با این کدهای مخفی اندروید همه چیز را در کنترل خود بگیرید!

نویسنده: ملینا شمس

اندروید

در سیستم عامل اندروید با استفاده از کد مخفی USSDمی توان کارهای زیادی انجام داد. مثلا بخش های مختلف سخت افزار را مورد آزمایش قرار داد که این قابلیت در هنگام خرید گوشی بسیار کارآمد است. خوشبختانه استفاده از این کدها نیازی به اینترنت ندارد و روش وارد کردن و استفاده از آن ها بسیار راحت است. کافیست وارد قسمت شماره گیری گوشی خود شوید و کد مورد نظر را پشت سر هم وارد نمایید.

البته باید دقت داشته باشید که این کد ها را با احتیاط استفاده نمایید زیرا در صورت وقوع اشتباهی کوچک، می تواند تمامی اطلاعاتتان را از بین ببرد و یا به نحوی آن ها را غیر قابل استفاده نماید. پس اگر صد در صد از کاری که در حال انجام آن هستید اطمینان ندارید، آن را انجام ندهید. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از این کدها که عمومی هستند به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

کدهای مخفی USSD

1- کد نمایش شماره سریال گوشی

ابتدا باید کد *#06#را شماره گیری کنید. با انجام این کار، کدهایی مطابق شکل زیر برایتان به نمایش در خواهد آمد که نشان دهنده ی IMEIگوشی است. IMEIیا همان شماره سریال گوشی یک شماره منحصر به فرد است که در همه ی گوشی ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

کد مخفی سریال گوشی

2- مشاهده ی نسخه یا مدل گوشی

با شماره گیری کد مخفی *#1234#می توانید به سادگی نسخه یا مدل گوشی را مشاهده نمایید.

مشاهده نسخه گوشی

3- ورود به منوی سرویس های مخفی

با استفاده از منوی سرویس های مخفی می توانید بخش های مختلف گوشی اندرویدی خود را تست کنید. کافیست شماره ی *#0*#را وارد نمایید. با این کار لیستی از امکانات مختلف در مقابل شما ظاهر می شود که می توانید به کمک آن ها، برخی امکانات را در گوشی هوشمند خود در یک فضای جدید و ساده در دسترس داشته باشید و از آن استفاده نمایید.

مشاهده سرویس های مخفی

برای مثال اگر گزینه ی Red را انتخاب کنید، رنگ تصویر شما به رنگ قرمز در خواهد آمد. به همین شکل دکمه های Green و Blue نیز برای رنگ های سبز و آبی می باشند که به کمک این رنگ ها می توانید از سلامت صفحه ی نمایشگر گوشی اطمینان یابید.

به علاوه امکانات دیگری مثل دوربین، بلوتوث، بلندگو و ... نیز از همین بخش قابل آزمایش خواهند بود.

تا اینجا با سه مورد از کدهای مخفی اندروید آشنا شدید، برای اینکه به وجود سایر کدها نیز پی ببرید کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سعید عبدیزاده | 1398/06/18

عالی ست

اشتراک گذاری