15 اشتباهی که می تواند منجر به کاهش عمر گوشی شما شود

نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

اکثر افراد عموما مبالغ زیادی را صرف خرید گوشی های موبایل، تبلت ها و یا سایر گجت های جذاب و با تکنولوژی های بالا می کنند. قطعا هیچکس دوست ندارد گوشی نو و عزیزش پس از گذشت زمانی اندک مستحلک شود و از کارایی آن به کاسته گردد. با توجه به بالا رفتن شدید قیمت گوشی های موبایل، در صورت خراب شدن این دستگاه ها، احتمالا باید 2 تا 3 برابر مبلغ گوشی فعلی خود هزینه کنید تا بتوانید یک دستگاه جدید خریداری نمایید. در این مقاله می خواهیم برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلاتی، 15 راهکار ساده به شما نشان دهید تا با استفاده از آن ها بتوانید عمر گوشی هوشمند خود را افزایش دهید. با ما همراه باشید.

راه کارهایی برای افزایش عمر گوشی

1- باتری گوشی خود را به دفعات زیاد شارژ کنید

هرگز نباید منتظر بمانید تا شارژ گوشی­تان به صفر برسد تا سپس به شارژ مجدد آن اقدام نمایید. باتری های لیتیوم- یونی و  لیتیوم- پلیمری جدید تاثیر جانبی حافظه ندارند. بنابراین شما می توانید بدون صبر کردن آن را مجددا شارژ نمایید. به این علت که اغلب شرکت ها طول عمر باتری ها را بر اساس تعداد دفعات شارژ کامل در نظر می گیرند که معمولا بین 400 الی 600 چرخه است. بنابراین برای افزیش عمر باتری، باید تعداد دفعات شارژ را افزایش دهید.

بهترین زمان برای شارژ را میتوانیم بین 10 تا 20 درصد در نظر بگیریم. این کار باعث می شود تا تعداد دفعات تخلیه شارژ به 1000 تا 1100 چرخه افزایش یابد.

راه های افزایش عمر گوشی

2- به طور دائم باتری را به شارژ متصل نکنید

آیا فکر می کنید که باتری ها از اینکه پس از شارژ، هنوز به شارژر متصل هستند احساس رنج می کنند؟

خیر! در واقع اینطور نیست. زیرا یک کنترل کننده ی داخلی، از مصرف بیش از اندازه ی جریان برق توسط باتری جلوگیری می کند. بنابراین شارژ کردن زیاد هیچ خطری را متوجه باتری شما نمی کند. اما باز این بدان معنی نیست که گوشی شما مدام به شارژ متصل باشد. شما باید اجازه دهید باتری کمی استفاده شود. به همین دلیل بهتر است شارژ را همیشه بین 40 تا 80 درصد نگه دارید تا عمر باتری تان افزایش یابد.

شارژ کردن گوشی

تا اینجا با دو مورد از راهکار هایی که منجر به افزایش عمر گوشی های همراهتان می شود آشنا شدید. برای مشاهده ی سایر راهکار ها کافیست شماره تلفن همراه خود را در محل نشان داده شده وارد نمایید. همچنین میتوانید از سایر ویدیو ها و مطالب آموزشی جذاب نیز بهره مند شوید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

فرهان | 1397/08/26

خوب شد این مطلب رو خوندم. من گوشیم وقتی خونه هستم مدام تو شارژه!

اشتراک گذاری