نویسنده: ملینا شمس

راز موفقیت

جک مادر سال 1999، در آپارتمان کوچکش علی بابا را تاسیس کرد. این رهبر کاریزماتیک اگرچه دیگر مقام مدیر عاملی را ندارد اما برند علی بابا همچنان با اسم او شناخته می شود. چندین جمله ی تاثیرگذار از جک ما وجود دارد که شخصیت جسورش را کاملا نمایان می سازد. از میان جملات وی، 10 جمله ی برتر را انتخاب کردیم که می توانید آن ها را راهنمای کسب و کار خود کنید.

جک ما موسس علی بابا

10 جمله برتر از جک ما

1- در مقابل مشکلات تسلیم نشدن: "امروز بی رحم است، فردا بی رحم تر اما پس فردا زیباست."

2- درس از اشتباهات گذشته: "اگر تسلیم نشوی، هنوز شانس داری و وقتی که کوچک و ناتوانی، باید تمرکز و به مغزت اتکا کنی، نه قدرت فیزیکی."

3- اهمیت کار تیمی: "اگر تیم خوبی باشیم و کارمان را خوب انجام دهیم، یکی از ما، ده نفر از آن ها را شکست خواهد داد."

4- تفکر به اهداف بزرگ تر: "اصلا مهم نیست که شکست خوردم. حداقل یک تفکر کلی پیدا کردم که دیگران ندارند. حتی اگر من موفق نشوم، یکی دیگر موفق می شود."

5- اهمیت پشتکار و تلاش مداوم: "ما این کار را انجام می دهیم چون جوانیم وهیچ وقت، هیچ وقت تسلیم نخواهیم شد."

6- درباره اهمیت کار کردن: "اگر 8 صبح سر کار برویم 5 بعد از ظهر برگردیم، این در قامت یک کمپانی رده بالای تکنولوژی نیست و علی بابا هیچ وقت موفق نخواهد شد. اگر روحیه 8 صبح تا 5 بعد از ظهر را دارید باید سراغ یک کار دیگر بروید."

7- یاد گرفتن از رقیبان: "ما باید از رقیبان یاد بگیریم، کپی نکنیم. اگر کپی بکنی، مُردی."

8- درباره عرضه عمومی اولیه علی بابا: "علی بابا فقط یک کار نیست، یک رویاست، یک علت است. بگذارید سرمایه گذاران وال استریت ما را نفرین کنند، اگر اینطور می خواهند."

9- درباره بنیان نهادن یک شرکت: "اگر می خواهی رشد کنی، یک فرصت پیدا کن. امروزه اگر می خواهی شرکت موفقی را ایجاد کنی، به این فکر کن که کدام مشکل اجتماع را می توانی حل کنی."

10- درباره مزایای شایستگی تکنولوژیک خود: "افراد باهوش نیاز به یک احمق دارند که به آن ها خط مشی دهد. وقتی یک تیم پر از دانشمندان است، بهترین کار این است که یک بینوا رهبری شان را به عهده بگیرد. شیوه فکر کردن او متفاوت است. پیروزشدن اینگونه آسان تر است وقتی افرادی باشند که نگاه متفاوتی داشته باشند."

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری