نویسنده: فائزه اسفرورینی

کارآفرینی و استارتاپ

تا کنون چندبار به فکر کسب درآمد دلاری در ایران افتاده اید؟ حتما برایتان این سوال ایجاد شده است که چطور می‌توانم در ایران زندگی کنم، اما درآمدم به جای ریال، دلار یا یورو باشد؟

خوشبختانه اینترنت، مرزها را تا حد زیادی از میان برده است. اگر دارای تخصصی هستید که فکر می‌کنید در جای دیگری از دنیا، فرد یا مراکزی هستند که حاضراند بابت آن پول پرداخت کنند، همین حالا دست به کار شوید! سایت‌های بسیاری در سرتاسر جهان در حال کار هستند که شما را با کارفرمایان در گوشه و کنار دنیا مرتبط می سازند تا پروژه هایی که آن ها می خواهند را انجام داده و در ازایش دستمزد دریافت نمایید.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

اگر کلمه ی «Freelancing» را جستجو کنید، چندین و چند سایت گوناگون به شما پیشنهاد داده می‌شود که می‌توانید از با استفاده از آن‌ها کارهایی را به صورت پروژه ای از نقاظ دیگر دنیا بپذیرید. ما در این مقاله قصد داریم، شماری از همین سایت‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. هرچند اینطور نیست که به محض ثبت نام در این سایت ها، درآمد های دلاری به سوی حسابتان سرازیر شود! کسب درآمد دلاری از طریق فریلنسینگ نیز مانند هر کار دیگری، نیازمند کسب دانش و تجربه کافیست و همه کارها باید قدم به قدم و به آرامی پیش بروند.

کسب درآمد دلاری در ایران

کسب درآمد دلاری با فریلنسینگ در ایران

مهارت هایی مثل طراحی سایت، کارهای گرافیکی، سئو، تولید محتوا و ترجمه امروزه بالاترین درخواست ها را در دنیا دارند. اگر بر هرکدام از این مهارت ها مسلط باشید، به شکل پروژه‌ای و حتی گاهی به صورت تمام وقت، موقعیت های شغلی بسیار خوبی برای تان وجود خواهد داشت.

به دلیل پیشرفت سریع شرکت‌ها به خصوص در حوزه تکنولوژی و همچنین مسئله کمبود نیروی انسانی متخصص در برخی از کشورها، کارفرمایان برای برآورده کردن خواسته های خود به برون‌سپاری کارهایشان تمایل پیدا کرده اند. این موضوع همچنین می‌تواند در کم کردن هزینه‌های هر سازمان یا استارت‌آپ نیز مؤثر باشد. همین علته ها سبب شده تا دورکاری یا همان فریلنسینگ، هر روز وسیع تر و سودآورد تر شود و عده ی کثیری کار کردن در منزل و به‌دور از هیاهوی محیط کار را ترجیح ‌دهند.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

در ایران نیز می توان از این فرصت نهایت استفاده را کرد و به دلیل وجود به هزینه‌های پایین زندگی نسبت به سایر نقاط دنیا، با انجام فعالیت ها و پروژه هایی از کشورهای دیگر، کسب درآمد دلاری داشت. البته قبل از هر چیز، باید برای اینکه به دستمزد کارتان دسترسی داشته باشید، به یک حساب بین‌المللی نیاز خواهید داشت. بیشتر وب‌سایت‌هایی که پروژه‌های دورکاری به کاربرانشان ارائه می دهند، برای پرداخت دستمزد های خود از حساب پی پال استفاده می کنند. افتتاح حساب پی پال در ایران نیز چندان کار سختی نیست. هستند سایت هایی که این کار را برای شما به راحتی انجام می دهند.

برای شروع چه باید کرد؟

در ابتدای کار، شما می بایست در وبسایتی که پروژه های منطبق با مهارت شما را ارائه می دهند، ثبت نام کنید. البته این کار برای افرادی که در ایران زندگی می کنند، با دشواری هایی همراه است. کار ثبت‌نام در اکثر این سایت‌ها به‌عنوان یک فرد ایرانی، راهکار های مخصوص به خودش را دارد که باید آن را فرا بگیرید. شاید این کار، سختی ها و مشکلاتی را برایتان ایجاد کند اما برای کسب درآمد دلاری حتما ارزشش را دارد.

کسب درآمد دلاری

معرفی چند سایت مشهور دورکاری یا فریلنسینگی

1- سایت آپ وُرک

یکی از مشهورترین وبسایت های فریلنسینگ خارجی که بیش از ۱٫۵ میلیون نفر کاربر دارد UpWorkمی باشد. آپ وُرک که قبل از این اُدِسک (oDesk) نام داشت، تقریبا برای همه فریلنسرها چیزی برای ارائه دارد. در کتگوری یا گروه بندی های این این سایت، انواع و اقسام کارها به‌صورت ساعتی/پروژه‌ای، بلندمدت/کوتاه‌مدت و حرفه‌ای/مبتدی موجود است. در نتیجه خیلی مهم نیست که از نظر حرفه‌ای در چه شرایطی هستید، در هر شرایطی آپ ورک کاری برای شما دست و پا خواهد کرد.

2- سایت فریلنسر

یکی دیگر از سایت‌های بزرگ دورکاری دنیا که به شما کمک می کند تا کسب درآمد دلاری داشته باشید، سایت freelancerاست. در این سایت، شرایط بسیار خوبی برای نیروهای کار فراهم شده است. بر خلاف دیگر سایت‌های دورکاری، فریلنسرها برای نمایش قابلیت های خود با یکدیگر به رقابت می پردازند. پس تنها در شرایطی برای گرفتن پروژه ی کاری به این سایت مراجعه کنید که توانایی های مناسبی دارید و حس رقابتتان نیز بالاست.

3- سایت 99 دیزاینز

99 Designsیک سایت فریلنسینگ خارجی است که همانطور که از نامش بر می آید برای طراحان ساخته شده است. در این سایت، طراحان از سراسر دنیا می توانند با یکدیگر به رقابت بپردازند. کارفرمایان نیز، از میان آن ها، گزینه ای را که مد نظر خودشان است برای همکاری انتخاب می نمایند. به طور کلی می توان گفت که 99 دیزاینز بهترین بستر برای نشان دادن هنر طراحان با استعداد است.

4- سایت پیپل پر هاور

PeoplePerHourسایتی برای کارهای فریلنسینگی می باشد که مربوط به استعداد های حوزه ی طراحی وب‌، کارشناسی سئو و یا دیجیتال مارکتینگ است. به طور کلی می توان گفت پیپل پر هاور برای آن هایی که در حوزه ی وب به دنبال کسب درآمد دلاری هستند بسیار مناسب است.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سهراب | 1397/10/05

فریلنسینگی تو ایران خیلی جا نیفتاده هنوز

رعنا | 1397/10/05

با هویت ایرانی نمی تونیم تو این سایتا ثبت نام کنیم الان؟

سارا | 1397/10/06

چجوری میتونیم پولمون رو بگیریم آخه؟

رضا رحیمی | 1397/10/06

لطفا آموزش ساخت پی پال از ایران رو بذارید تو سایت. تشکر

اشتراک گذاری