نویسنده: ملینا شمس

اندروید

امروزه بیشتر ما تلفن همراه را ابزاری ضروری در زندگی روزمره می‌دانیم و تقریبا در هر شرایطی از آن استفاده می کنیم. این دستگاه هوشمند باعث شده تا هر زمان و مکانی در دسترس باشیم. مسئله ی مهم اینجاست که در کنار تاثیرات مثبت تکنولوژی بر زندگی، عدم مدیریت صحیح آن می تواند اثرات مضر و جبران ناپذیری بر زندگی افراد به خصوص کودکان و نوجوانان داشته باشد. استفاده کودکان از تلفن همراه آنقدر زیاد شده که می توان گفت کم کم تبدیل به یک اسباب بازی برای آن ها شده است و می تواند آسیب های جدی به زندگی شان برساند.

اگرچه این امر هرگز به این معنی نیست که کودک را کاملا از کار با تلفن همراه منع کرد. هستند بازی های جذاب و آموزنده ای که کودکان می توانند در زمان های مشخص از آنها استفاده کرده و از اوقات فراغت خود لذت ببرند. اما در اکثر مواقع این چنین نمی شود و والدین اهمیت زیادی به استفاده کودکان از تلفن همراه و تبلت ها نمی دهند. آنها فقط میخواهند کودک به یک نحوی سرگرم مجموعه ای از اپلیکیشن و بازی های مختلف باشد و کمتر سروصدا کند! در حالی که استفاده ی بیش از حد از این ابزار ها میتواند منجر به آسیب های جسمانی، مشکلات خواب، اضطراب و نگرانی و کاهش خلاقیت گردد. در ادامه می خواهیم شما را با اپلیکیشنی آشنا کنیم که این مشکلات را تا حد زیادی حل کرده و می تواند جلوی بسیاری از این آسیب ها را بگیرد.

کنترل استفاده کودکان از تلفن همراه با Screen Time Parental Control

برنامه ی Screen Time Parental Controlاپلیکیشنی مناسب برای کنترل استفاده کودکان از تلفن همراه می باشد. با استفاده از این اپ می توانید برای کودکان خود زمان خاصی را در نظر بگیرید تا فقط در آن زمان ها بتواند از تبلت یا گوشی خود استفاده کند و در زمان هایی خارج از آن، امکان استفاده وجود نداشته باشد. این اپلیکیشن با کنترل نور صفحه نمایش گوشی قادر آن را خاموش کند و جلوی استفاده ی بیش از حد را بگیرد. اگر کودکتان شما زمان زیادی را صرف استفاده از گوشی یا خود می کنند و این موضوع باعث نگرانی شما شده است، به هیچ وجه نرم افزار Screen Time Parental Controlرا از دست ندهید.

کنترل استفاده کودکان از تلفن همراه

 

از ویژگی های این اپلیکیشن می توان به:

- قابلیت محدود کردن زمان استفاده کودکان از تبلت و گوشی به زمان های دلخواه شما

- اجازه دادن برای اجرای برنامه ها و بستن یا بلاک کردن بازی ها در زمان های نامناسب

- جلوگیری از اجرای بازی ها و شبکه های اجتماعی با قابلیت اجازه به اجرای برنامه های درسی

- آماده کردن کودکان جهت زمان ناهار تنها با فشردن یک دکمه

- جلوگیری از نصب کردن برنامه های خاص

- قابلیت اطلاع نصب کردن برنامه جدید به والدین

- قرار دادن پسورد برای تنظیمات برنامه جهت جلوگیری دسترسی دیگران به آن

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

Elahe | 1397/08/01

خیلی وقت بود دنبال این مدل اپ برای بچه ام میگشتم ممنون از موبویار

Mozhgan | 1397/08/01

لطفا واسه کامپیوتر هم یدونه از این نرم افزارا معرفی کنید

سهند | 1397/08/15

این اپلیکیشن عالیه، ممنون از شما

اشتراک گذاری