نویسنده: ملینا شمس

اندروید

با اینکه تحقیقاتی در حوزه تکنولوژی بیان می کند که امواج موبایل آن چنان هم برای سلامتی خطر آفرین نیستند، اما همچنان محققان زیادی از احتمال بالای خطرناک بودن این امواج برای سلامتی مردم سخن می‌گویند. آن ها بر این باورند که موبایل باید فقط در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت احتمال ابتلا به تومورهای بدخیم و بسیاری دیگر از بیماری‌ها بالا خواهد رفت.

تحقیقات زیادی هستند که ثابت می کند موبایل های هوشمند در ابتلای کاربران به یک سری از سرطان ها، نقش مستقیمی دارند. به خصوص آن هایی که به استفاده طولانی مدت از موبایل اعتیاد دارند بیشتر در معرض خطر هستند. البته، در عصر تکنولوژی امروز، عملا نمی توان استفاده از تلفن های همراه را به طور کامل کنار گذاشت زیرا بسیاری از مردم دنیا، حالا دیگر گذران زندگیشان به همین وسیله ی کوچک وابسته است.

به همین دلیل، محققین به خاطر پیشگیری از ابتلای کاربران گوشی‌های همراه به این بیماری‌ها توصیه هایی را مطرح کرده‌اند که رعایت آن ها، تا حدی می تواند از سلامت افراد محافظت نماید.

امواج موبایل

توصیه هایی برای کاهش ضررات امواج موبایل:

1- در هنگام خواب گوشی های خود را خاموش کنید

یکی از اولین گام هایی که کاربران برای کاهش ضررات امواج موبایل باید انجام دهند، خاموش کردن یا قرار دادن گوشی در حالت پرواز به هنگام خواب شبانه است.

2- برای مکالمه با گوشی از هندزفری استفاده نمایید

از دیگر کارهایی که افراد می‌توانند برای کاهش خطرهای تشعشعات و امواج موبایل انجام دهند، استفاده از هندزفری و هدست به هنگام مکالمه با موبایل است.

3- وقتی آنتن دهی ضعیف است، مکالمه نکنید

کارشناسان حوزه ی تکنولوژی روی این مسئله بسیار تاکید دارند که در زمان آنتن دهی ضعیف، گوشی با تمام توان سعی می کند این امواج را افزایش دهد و این مسئله باعث می شود میزان آسیب هایی که این دستگاه به انسان وارد می کند افزایش یابد.

4- تا جای ممکن از اینترنت دیتا یا همراه موبایل استفاده نکنید

مسئله ی مهمی که وجود دارد این است که اینترنت همراه یا دیتا برای شرایط مهم و ضروری طراحی و قرار داده شده است و چون برای اتصال، نیاز به آنتن‌دهی بیشتری دارند، برای سلامتی جسمی کاربران ضرر و زیان بیشتری دارد.

5- گوشی هایی با برندهای شناخته شده خریداری نمایید

یکی دیگر از مولفه های اثرگذار بر شدت تشعشعات و امواج موبایل، شرکت‌هایی هستند که این دستگاه ها را تولید می کنند. پس کاربران همواره باید توجه داشته باشند که زمان خریداری تلفن همراه هوشمند به برند تولید کننده ی آن دقت نمایند و برچسب‌های اطلاعاتی مرتبط با این موضوع را نیز مورد توجه قرار دهند.

6- برای دانلود تا جای ممکن از اینترنت وای فای استفاده کنید

اینترنت همراه یا دیتا نسبت به اینترنت وای فای که در خانگه یا محل کار استفاده می شود، نیازمند اتصال قوی تری است. دانشمندان توصیه می‌کنند که کاربران در صورتی که به وای‌فای دسترسی دارند، دانلودهای موردنیاز خود را با استفاده از آن انجام دهند و اینترنت دیتا را فقط برای انجام کارهای ضروری و کوتاه مدت مورد استفاده قرار دهند.

7- از گذاشتن گوشی در جیب پیراهن یا شلوار خودداری کنید

با توجه به اینکه شواهد زیادی از تاثیرات مخرب امواج موبایل بر سلامتی انسان ها پیدا شده است، کاربران باید تا جای ممکن گوشی های همراه خود را در کیف­شان قرار دهند و همچنین از قرار دادن این دستگاه ها در مجاورت اعضای بدن اکیدا خودداری نمایند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

خسرو فکری | 1397/08/29

اصلا نمیشه گوشی رو از خودم جدا کنم با اینکه راجع به ضرر هاشم زیاد شنیدم

تهمینه | 1397/09/01

این کارا خیلیییی سختن! راه ساده تری نداره؟؟؟

اشتراک گذاری