نویسنده: لیلا یزدی فخر

اندروید

 در مورد اپلیکیشن روبیکا باید گفت که با یک نرم افزار همه کاره مواجه هستید که بسیاری از خدمات اپلیکیشن‌های مختلف را به صورت یکجا فراهم آورده و در اختیار کاربر قرار می دهد.

 در روبیکا امکاناتی مانند پخش زنده تلویزیون، پخش سریال و فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های آموزشی و …. امکاناتی است که توسط مسئولین این اپلیکیشن نیز مورد توجه بوده و در تبلیغات اپلیکیشن مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. به معنای دیگر، روبیکا به جای عرضه محتوای اختصاصی، ارایه دهندگان مختلف محتوای ویدئویی و صوتی و …. را در یک اپلیکیشن جمع‌آوری کرده و کاربران را از سردرگمی‌های معمول به دور نگه داشته است.

این اپلیکیشن از گسترده ترین برنامه های موبایلی در ایران است. در واقع باید گفت با امکاناتی که اراِئه می دهد، باید هم با افتخار تبلیغات گسترده انجام دهد. همچنین این گستردگی، راه را برای کسب و کار و درآمد افراد از طرق مختلف فراهم می آورد.

برای اینکه یاد بگیرید چطوری با استفاده از اپلیکیشن روبیکا درآمد کسب کنید روی لینک روبرو کلیک کنید...
 

بررسی بخش های مختلف و امکانات ویژه روبیکا:

اینترنت رایگان همراه اول و ایرانسل

بزرگترین نقطه قوتی که در این اپلیکیشن به کاربران ارایه می‌شود، استفاده از اینترنت رایگان است که بسیاری از کاربران را برای استفاده از آن، وسوسه می‌نماید. برای استفاده از این ویژگی بزرگ، تنها کافیست به اینترنت مستقیم این دو اپراتور متصل باشید. روبیکا بر خلاف بعضی دیگر از اپلیکیشن‌ها شرط اینترنت رایگان را ثبت نام یا اتصال به اینترنت سیم کارت به صورت مستقیم، کسر هزینه اشتراک در ازای ترافیک رایگان و …. نکرده و صرف استفاده از اینترنت همراه اول و ایرانسل، مبنای محاسبه ترافیک رایگان خواهد بود.

مسئولین روبیکا نیز به این موضوع پی برده‌اند که یکی از وسوسه‌های بزرگ برای کاربران ایرانی، ارایه ترافیک رایگان است که حتی باعث می‌شود آنها را برای استفاده از هر نرم‌افزاری به صف کند..

دنیای فیلم و سریال (Mega Video)

یکی از نقاط قوت روبیکا، بخش فیلم و سریال آن است که توسط ارایه دهندگان مختلف که معمولا اپلیکیشن‌های جداگانه دارند، عرضه شده و طبق بررسی‌های ما اکثر سریال‌های محبوب و پرطرفدار و فیلم‌های روز در این اپلیکیشن وجود دارد. در روبیکا، ارایه دهندگانی همچون: آیو، فیلیمو، فیلم نت، تی‌وی نت، سیمای همراه، فن آوا، اپیدو و آکواریوم حضور دارند که بسیاری از فیلم و سریال‌های ارایه شده توسط آن‌ها در برنامه روبیکا به صورت رایگان عرضه می‌شود.

این بخش از اپلیکیشن به نام مگا ویدیو شناخته می‌شود که این پسوند مگا برای دیگر بخش‌های روبیکا نیز استفاده شده و به نوعی به عنوان یک شناسه عمومی در آن شناخته می‌شود.البته ارایه دهندگان به خوبی متوجه شده‌اند که در این همکاری دو جانبه که با روبیکا برقرار کرده‌اند، چه محتوایی را ارایه دهند تا منافع شخصی خودشان نیز به خطر نیفتد چرا که بعضی از سریال‌هایی که پرطرفدار هستند و یا فیلم‌های روزی که برای آنها در اپلیکیشن‌های اصلی باید هزینه پرداخت شود، در این بخش وجود ندارد.

با همه این توضیحات، بخش مگا ویدیو اپلیکیشن روبیکا یک بخش کاملا کاربردی است که با ویژگی اول یعنی اینترنت رایگان، یک مزیت بسیار کاربردی محسوب می‌شود.

برای استفاده از این بخش کافیست وارد بخش دنیای رسانه شده و با انتخاب سرویس دهنده موردنظر یا دسته بندی دلخواه، هر کدام از فیلم و سریال‌ها را مشاهده کنید. تمامی فیلم و سریال‌های موجود در این بخش رایگان بوده و بر خلاف اپلیکیشن‌های اصلی، نیازمند پرداخت هزینه نیست.

خدمات پرداخت (Mega Pay)

دیگر قسمتی که در این اپلیکیشن باعث شده مسئولین روبیکا مدعی همه کاره‌بودن آن شوند، قسمت پرداخت است که به مگا پِی شناخته می‌شود. خدمات پرداختی از جمله: پرداخت قبوض مصرفی، امکان ایجاد کیف پول، مدیریت حساب شخصی، پراخت به صورت دنگی و خرید شارژ برای اپراتورهای مختلف از جمله ایرانسل، همراه اول و رایتل است. از دیگر خدماتی که مسئولین این اپلیکیشن مدعی آن هستند، امکان ایجاد درگاه پرداخت برای فروشندگان کالا و خدمات است که با لینک‌های درون برنامه‌ای، امکان دریافت پول را برای آن‌ها تسهیل می‌نماید!

شبکه تعاملی (Mega 2nd Screen)

دیگر بخش قابل توجه از اپلیکیشن روبیکا، قسمت تعاملی آن است که به صورت یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام عمل می‌کند. کاربر پس از ورود به این بخش با لیست برنامه‌های مختلف و همچنین بازیگران و هنرمندان گوناگون روبرو می‌شود که می‌تواند با لمس کردن هر کدام از آن‌ها، وارد صفحه اختصاصی‌شان شده و با برنامه یا هنرمند مورد علاقه خود ارتباط داشته باشد.

از دیگر قابلیت‌های این بخش امکان لایک کردن و کامنت گذاشتن برای آن‌ها است که چیزی شبیه محیط اینستاگرام است.

دنیای موسیقی (Mega Music)

موسیقی یکی از موضوعات جدانشدنی بسیاری از کاربران ایرانی است که مسئولین روبیکا به خوبی به این موضوع پی برده و یک بخش اختصاصی برای آن ایجاد کرده‌اند. پس از ورود به بخش موزیک یا همان مگاموزیک با لیستی از خواننده‌های مختلف در سبک‌های متفاوت روبرو می‌شوید که می‌توانید با انتخاب هر کدام از آنها به تولیدات‌شان دسترسی داشته باشید و به رایگان از آن‌ها استفاده نمایید.

 

ویترین روبیکا

در این بخش دسته بندی‌های مختلفی وجود دارد که کاربر می‌تواند از بین: موسیقی‌های پاپ، موسیقی‌های راک ایرانی، موسیقی‌های سنتی و موسیقی‌های تلفیقی، نوع دلخواه خود را انتخاب کرده و به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهد. در این بخش نیز بر خلاف ارایه دهندگان دیگر که معمولا با پرداخت هزینه صورت می‌گیرد، تمامی موسیقی‌های عرضه شده رایگان بوده و کاربر هزینه‌ای نمی‌پردازد.

دنیای آموزش (Mega Learn)

بر خلاف دیگر اپلیکیشن‌های فعال در زمینه چندرسانه‌ای، روبیکا یک بخش بسیار کاربردی دارد که بسیاری از آموزش‌های موردنیاز کاربران را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. البته در حال حاضر طبق بررسی‌های ما بسیاری از آموزش‌های ارایه شده در این بخش از روبیکا توسط فرانش تامین شده است.

آموزش‌های فرانش که اغلب به صورت پولی به کاربران فروخته می‌شود، در نرم افزار روبیکا رایگان عرضه شده و شاید یکی از دلایل خوبی باشد که کاربران را برای استفاده از برنامه روبیکا قانع نماید.

برنامه‌های تلویزیونی (Mega TV)

از دیگر قابلیت‌های موجود در اپلیکشن روبیکا امکان مشاهده پخش زنده کانال‌های تلویزیونی است که با توجه به اینترنت رایگان ارایه شده در این اپ، یک امکان بی‌نظیر است که بسیاری از کاربران، علاقه‌مند به استفاده از آن هستند. همچنین از دیگر ویژگی‌های این قسمت از روبیکا، امکان مشاهده برنامه‌های پخش شده در صدا و سیماست که باعث می‌شود کاربران در هر لحظه از شبانه روز، به مشاهده برنامه‌های دلخواه خود بپردازند.

