نویسنده: موبویار

ویندوز

در دنیای تکنولوژی امروز، تاثیرات فزاینده ی موتورهای جستجو بر زندگی افراد بر هیچکس پوشیده نیست. مطالعه و جستجو در مورد هر مطلبی بدون وجود این موتورهای جستجو تقریبا غیر ممکن است و از یک تحقیق سر کلاسی ساده در دوران دبیرستان تا انجام تز های کارشناسی ارشد و دکترا همه و همه نیازمند این موتورهای جستجو است. اما یکی از قابلیت های این موتورهای جستجو، علی الخصوص موتور جوستجوی گوگل خیلی هم به مذاق کاربران خوش نیامده است و آن پیشنهاد و حدس مداوم کلمات در هنگام نوشتن کلمات است. اگرچه پیشنهاد های گوگل خیلی هم خالی از لطف نیست اما در بسیاری از موارد آزاردهنده می شود.

حتما تا به حال برای شما هم پیش آمده که تا شروع به تایپ یک مطلب می کنید، گوگل پشت سر هم یک سری عبارات را به شما پیشنهاد میدهد که اکثر آن ها بسیار زشت و زننده است. در نظر بگیرید که در این شرایط کس دیگری هم در کنار شما نشسته باشد که با او خیلی راحت نباشید! در این مقاله قصد داریم به شما روش غیر فعال کردن پیشنهاد های گوگل را در مرورگر های مختلف یاد بدهیم.

غیر فعال کردن پیشنهاد های گوگل در مرورگر های مختلف

مرورگر کروم

نسخه دسکتاپ

برای غیر فعال کردن پیشنهاد های گوگل در مرورگر کروم دسکتاپ ابتدا دکمه ی سه نقطه در بالا سمت راست برنامه را بزنید و وارد بخش تنظیمات شوید. سپس advanced settingsرا انتخاب کرده و در قسمت Privacyگزینه ی نمایش داده شده روی عکس زیر را فعال نمایید

غیر فعال کردن پیشنهاد های گوگل در کروم

نسخه موبایل

در نسخه ی موبایل اپلیکیشن گوگل کروم هم با زدن گزینه ی سه نقطه به Settingsیا تنظیمات رفته و در بخش Privacy، تیک search and site suggestionsرا بردارید:

کروم مبایل

مرورگر سافاری

 

نسخه دسکتاپ

مرورگر را باز کنید و به بخش preferences بروید، سپسمانند تصویر زیر از تب Search، تیک include search engine suggestions را بردارید.

سافاری دسکتاپ

نسخه ی موبایل

ابتدا به بخش تنظیمات خود گوشی رفته و در قسمت مربوط به سافاری، دو گزینه ی Search engine suggestions و Safari suggestions را غیر فعال نمایید.

 

مبایل سافاری

مرورگر فایرفاکس

 

نسخه دسکتاپ

به قسمت Prefrences یا تنظیمات مرورگر بروید و تب search را مطابق تصویر انتخاب کنید. سپس تیک Provide search engine suggestions را بردارید.

فایرفاکس نسخه دسکتاپ

نسخه موبایل

در نسخه ی موبایل اپلیکیشن فایرفاکس با زدن بر روی گزینه ی موجود در بالا و سمت راست اپ به بخش تنظیمات رفته و تب search را انتخاب کنید. سپس گزینه ی Show search suggestions را غیر فعال نمایید.

فایرفاکس نسخه مبایل

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری