دارد. جایگاه خاص شما هر کجا که باشد و اهداف هرچه که باشند، اینترنت می تواند کمک حال شما باشد. به جز در موارد خاص که وب کمک زیادی نمی تواند بکند، در بقیه ی جهات زندگی به هیچ وجه نمی توان آن را نادیده گرفت. البته فقط باید بتوانید راه خود را بیابید که قطعا اگر اندکی خلاقیت به خرج دهید کار سختی برایتان نخواهد بود.

برای هر نوع کاری از قبیل، بازاریابی، موقعیت های تجاری، سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، تحقیقات رقابتی و هر چیز دیگری، می توان ارتباطات آنلاین را به خدمت گرفت.

8- گام برداشتن را شروع کنید

فکر کردن به آینده مفید است، اما آن کاری را که برای رسیدن هدف هایتان انجام می دهید در نهایت تعیین کننده خواهد بود. اگر به برنامه کاری میلیونرهای جوانی که صاحب کسب و کارهای بزرگند نگاهی بیندازید، میبینید که بسیاری از آنان 10 تا 12 ساعت در یک روز کار می کنند و از هیچ گلایه ای هم از آن ندارند.

9- از جوانی خود حداکثر استفاده را ببرید

تاجران قدیمی تر غالبا افراد جوان را خیلی قبول ندارند. اما این موضوع نباید باعث ناامید شدنتان شود. تجربه آنها بیشتر از شماست. اما شما شرایط جدید دنیای امروز را بهتر از آنان درک می کنید و علاوه بر آن شما می توانید 15ساعت در روز کار کنید و فقط 5 تا 6 ساعت بخوابید.

بسیاری کارها را جوانان نسبت به افراد مسن تر خیلی کامل تر انجام دهند. داشتن ابتکار بیشتر در سازگاری با چیزهای جدید از ویژگی های مهم جوانان است. پس تا می توانید به جوانی خود تکیه کنید و از تجربیات مسن تر ها بیاموزید. با این کار می توانید درک بهتری از شغل خود داشته باشید.

نیروی جوانی

10- ترس را کنار بگذارید

بعضی مسائل شانس تان برای پولدار شدن را به کلی از بین می برند. از میان آنها جدی ترین و بدترین مورد ترسیدن است. اگر برای شروع یک کار و از روی ترس بگویید "من برای این کار خیلی جوانم" دیگر انتظار هیچ گونه پیشرفتی را نداشته باشید. جوانی اصلا دلیل نمی شود که نمی توانید کسب و کاری عالی راه بیاندازید. مثال های فراوان داخلی و خارجی این ادعا را تایید می کنند.

اگر خودتان به خود اعتماد نداشته باشید دیگر هرگز نباید انتظار داشته باشید که کس دیگری به شما اطمینان کند. البته که ترس چیز بدی نیست و در بسیاری از موارد باعث هوشیاری تان می شود اما باید بتوانید ترس های نامعقول را تشخیص دهید و از آن ها دوری کنید.

نترسیدن

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

حسین ملکی | 1397/08/15

متاسفانه جوون های امروز زیاد اهل ریسک نیستن

سیما بیگی | 1397/08/15

شرایط برای جوونا این روزا خیلی سخت شده دیگه کسی نمیتونه به پولدار شدن فک کنه

puyan | 1397/08/20

به نظرم تو همین شرایط ایران هم اگه یه ایده ی توپ داشته باشی قطعا میترکونی. نمونش اسنپ و دیجیکالا و ...

اشتراک گذاری