نویسنده: موبویار

کارآفرینی و استارتاپ

واقعا صحبت 100 میلیون پول هست، نه از این روش های عجیب و غریب میلیونر شدن که معلوم نیست تا چه حد راست باشن!

فقط کافیست تصمیمتان را گرفته باشید. اگر هر روز با استرس از خود می پرسید چه کسی جای من را در این شرکت میگیرد؟ آیا این ماه هم حقوق من دیر پرداخت می شود؟ یک وقت دیر نرسم دست رییس آتو بدهم! کافیست تصمیم گرفته باشید که یک بار برای همیشه از این دغدغه ها رهایی یابید. سر کار خودتان بروید و آقای خودتان باشید. بعد از اینکه از تصمیمتان مطمئن شدید کافیست چند دقیقه وقت بگذارید و این مطلب را بخوانید.

جان دی راکفر: اگر هدف شما ثروتمند شدن است هرگز به آن دست پیدا نخواهید کرد. اما اگر هدف اصلی شما بهتر زندگی کردن و لذت بردن است، می توانید منتظر ثروت بزرگی باشید

راکفلر

قدم اول: ده تا از علاقه مندی هایتان را در یک لیست بنویسید

این که الان کارتان درست کردن ساندویچ است یا معامله ی ویلای گران قیمت اهمیتی ندارد. 10 کاری که دوست دارید به غیر از کار فعلی تان انجام دهید را در یک لیست بنویسید.

 برای مثال علایق من شامل برنامه نویسی، طراحی، بازاریابی، ساخت و ساز، نویسندگی، تولید محتوی، مسافرت، دنیای مد، کارگردانی و طراحی سایت است.

قدم دوم: هر کدام از این علاقه ها 10 میلیون می ارزد

شما قرار است از هر کدام از این حوزه های علاقه تان 10 میلیون تومان پول کسب کنید. مرحله دوم به همین کوتاهی و سادگی است!

قدم سوم: برای هر کدام از این حوزه ها یک پروژه انتخاب کنید

این مرحله شاید کمی چالش برانگیز باشد. شما می توانید از هر حوزه ای که به آن علاقه دارید 10 میلیون سود ناشی از کارافرینی بدست آورید. از کجا انقدر مطمئن هستم؟ اگر شخصیت شما اینطور نبود هیچوقت این مطلب را تا این قسمت نمیخواندید. شما با طراحی چند سایت یا عکاسی از چند عروسی میتونید حداقل تا 10 میلیون درآمد کسب کنید.

قدم چهارم: گام های بزرگتر بر ندارید، فعلا همین ها را اجرا کنید

احتمالا پیش خودتان میگویید کاش به جای 10 علاقه، 100 تا علاقه میگفتم!

 اما این فکر درست نیست. فعلا ببینید با همین 10 تا چه میکنید تا بعد به فکر پروژه های دیگر باشید. شما در ادامه ی کار با اتمام هر پروژه انگیزه ای پیدا خواهید کرد تا پروژه بعدی را اجرا کنید، پس خیلی هم به فکر پروژه های بیشتر نباشید.

قدم پنجم: انگیزه تان را در ادامه ی کار نیز حفظ کنید

ممکن است مدام از خود بپرسید "اگه یکیشون عملی نشه چی میشه؟"

در واقع هیچی نمیشه! هنوز شما 9 پروژه دیگه دارید که می توانید آنها را اجرا کنید. یادتان باشد که در طول مسیر ممکن است شکست بخورید، کارتان پیش نرود، به هر دری بزنید بسته باشد و …اما هرگز نا امید نشوید.

رابرت کیوساکی: گاهی اوقات موفق می شوید و گاهی یاد می گیرید

رابرت کیوساکی

قدم ششم: به خود اطمینان دهید به سرمایه و پارتی نیاز ندارید

معمولا افراد برای اینکه اصطلاحا از زیر کار در بروند پس از هر پیشنهادی می گویند "بیخیال سرمایه میخواد" اما همه می دانیم که برای 10 میلیون پول نیاز نیست به یک رستوران افتتاح کنیم یا یک شرکت بزرگ راه اندازی کنیم. پس بهانه تراشی را کنار بگذارید و کار کردن را شروع کنید. مطمئنا روز های بهتری در انتظارتان است.

قدم هفتم: باور کنید اراده این اراده ی شما رویاپردازی نیست

ممکن است یک هدف 100 میلیونی در ابتدای کار شما را بترساند و یا اطرافیانتان شما را خیال پرداز خطاب کنند. اما باور داشته باشید که اینگونه نیست. در واقع این ترس از شکست است که باعث می شود چنین افکار به سراغمان بیاید. ممکن است مدام از خود بپرسیم چه کسی به این محصولی که من تولید می کنم نیاز پیدا می کند؟ در این شرایط اقتصادی چطور می توانم اینقدر پول بدست بیاورم؟

اما شما فقط و فقط کافیست به خودتان ایمان داشته باشید.

گوته: هر آنچه که باید، انجام بده و به تحقق آرزوهایت ایمان داشته باش؛ هر آنچه که باشند.

گوته

قدم هشتم: از اهدافتان لذت ببرید

به طور کلی خودتان را اسیر هدفتان نکنید. اهدافتان نباید در شما ترس ایجاد کند و همچنین نباید آنقدر بزرگ باشد که فکر کردن به آنها تمسخر خودتان باشد و یا آنقدر کوچک که انگیزه ای در شما ایجاد نکند تا حرکت کنید… مناسب استاهداف شما کمی بیشتر و بزرگ تر از توانایی هایتان باشد تا همیشه پیشرفت کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری