نویسنده: فائزه اسفرورینی

اینستاگرام

تا به حال پیام های زیادی برای آموزش گذاشتن لینک در اینستاگرام داشته ایم. در اینباره باید بگوئیم که ترفند های زیادی برای گذاشتن لینک د رپست اینستاگرمی وجود دارد که در این بخش از مقالات به یکسری از آنها اشاره خواهیم داشت.

گذاشتن لینک در پست اینستاگرام ممکن است؟

متاسفانه سازوکار اینستاگرام این اجازه را به کاربرنش نمیدهد تا در زیر پست هایشان درج لینک از هر برنامه و یا سایتی به غیر از اینستاگرام را داشته باشند. مگر در موارد محدودی که کاربران قادر هستند تا تریبی از اعداد و حروف متشکل از یک آدرس اینترنتی را در کپشن ها قرار دهند اما در اینصورت هم به غیر حساب های کاربری که برای دارندگان حساب های پولی است این کلیک عملا بیفایده است چرا که قابلیت کلیک کردن نخواهد داشت. بنا به همین موضوع درج لینک در قسمت پست های اینستاگرامی به روش های عادی و معمول برای کاربران غیر ممکن خواهد بود! احتمالا خیلی از شما هم هستید که علاقمند هستید تا در کنار انتشار پست و تصویری در اینستاگرام آدرس دیگر شبکا تاجتماعی و یا وب سایت های خود را درج کنید. چرا که تعامل با شبکات دیگر میتواند بهترین تبلیغ برای شما باشد.حال چه از اینکار قصد تجاری و برند سازی داشته باشید و چه قصد افزایش فرو و یا بالاتر بردن دنبال کننده های خود در دیگر شبکات اجتماعی را، این موضوع ینی هما ن  محدودیت درج لینک در زیر پست های اینستاگرامی میتواند برای شما هم آزار دهنده باشد. اما جای نگرانی نیست!

گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

از سیر تا پیاز اینستاگرام را در اینجا بخوانید!

در ادامه شما را با چند ترفند برای گذاشتن لینک در پست اینستاگرام آشنا خواهیم کرد امیدواریم که مورد استفاده و پسند شما عزیزان واقع شود.

نحوه گذاشتن لینک در پست اینستاگرام به طور معمول چگونه است؟

متاسفانه در اینستاگرام شما با هربار اشتراک گذاری لینک با دیگر دوستانتان  مجبور خواهید بود آن را در قسمت آدرس وب سایت پروفایل کاربریتان قرار بدهید تا در کپشن یک عکس کاربران را به لینک قرار داده شده در پروفایل ارجاع بدهید. در حالت کلی میتوان گفت که این تنها قسمت در اپلیکیشن اینستاگرام است که این اجازه را به شما میدهد اما خب مسلما زمانبر و آزاردهنده خواهد بود. 

اما روش های جانبی دیگری هم هستند که شما با استفاده از انها قادر هستید لینک های دست زده و یک آدرس اینترنتی قابل کلیکی کردن را اشتراک گذاری کنید.به این صورت این لینک برای فالوور ها ی شما نمایش داده خواهد شد که قابلیت کلیک کردن هم دارد اما همچنان امکان درج لینک به صورت مستقیم در پست های اینستاگرامی وجود نخواهد داشت. شما تنها میتوانید به قابلیت ارتباط دادن یک لینک در اینستاگرام دسترسی داشته باشید. که در ادامه ترفند های استفاده از آن را خدمتتان خواهیم گفت.

نحوه راه اندازی حالت روح اینستاگرام

بهره برداری از LinkMyPhotos ( لینک قابل کلیک کردن)

با استفاده از روش LinkMyPhotos دیگر مجبور به قرار دادن لینک در پروفایل به صورت هرباره و تغییر آن در پست های بعدی نخواهید بود. برای شروع پس از آنکه توسط اطلاعات ورودی خود به حساب اینستاگرامتان در این وب سایت وارد شدید قادر خواهید بود تا سه عکس را حهت ارتباط دادن باهم انتخاب کنید.  در صورتی که در حساب کاربری پریمیوم این ابزار به صورت ماهانه مبلغ 4.99 دلار بپردازید میتوانید اطمینان داشته باشید که دیگر هی محدودیتی در تعداد لینک لینک های قرار داده شده ندارید. همچنین در شرایطی که حساب کاربری مشا بیش از یک حساب بود هزینه پرداختی شما بالغ بر 9.99 دلار میشود که با پرداخت آن میتوانید تا سقف پنج  حساب کاربریتان را مدیریت کنید.

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

به محض آنکه تمام لینک هایتان را در یک محل درج کردید، باید آدرس اینترنتی که وب سایت LinkMyPhotos به شما میدهد را در قسمت پروفایل خود قرار بدهید. این لینک در واقع مختص به حساب کاربری شما در این وب سایت است.  در صورتی که فالوورهایتا نبه این آدرس مراجعه بکنند میتوانند تما مپستهایتان را به صورت یکجا ببینند با این تغییر که تقریبا تمام عکس ها دارای لینکی شفاف هستند و مابقی آنها به صورت تیره تر قابل روئیت هستند. به صورت عادی امکان اتصال لینک به سه عکس وجود خواهد داشت اما در صورت خرید اشتراک قادر خواهید بود برای تمام تصاویرتان یک لینک اختصاص بدهید.

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام 

استفاده از هاست وب سایتمان ( لینک قابل کلیک)

حال در شرایطی که شما مدیریت یک هاست  یک وب سایت  ورد پرسی را داشته باشید. در شرایطی که درارای وب سایت هستید و به هاست آن هم دسترسی دارید میتوانید خودتان یک صفحه  وب شبیه به  طرح بندی LinkMyPhoto برای خودتان درست کنید. باید بگوئیم که قرار دادن پست لینک دار در اینستاگرام با این روش بسیار ساده خواهد بود فقط کافیست برگه ای ایجاد کنید و بر روی گزینه Add Media و سپس Create Gallery کلیک کنید.

 حالادر شرایطی که عکس های اینستاگرامی خودتان را از قبل در این محیط یعنی هاست وب سایتتان منتشر نکرده اید این کار را بکنید. حال اتمام ی تصاویر را انتخاب کنید و روی گزینه Create a new gallery  ضربه بزنید. با زدن این دکمه به صفحه ای که دارای تنظیما تاین بخش است راهنمایی خواهید شد. 

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

جالب است بدانید بهره گیری از ورد پرس میتواند بهترین و حرفه ای ترین روش برای قرار دادن لینک در پست اینستاگرام باشد.

حالا برای قررا دادن لینک در پست های اینستاگرامی به شیوه ای که در ادامه گفته خواهد شد عمل کنید. 

 یکی از گزینه های Attachment Page یا Media File  را مود انتخاب قرار داده و برای Type، از قسمت منوی کشویی گزینه Square Tiles را به انتخاب در آورید. حال امیتوانید بر روی هرکدام از عکسها که خواستید کلیک کرده و و در پائین قسمت Gallery Link URL  لینک مربوط به هر عکس را درج کنید. بهتر آ ناست تا برای حرفه ای تر به نظر رسیدن و همچنین داشتن نظم و تناسب در این صفحه هم ستون ها قرار گیری عکس ها را مطابق با اینستاگرام اصلی خودتان بچینید. به این معنی که تعداد ستون های گالری را برروی عدد سه قرار بدهید و به ترتیب زمان ارسال تصاویر در اینستاگرام آنها را در این اینجا نیز بارگذاری کنید.

سریعا پس از تمام شدن لینک این صفحه وردپرس را در صفحه پروفایلتان درج کنید. توصیه میشود آدرس اینترنتی این صفحه را ترکیبی از حروف غیر قابل حدس زدن قرار بدهید وگرنه امکا ندارد که کاربران شما بتوانند به راحتی تمام اطلاعات اسن صفحه خصوصی را مشاهده کنند. از این به بعد باید در نظر داشته باشید تا به محض قراردادن پست جدید در صفحه اینستاگرام خود باید گالری ورد پرستان را هم ویرایش کنید و عکس و لینک مرتبط را به پست اضافه کنید.

چطور مانع از تگ شدن در اینستاگرام شویم؟

 استفاده از Bitly or Rebrandly لینک غیر قابل کلیک

در ادامه اگر ترجیح بر این دارید تا از روشی کاملا رایگان برای قرار دادنلینک در پست اینستاگرم استفاده کنید تا بتوانید لینک مورد نظرتان را به ثبت برسانید، دو ابزار Bitly و Rebrandly  میتوانند در این زمینه به شما یاری برسانند. به کمک Bitly شما قادر هستید که لینک های سفارشی سازی شده را با قابلیت حفظ کردن سریع ایجاد بکنید. هرچند که این لینک ها قابل کلیک کردن نیستند اما چون قالب ساده ای دارند این امکان را به کاربران میدهند تا با یک نگاه آنها را حفظ کنند و سپس به صورت دستی اقدام به تایپ کردن آدرس در مرورگز موبایلشان بکنند. برا بهره برداری از از امکانات وب سایت Bitly میتوانید به صورت رایگان یک حساب کاربری در آن بسازید. پس از آنکه یک آدرس اینترنتی تقریبا بسیار بلند در باکس فراهم شده قرار بدهید Bitly یک آدرس اینترنتی خیلی کوتا ه و در ارتباط با همین لینک را دراختیارتان قرار میدهد.از مزایای استفاده از این سرویس میتوان این را نام برد که به نسبت دیگر سرویس های کوتاه کننده لینک امکان سفارشی سازی لینک پس از ایجاد خودکار آن را هم به شما میدهد.

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

Rebrandly یکی دیگر از سرویس های کاملا رایگا ندیگر است که کاربرد های یکسانی را در اختیار کاربران قرار میدهد . اما این سرویس هم دارای قابلیت شخصی سازی و سفارشی کردن بالا صفحه آدرس اینترنتی کوتاه شده است.

آموزش گذاشتن لینک در پست اینستاگرام

از خاطر نبرید روش های ساده دیگری ه برای قرار دادن لینک در زیر پست های اینستاگرامی وجود دارد که در صورت نیاز و داشتن یک حساب کاربری تائید شده  میتوانید لینک های مورد علاقه و مورد نیاز تا نرا به جای گذاشتن در پست های دائم اینستاگرام که کمی هم با پیچیدگی همراه است در زیر پست های موقت و یا همان  استوریز ها قرار بدهید.

جمع بندی :

در این مقاله شما را با انواع آموزش های گذاشتن لینک در پست اینستاگرام آشنا کردیم که اینروزا درخواست خیلی از کاربران اینستاگرامی بوده است اما متاسفانه بنا به سیاست مالی این اپلیکیشن این امکان ت ابه امروز با روش های مستقیم و راحتر برای کاربران قرار داده نشده است زین حیث مجبور به استفاده از مسیر های جایگزین هستیم.امیدوار هستیم این مطلب مورد توجه شما عزیزان واقع شده باشد.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری