اگر این 12 اپلیکیشن خطرناک را دارید فورا آن ها را از گوشی خود حذف کنید!

نویسنده: ملینا شمس

اندروید

این 12 اپلیکیشن خطرناک اندرویدی را بشناسید و همین حالا آن ها را از روی گوشی خود حذف کنید!

متاسفانه هیچ یک از این برنامه ها قصد و نیت خوبی ندارند. برخی از آن ها می توانند اطلاعاتتان را از روی تلفن همراه شما جمع آوری کرده و در فضاهای مختلف به اشتراک بگذارند. همچنین می توانند به داده های شخصی شما دسترسی پیدا کرده و از حساب بانکی شما سرقت کنند. در اینجا فهرستی از برنامه های مشهور که ممکن است در گوگل پلی وجود داشته باشد ارائه شده است. امیدواریم در حال حاضر هیچ یک از این برنامه ها را روی گوشی هوشمند خود نصب نداشته باشید.

12 اپلیکیشن خطرناک اندرویدی

1- اپلیکیشن آب و هوا

تا به امروز و پیش از آن که مشخص گردد بسیاری از برنامه های آب و هوا حاوی ویروس های خطرناکی هستند، برنامه های بسیار محبوبی به شمار می آمدند. هکر ها در این اپلیکیشن همواره مشتاق و علاقه مند به اطلاعات کاربران و مشخصات کارت های اعتباری آن ها بوده اند. بیش از 5000 نفر این برنامه را دانلود کرده اند. در حالی که این اپلیکیشن، علاوه بر نمایش وضعیت آب و هوا، به همه ی داده های کاربران دسترسی دارد و مانع تایید هویت دو مرحله ای در حین پرداخت ها بانکی می گردد. به این طریق هکر ها به راحتی می توانند به اطلاعات حساب بانکی کاربر دسترسی داشته باشند.

با توجه به اینکه در حال حاضر بیشتر گوشی های هوشمند مجهز به برنامه های وضعیت آب و هوا به بازار عرضه می شوند و این برنامه ها بیشتر قابل اعتماد هستند واقعا هیچکس نیاز به دانلود چنین اپلیکیشن هایی به صورت مجزا ندارد.

اپلیکیشن خطرناک اندرویدی

2- آنتی ویروس های ناشناس

اپلیکیشن خطرناک دیگری که می تواند برای شما مشکل ساز شود، آنتی ویروس های ناشناس و بی نام و نشان است. هنگامی که هکر ها اطلاعات شخصی کاربران را از روی گوشی هایشان سرقت می کنند، آنتی ویروس های موبایل به طور طبیعی شروع به کار می کنند. این دقیقا زمانی است که هکرها می توانند نفوذ کنند. آن ها این مسئله را به خوبی می دانند و از آن سوء استفاده می کنند. لذا هکر ها برنامه های آنتی ویروس خودشان را می سازند تا بتوانند اطلاعات شخصی کاربران را سرقت نمایند و حتی تلفن همراه وی را کاملا مسدود کنند. این آنتی ویروس های جعلی LOAPIنامیده می شوند و می توانند با نشان دادن تبلیغات از منابع مخرب و هدایت کاربر به سمت باز کردن این صفحات وب، مشکلاتی را برای وی به وجود آورند. گاهی هم فایل های مضر را به صورت خودکار دانلود می کنند و حتی می توانند پیام های متنی را حذف یا به آنها پاسخ دهند.

در کل آنها می توانند کنترل گوشی هوشمند را در دست گرفته و حتی قادر هستند پرداخت هایی را با آن انجام دهند و شما گاهی حیرت زده می شوید که پولتان کجا رفته و چگونه ناپدید شده است! این برنامه ها به شکل فریب دهنده ای در همه ی سطوح گوشی هوشمند نفوذ می کنند. به همین دلیل است که کاربران از اسکن های آنتی ویروس ها می ترسند و تصور می کنند این اسکن ها خطرناک می باشند. در هر صورت به محض اینکه چنین آنتی ویروس هایی را شناسایی کردید، سریعا آنها را از روی گوشی هوشمندتان حذف کنید. این برنامه ها عموما باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما می شود و همین مسئله منجر به آسیب های جدی در باتری گوشی خواهد شد.

آنتی ویروس

برای اینکه 10 مورد دیگر از خطرناک ترین اپلیکیشن های موجود در بازار را همین الان مشاهده کنید، کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب دیگر نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

لیلا | 1397/08/24

بعضی از این اپ ها رو حتی فکرشم نمیکردم که خطرناک باشن. ممنونم ازتون

فرزاد | 1397/08/26

این مطلب خیلی مفید بود. ممنونم واقعا

ناهید احمدی | 1397/08/28

تشکر از مطالب ارزنده و خوبتون

شایان | 1398/03/13

واقعا خوب بود مرسی💟

اشتراک گذاری