نویسنده: مصطفی حافظی

کارآفرینی و استارتاپ

متخصصان و افراد خبره در زمینه ی بازاریابی همواره به دنبال ایده هایی هستند که بتوانند با آن ها وارد حوزه تبلیغات وارد شوند و به سود های کلانی دست یابند. برای این که بتوانیم یک جستجوی موثر راجع به پرسودترین ایده های کسب و کارهای مرتبط با تبلیغات و بازاریابی  داشته باشیم، بسیار مهم است که بازار را خوب بشناسیم. زیرا افراد تحلیلگر برای اینکه قادر باشند هزینه‌های مختلف را برآورد نمایند بایستی اندازه بازار تبلیغاتی را به خوبی بدانند.

طبق گزارش های اخیر PwC، پیشرفت تکنولوژی باعث شده که رسانه‌های دیجیتال پیشرفت قابل توجهی در بازار تبلیغات داشته باشند اما همچنان پیش‌بینی ها حاکی از این است که تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۸۰ درصد درآمد بدست آمده از تبلیغات به دلیل استقبال مردم از رسانه‌های غیردیجیتالی و عمدتا سنتی بوده است که از نظر مردم با زندگی آن ها بیشتر در هم آمیخته است.

ولی به طور کلی پیش بینی می شود که سود بدست آمده از تبلیغات در جهان تا سال ۲۰۱۹ افزایش قابل توجهی خواهد داشت و مبالغی هم که در دنیا برای این تبلیغات صرف می‌شود بسیار زیاد خواهد بود.

اگر شما هم به دنبال این هستید که در حوزه ی تبلیغات فعالیت نمایید باید این را در نظر بگیرید که رمز موفقیت در این بازار، فقط این نیست که به دنبال روش های هوشمندانه بگردید. بلکه باید یاد بگیرید که به شیوه ی دیگری فکر کنید و بدانید که چطور در زمین حریف بازی کنید. باید از قالب یک فروشنده خارج شوید و از دید یک مشتری تبلیغات را ببینید. با این کار قادر خواهید بود که اولویت های اصلی مشتریان را بهتر بشناسید و بتوانید مشاوره کامل تری برای یک محصول ارائه بدهید.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

12 ایده ی پر سود در کارهای بازاریابی

1- ساخت مدل های سه بعدی

یکی از خلاقانه ترین ایده های کسب و کار مرتبط بازاریابی، مدل‌سازی سه بعدی می باشد. ساخت انیمیشن، یک کالا یا خدمت را در دنیای دیجیتال برای مخاطبان به نمایش در می آورد. بهره بردن از مدل ها سه بعدی و انیمیشن برای ارائه خدماتی همچون کارهای معماری، یادگیری الکترونیکی، آشنایی با شخصیت‌ها و افراد و…بسیار مفید و درآمدزا هستند.

انیمیشن در بازاریابی

2- نقش یک واسطه را در تبلیغات ایفا کنید

شما باید به عنوان یک واسطه تبلیغاتی طرفین مخالف را در کنار یکدیگر بگذارید و یک بستر مشترک را ایجاد نمایید. برای مثال، گروه تولید‌کننده مایع ظرف شویی یک سمت قضیه است و مصرف‌کننده آن در سمت دیگر قرار دارد. حال این هنر شماست که به عنوان یک میانجی عمل کنید و این دو را طوری در کنار یکدیگر قرار دهید که مصرف‌کننده از بین به بعد تنها از آن نوع خاص از مایع ظرف شویی استفاده نماید و به این ترتیب کسب و کار آن ها رونق بگیرد. شما باید بتوانید مناسب ترین راهکار تبلیغات را برای قالب مشتریان خود پیدا کنید.

3- ایجاد پویش ها (کمپین های) تبلیغاتی

ایده های جذاب دیگر برای کسب و کارهای مرتبط با بازاریابی، ایجاد کمپین های تبلیغاتی می باشد. اگر بتوانید کمپینی خلاقانه و به صورت آنلاین، درست مثل کمپین‌های موفق موجود در فضای مجازی، برنامه های موبایلی گوناگون، محتواهای موجود روی تلفن همراه، ویدئوهای متنوع، فرستادن ایمیل و خبرنامه، کارهای مربوط به بهینه‌سازی برای موتور های جست‌وجو، رسانه‌های آنلاین یا ترکیبی از برخی از این موارد را برای مشتریان خود برنامه‌ریزی و اجرا کنید، بسیار موثر و کارآمد خواهد بود.

4- ارائه خدمات مشاوره ای برای تبلیغات

برای اینکه بتوانید در امر مشاوره تبلیغاتی، به توفیق برسید و درآمدزایی داشته باشید، باید موضوع برندسازی، خلاقیت ذهنی و هوش هیجانی موثر را همواره جدی بگیرید. شخصی که با این خصوصیات وارد دنیای بازاریابی و تبلیغات می‌شود موفقیت های بسیاری در انتظارش خواهد بود چراکه توانایی ایجاد استراتژی‌های موفق تبلیغاتی برای ارائه و فروش محصولات گوناگون را به مشتریان دارد. این راهکار یکی از کارامدترین ایده های  تبلیغاتی می باشد.

5- ساخت یک برند قدرتمند

شما می توانید برای ساخت یک برند قدرتمند در حوزه بازاریابی و برندینگ می‌توانید فعالیت نمایید و آن چنان در راستای معروفیت و محبوبیت آن گام بردارید این هنر شما باعث شود بک برند انفجاری در ذهن مخاطبان نقش ببندد.

6- بهره گیری از هنر عکاسی در تبلیغات

اگر در حوزه عکاسی و فیلمبرداری مهارت هایی دارید، این امکان برایتان وجود دارد که بدون حضور در محیط کار و از همان منزل کار خود را در زمینه ی بازاریابی آغاز کنید. این ایده یکی از پولساز ترین فعالیت های حوزه ی تبلیغات است و نیاز به تجهیزات و امکانات خیلی گسترده نیز ندارد.

عکاسی در تبلیغات

7- تولید کننده ی محتوا

تولید محتوای خوب و با کیفیت که مبتنی بر اطلاعات باشد و مشتری را به سمت خود بکشاند، امروزه یک کار ارزشمند و بزرگ تبلیغاتی محصوب می شود. در این شرایط شما ‌می توانید از این چالش جذاب را به عهده بگیرید و در این حوزه فعالیت نمایید. برای شروع لازم است یک کسب و کار تبلیغاتی را با نوشتن مقالات و متون جذاب معرفی نمایید و سپس در راستای جذب مشتریانتان یک برنامه ریزی منسجم ایجاد نمایید. قطعا این کار سود زیادی را نسیب تبلیغات کنندگان می کند و آینده ی بسیار روشنی نیز دارد.

8- تولید کنندگی موزیک ویدیو های جذاب

این روزهای اکثر شرکت‌ها در زمینه ی برندسازی خود در پی تولید موزیک ویدیوهای جذاب هستند. به علاوه خوانندگان بسیاری نیز برای معروف سازی خود به دنبال اشخاصی هستند که بتوانند موزیک ویدیو های با کیفیت تولید نماید. اگر در این زمینه استعدادهایی در خودتان می بینید و به آن علاقه مند هستید، پس همین حالا کار خود را آغاز نمایید و از خلاقیت خود پول بسازید.

موسیقی در تبلیغات

9- فراهم کردن ابزار اولیه تبلیغات

افرادی که می خواهند در حوزه ی تبلیغات حرفی برای گفتن داشته باشند باید هم بازار چاپی را بشناسند و هم اطلاعات کاملی راجع به بازار آنلاین داشته باشند. اگر در مورد نیازمندی‌ها و ملزومات هر دو بازار به اندازه کافی بدانید، آن وقت قادر خواهید بود که در هر کدام از این زمینه ها نبوغ خود را نشان دهید و کسب درآمد نمایید.

10- ارائه مشاوره در زمینه تبلیغات پستی

تعداد زیادی از کسب و کارهای محلی به دنبال این هستند که از خدمات پستی برای پخش تبلیغاتشان بهره بگیرند و به این طریق حرفشان را به گوش مردم برسانند. برای مثال رستوران‌ها، فروشگاه‌های کوچک و خرده‌فروشی‌ها برای انتشار آگهی های تبلیغاتی خود در سطح محله یا منطقه‌ از خدمات پست استفاده می کنند. برای ورود به این کار ابتدا باید مقداری راجع به سیستم پستی شهر خود اطلاعاتی بدست بیاورید و در مرحله ی بعد باید ابزار کار ضروری مثل کامپیوتر، اینترنت و تلفن را برای خود فراهم نمایید. حتی لازم نیست که در یک شرکت یا محل کار حاضر شوید، کافیست در اتاق خودتان در منزل بنشینید و کارتان را آغاز کنید.

11- استفاده از دانش طراحی گرافیکی

اگر در حوزه ی طراحی گرافیکی مهارت هایی دارید، می توانید از آن برای توسعه ی کسب و کار تبلیغاتی استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از متخصصینی که در این زمینه فعالیت می کنند هم کمک هایی بگیرید. برای مثال استخدام گرافیست احتمالا می تواند باعث پیشبرد عظیم کارتان شود. به طور کلی مهارت های مرتبط با طراحی می تواند برگ برنده ی خیلی بزرگی در فعالیت های بازاریابی باشد.

گرافیک در تبلیغات

12- توانایی بهره گیری از اینترنت برای بازاریابی

امروزه تونایی کار با وبسایت و به طور کلی کار در بستر اینترنت لازمه ی اصلی فعالیتدر دنیای کسب و کار مدرن است. ولی داشتن یک وب سایت به تنهایی نمی‌تواند شما را نسبت به داشتن مشتریان خوب مطمئن کند. بلکه در کنار آن، مسائل بسیاری مربوط به بخش فنی و نیز برند وجود دارد که برای راه اندازی یک سایت به عنوان ابزار بازاریابی موثر باید بشناسید. اینجاست که شما قادر هستید در نقش یک مشاور بازاریابی اینترنتی هنر خود را نشان دهید و آن اطلاعاتی را که از برندسازی در فضای وب یا موتور جست‌وجوی گوگل می‌دانید به مشتریان خود ارائه نمایید.

بازاریابی اینترنتی

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سعید | 1397/09/15

بازاریابی بهترین حوزه واسه کسب و کاره. اما اگه اطلاعاتمون کامل باشه

محمد | 1397/09/15

مطلب مفیدی بود. ممنون از شما

اشتراک گذاری