نویسنده: ملینا شمس

کارآفرینی و استارتاپ

در این فکر هستید که یک کسب و کار در زمینه ی پوشاک و مد راه‌اندازی کنید؟ آیا همواره با خود این رویا را داشته اید که تبدیل به یک طراح خوب مد و پوشاک شوید؟ برای انتخاب پوشاک و لباس های باب میلتان در بازار به مشکل می خورید؟ اگر جوابتان به این سوالات مثبت است، همین حالا در راستای ساخت یک برند پوشاک برای خود قدم بردارید.

در این مقاله می خواهیم شما را با 13 نکته ی مهم برای راه اندازی یک کسب و کار پر رونق در زمینه ی مد و پوشاک آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

شما می توانید با چند توصیه ساده، همین حالا کسب و کار میلیونی خود را در زمینه مد و پوشاک راه اندازی کنید!
 

13 توصیه مهم برای راه اندازی کسب و کار در حوزه مد و پوشاک

1- با مطالعه و تحقیقات کامل وارد این عرصه شوید

اگر به دنیال راه اندازی یک کسب و کار جدید در زمینه مد و پوشاک هستید، قبل از هرچیز باید مقالات و مطالب مرتبط با برندهای گوناگون که به آن‌ها علاقه مندید را بخوانید. علاوه بر این لازم است که در فضای مجازی هم دست به انجام مطالعات و جستجوهایی بزنید تا راجع به شیوه ی شروع به کار یک خط تولید پوشاک مطالبی را بیاموزید. توجه به این نکته بسیار ضروری است که باید برای پیشرفت در کسب و کارتان به کیفیت تولیدات خود اهمیت ویژه ای بدهید و برندتان بدنام نشود.

صنعت پوشاک

2- طرحی متمایز نسبت به سایرین ایجاد نمایید

رقابت در زمینه ی مد و پوشاک بسیار زیاد است. پس باید برای خود طرحی ویژه و منحصر به‌فرد داشته باشید تا نسبت به بقیه متمایز باشید. باید تولیدات تان نسبت به سایرین یک فرق خاصی داشته باشد تا مردم جذب آن شوند.

3- استراتژی قیمت گذاری تان را مشخص نمایید

برای آغاز به کار، در ابتدا مشخص نمایید که به چه میزان وجه نقد نیاز دارید. مبلغ خرده‌فروشی و عمده‌فروشی‌تان را بیشتر از هزینه‌های‌تان تعیین نمایید. باید ۳۰ تا ۵۰ درصد بالاتر از هزینه‌های تان، حاشیه سود برای خود تعیین نمایید.

4- به دنبال یک تولید کننده خوب باشید

مادامی که کسب و کار تان نوپا است، تولید لباس‌ها به‌صورت دستی کاری منطقی به نظر می رسد، چراکه مشتریان شما نیز محدود است. اما وقتی که شرکت تان رشد می‌کند، لازم است دوخت لباس‌ها را به یک تولید کننده ی خوب بسپارید.

تولیدی لباس

5- مطالعاتی در زمینه ی بازاریابی داشته باشید

ازجمله مسائل فوق العاده ضروری برای موفقیت در صنعت پوشاک و مد داشتن اطلاعات راجع به نحوه ی بازاریابی محصول است. ایجاد یک وب‌سایت می تواند، یک راهکار مناسب برای جلب مشتری و فروش بیشتر محصولات باشد. تبلیغات دهان به دهان یکی از بهترین راهها برای بازاریابی محصولات‌تان است که همیشه باید آن را مدنظر قرار دهید.

6- از مشتریان خود بازخورد بگیرید

بسیار مهم است که در مقابل مشتریان خود گوش شنوا داشته باشید. اگر گزینه‌ های پیش روی‌تان از جانب مشتریان یا فروشندگان به شما پیشنهاد شده است، از پذیرفتن خواسته های آن ها نترسید. خوب است قبل از این که در تولیدات خود، تغییرات جدی ایجاد نمایید، نظر مشتریان‌تان را در این مورد بدانید.

شما می توانید با چند توصیه ساده، همین حالا کسب و کار میلیونی خود را در زمینه مد و پوشاک راه اندازی کنید!
 

7- یک محل خوب برای کار خود برگزینید

یافتن یک محل مناسب، برای پیشرفت و ترقی در کسب و کارتان بسیار مهم است. هیچ چیز بدتر از این نیست که محصولات با کیفیت تولید کنید و نیروهای فروش خوب نیز در اختیار داشته باشید اما هیچ مشتری به سراغتان نیاید. محلی که برای کسب و کار خود برمی گزینید بر حجم مشتیانتان تاثیر بسزایی دارد.

مد و پوشاک

8- دکور فروشگاه فوق العاده بااهمیت است

قبل از اینکه به فکر بازگشایی فروشگاه تان بیفتید، حتما از تعدادی از عمده ‌فروشان نظر خواهی کنید و از توصیه ها و تجربیاتشان بهره مند شوید. کسب و کارهای حوزه ی پوشاک و مد فوق العاده رقابتی هستند و لازم است پیش از شروع کار، در مورد تمام ابعاد آن آگاهی کامل داشته باشید. این قسمت از کار هرچند که بسیار زمان‌بر و پرهزینه می باشد، اما قطعا از مهمترین بخش‌های کسب و کار محسوب می شود.

9- برای کار در صنعت پوشاک، فقط یک بخش خاص را برگزینید

باید برای این کار، به اسم کسب و کارتان وفادار باقی بمانید. اگر به دنبال فروش پوشاک دخترانه هستید، حتما باید اسمی را برای کارتان انتخاب نمایید که مشتری با شنیدن آن به هویت واقعی کار شما پی ببرد.

10- از مد روز و خواسته مشتریان عقب نمانید

بسیار مهم است که رویکردهای تان با آنچه که در سطح شهر و حتی جهانی می گذرد همگام و همراه باشد. پس نباید فقط به این علت که بازار خواهان یک جنس است، آن چیزی را بفروشید که تولید یا قیمت آن، خارج از توان مالی شما باشد. در چنین موقعیت هایی بهترین کار این است که پای صحبت مشتریان‌تان بنشیدنید. با این کار قطعا بازخورد بهتری خواهید گرفت.

کسب و کار پوشاک

11- به جوانان بیشتر بها دهید

این امر کاملا اجتناب ناپذیر است. کسب و کارتان باید توسط افراد جوان اداره شود. پس استخدام این افراد را جدی بگیرید.

12- به سوابق کاری اهمیت دهید

در هنگام بکار گیری نیروهای جدید، معرفی‌کنندگان آن‌ها را مورد ارزیابی قرار دهید و رزومه‌ی کاری‌شان را به دقت مطاله نمایید.

13- یک نشان تجاری مختص خود طراحی نمایید

شما نیازمند یک نشان تجاری هستید. با توجه به وجود رقابت بالا در صنعت پوشاک، بسیار مناسب است که برای طراحی یک لوگوی درخور و شایسته کسب و کارتان از یک طراح حرفه‌ای کمک بگیرید. دقت کنید که هرگز نباید نشان کسب و کارتان را تغییر دهید، چرا که این کار می تواند باعث سردرگمی مشتریان‌تان ‌شود.

شما می توانید با چند توصیه ساده، همین حالا کسب و کار میلیونی خود را در زمینه مد و پوشاک راه اندازی کنید!
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

آزاده امامی | 1397/09/15

الان یه مقدار شرایط برای تولید سخت شده ولی بازم اگه ایده ی خوب داشته باشی پول خوب داره

اشتراک گذاری