دنیای سلامت (Mega Health)

بخش دنیای سلامت روبیکا از جمله قسمت‌های کاربردی و پراستفاده است که در آن مقالات متنوعی در موضوعات گوناگون وجود دارد. پس از ورود به این بخش، دسته بندی‌های مختلفی دیده می‌شود که بنا بر نیاز می‌توانید از مقالات موجود در آن‌ها استفاده نمایید.

رابط کاربری اپلیکیشن روبیکا

در مورد رابط کاربری این اپلیکیشن باید بگوییم که ظاهر این اپلیکیشن بسیار ساده طراحی شده است.

استفاده از رنگ‌های مختلف و متنوع و شاد در آیکون‌های روبیکا باعث شده که حس خوبی به کاربر در استفاده از آن بدهد. همچنین در بخش تنطیمات کاربر می‌تواند سرویس‌های مختلف را انتخاب و از آن‌ها استفاده نماید.

امتیازاتی که در باشگاه روبیکا وجود دارند

آخرین بخش از قسمت‌های مختلف اپلیکیشن روبیکا که به معرفی آن می‌پردازیم، باشگاه روبیکاست که فعالیت‌های کاربران در این اپلیکیشن را ثبت کرده و نسبت به هر کدام، امتیازاتی را برای آن‌ها ثبت می‌نماید. پس از ورود به باشگاه روبیکا کاربر با گزینه‌های مختلفی روبرو می‌شود که از جمله آن‌ها امتیازات جمع شده و رتبه کاربر است که نمایش داده می‌شود.

تنظیمات روبیکا

کاربران اپلیکیشن روبیکا برای کسب امتیاز می‌بایست فعالیت‌هایی از جمله: دعوت از دوستان، فعالیت در بخش شبکه تعاملی، فعالیت در پخش زنده، فعالیت در بخش فیلم و فعالیت در بخش موسیقی انجام دهند که امتیاز هر قسمت به صورت جداگانه محاسبه می‌شود.

از دیگر مواردی که در اپلیکیشن روبیکا به طور قابل توجهی واضح و آشکار است، تجمیع امکاناتی است که معمولا کاربران ایرانی برای دسترسی به هر کدام از آن‌ها، یک اپلیکیشن جداگانه نصب می‌کنند و فضای زیادی را برای داشتن آن‌ها، از دست می‌دهند.

از دیگر قابلیت‌ها و ویژگی‌های موجود در اپلیکیشن روبیکا، دسترسی به صفحات اختصاصی هنرمندان و برنامه تلویزیونی است که برنامه‌های آن‌ها در بخش ویدئویی اپلیکیشن روبیکا در حال نمایش است. کاربران می‌توانند به سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی در حال پخش صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها، رای داده و با سازندگان آن‌ها در ارتباط باشند. این قسمت بر خلاف اینستاگرام که یک محیط خصوصی برای هنرمندان و برنامه‌سازان محسوب می‌شود، محیطی است که یک شبکه اجتماعی ویژه برای کاربران ایرانی ایجاد می‌نماید تا بتوانند با اشخاص محبوب خود در ارتباط باشند.

دلیلی که روبیکا را به اپلیکیشنی قابل استفاده تبدیل می‌نماید بی رقیب بودن آن است. با توجه به اعتراضات فراوان به نوع طراحی این اپلیکیشن و امنیت آن، شاید سوال خوبی باشد که بپرسیم به کاربرانی که به دنبال نرم افزار این‌چنینی هستند که بتوانند به یک سری محتوای تفریحی، ورزشی و آموزشی با اینترنت کاملا رایگان دسترسی داشته باشند، چه برنامه جایگزینی می‌توان پیشنهاد داد؟ شاید جواب این سوال برای بسیاری از کاربران عادی که از اینترنت به عنوان یک سرگرمی بهره می‌برند، نکته مهمی باشد که به شایعات موجود در مورد روبیکا توجه نکرده و از آن استفاده کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری