نویسنده: موبویار

ویندوز

G Suite گوگل، تکنولوژی گوگل اسلایدز را فراهم کرده که به صورت اتوماتیک صحبت های شما را در Google Slides زیرنویس می کند.

تنها با یک میکروفون می توانید از این ویژگی استفاره کنید. با استفاده از گوگل اسلایدز در موقعیت های مختلف سخنرانی ها و ارائه محتوا، هر چیزی که داخل میکروفون گفته میشود، به زیرنویس تبدیل شده و در اسلاید مشاهده می شود.

گوگل اسلایدز

گوگل اسلایدز برای افراد ناشنوا

گوگل اسلایدز میتواند برای افراد ناشنوا بسیار مفید باشد و حتی در جلسات، سخنرانی هایی و محیط های شلوغ کاربرد بسیاری دارند، گوگل معتقد است این امکان برای زمان هایی که سخنران صدای بلندی ندارد میتواند مفید واقع شود. برای استفاده و فعال کردن این ویژگی سخنران باید روی دکمه CC در باکس ناوبرری کلیک کند.

همچنین امکان فعال‌کردن این ویژگی با کلیدهای میان‌برCommand + Shift + C  روی سیستم مک وCtrl + Shift + C  در سیستم عامل ویندوز و کروم امکان‌پذیر می باشد. این ویژگی تنها برای کاربرانی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند و تنها در مرورگر کروم روی لپ تاپ و دسکتاپ قابل استفاده می باشد. ناگفته نماند که گوگل اعلام کرده که در آینده این ویژگی را برای زبان ها و سایر کشورها گسترش می دهد.

 

 

گوگل طی سالهای مختلف ابزارهای بسیاری برای کمک به افراد ناتوان و معلول ارائه کرده.

هفته ی گذشته، اپلیکیشن Voice Access از سوی گوگل ارائه گردید که به کاربران امکان استفاده از گوشی های اندرویدی را با کمک هنذفری را می دهد.

در ماه می، گوگل اعلام کرد که در حال توسعه اپلیکیشن اندرویدی به نام Lookout می باشد. این اپلیکیشن به افرادی که نابینا و ضعف بینایی دارند کمک شایانی می کند این اپلیکیشن اطلاعاتی در مورد محیط، اشیا ومتن را به کاربران خود ارائه می دهد. در ماه مارس، گوگل اپلیکیشنی را برای افرادی که از صندلی چرخدار استفاده می کنند طراحی کرده تا این افرا بتوانند بهترین مسیر را برای خود انتخاب کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

m | 1397/07/28

fek konam zirnevise videoha to youtube ham az hamin ravesh anjam mishe doroste?

اشتراک گذاری