نویسنده: ملینا شمس

اینستاگرام

از میان شبکه های اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین ها در ایران است. دیگر پیر و جوان هم ندارد. از اساتید دانشگاه گرفته تا مشاغل آزاد همه و همه مشغول فعالیت در آن هستند. این شرایط باعث شده تا اینستاگرام به محلی مناسب برای کسب درآمد تبدیل شود. افراد بدون هیچ سرمایه ای شروع به کار در این فضا می کنند و به کسب درآمد می پردازند. این درآمد ها در برخی موارد به چند ده میلیون تومان در ماه نیز می رسد! در این مقاله می خواهیم به بیان 3 راه اساسی کسب درآمد از اینستاگرام بپردازیم.

در واقع مانند سایر شبکه های اجتماعی، خاصیت اینستاگرام این است که می توان به آن به چشم یک منبع کسب درآمد نگاه کرد. این موضوع نه فقط در ایران، بلکه در کشورهای دیگر نیز مطرح است زیرا کاربران آن بسیار زیاد هستند و همین موضوع دلیل اصلی پولسازی به شمار می رود.

دیگر همانند گذشته کاربران تلفن های هوشمند برای برطرف کردن نیازهای خود به سایت های اینترنتی مراجعه نمی کنند و کم کم نگاهشان به سمت شبکه های اجتماعی متمایل شده است. البته این بدین معنی نیست که وبسایت ها به کلی فراموش شده باشند اما مردم با تلفن های همراهشان بیش از این که در سایت ها وقت بگذرانند، در فضاهایی مثل اینستاگرام و تلگرام مشغول گشت و گذار هستند.

از آنجایی که این مسئله ی کسب درآمد خیلی فراگیر شده است، خیلی از دوستان تصمیم گرفته اند تا آن ها هم اینستاگرام را به منبعی برای درآمد خود تبدیل کنند اما با روش های آن خیلی آشنایی ندارند. اولین کاری که به فکر این افراد می رسد این است که یک پیج برای خود راه ایجاد نمایند با در مدت زمان کوتاهی فالوورهای خود را زیاد کنند. روش انجام آن هم زیاد برایشان مهم نیست، فقط مهم است که بر تعداد فالوور ها افزوده شود. پس از آن هم تبلیغات و کسب درآمد کنند.

البته این هم یک روش است اما متاسفانه باید گفت تقریبا هیچوقت جواب نمی دهد! با ما همراه باشید تا راه های اصولی کسب درآمد از اینستاگرام را بیاموزید.

3 راهکار اصلی کسب درآمد از اینستاگرام

1- فروش کالا و خدمات به صورت مستقیم

یکی از روش های اصلی کسب درآمد از اینستاگرام ، فروش کالا و خدمات مختلف است.محصولاتی که در این روش ارائه می شود ممکن است کالا و خدمات صاحب پیج یا کالا و خدمات دیگران باشد. حتی کالاهای فیزیکی مثل لوازم دیجیتالی هم می تواند در این پیج ها فروخته شود.

فروش شماره های رند یا فروش کیک خانگی یا فروش تورهای آخر لحظه ای، همگی می توانند از جمله ایده های جذاب برای ارائه و فروش به حساب آیند. پس به کالا یا خدمتی که می توانید عرضه کنید فکر کنید. ببینید چه قابلیتی در وجود شما هست که مردم حاضرند به خاطر آن به شما پول پرداخت کنند؟ منظور از قابلیت این نیست که بتوانید اتم بشکافید! گاهی ساختن عروسک ها و یا کاردستی های تزیینی و کوچک می تواند یک راه کسب درآمد از اینستاگرام باشد. یا حتی می توانید آنچه را که بلدید به دیگران آموزش دهید. آموزش نقاشی، آشپزی و .... از جمله ی این آموزش هاست.

کسب درآمد از اینستاگرام

2- فروش کالا و خدمات به صورت غیر مستقیم

افرادی که فالوورهای زیادی دارند معمولا از این روش استفاده می کنند. آن ها با گرفتن تبلیغات از دیگر کسب و کار ها برای خود درآمد ایجاد می کنند. بدین طریق هم کسب و کار تبلیغ دهندگان رونق می گیرد و هم صاحبان پیج ها پول خوبی به جیب می زنند. افراد معروف مثل بازیگران، ورزشکاران و ... در برخی موارد از همین روش برای کسب درآمد استفاده می کنند.

موضوع مهم در این راه کار درآمدی تبلیغ غیر مستقیم محصول یا خدمت کسب و کار مورد نظر می باشد. در واقع تبلیغات با محتوا کنار هم قرار می گیرند و باهم به مخاطب عرضه می شوند.

مثلا افراد معروفی که در کلیپ های خنده دار می سازند و تعدادشان این روز ها به سرعت در حال افزایش است. در کنار محتوای سرگرم کننده ای که به مخاطبان میلیونی خود ارائه می دهند، یک برند را هم معرفی کنند. با این کار عمل تبلیغ از امری آزار دهنده به موضوعی جذاب تبدیل می شود.

این روش "اینفلوئنسر مارکتینگ"نیز نامیده می شود. کسب و کارهای زیادی از این روش برای معرفی و برند سازی خود استفاده می کنند.

اساس اینفلوئنسر مارکتینگ داشتن فالوور های زیاد است. همان چیزی که عده ای در به در دنبالش هستند و می خواهند یک شبه به آن برسند. حتی برخی در دام تبلیغات گوناگون می افتند و مبالغ بسیار سنگینی را صرف افزایش تعداد فالوور می کنند. غافل از این که این موضوع هم برای خودش راه هایی دارد. راه هایی که بدون صرف هزینه می توانید کم کم به مخاطبان خود بیفزایید و مقاصد تبلیغاتی و درآمدی خود را با آن ها پی بگیرید. کافیست مقاله ی بدون صرف هزینه فالوورهای خود را افزایش دهید را مطالعه کنید.

3- معروف کردن برند در اینستاگرام

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از اینستاگرام که به نوعی به صورت غیر مستقیم از طریق این شبکه اجتماعی کسب درآمد صورت می گیرد، برند سازی یا معروف کردن یک برند در اینستاگرام است. کسب و کار مورد نظر سعی می کند از طریق برند سازی در اینستاگرام کار جذب مخاطب را انجام دهد و آن ها را با کسب و کار خود آشنا نماید سپس بر روی آن ها کار بازاریابی انجام دهد.

کسب و کارهایی که با هدف برند سازی خیل عظیمی از مخاطبان را به حضور در سمینارها و ورکشاپ های عملی شان دعوت کنند نمونه ای از برند سازی در اینستاگرام می باشند.

معمولا در این روش کاربران از اینستاگرام وارد محل هایی مثل وب سایت میشوند که این وبسایت ها بستر اصلی کسب و کار برند مورد نظر می باشد سپس در آنجا روی آن ها عملیات بازاریابی انجام دهند و به نوعی آنان را عاشق خدمات یا محصولاتشان کنند.

با این روش می توان مانور بیشتری روی مخاطبان داد و آن ها را بیشتر با مدل کسب و کاری و محصولات برند مورد نظر آشنا نمود. همچنین تجربه نشان داده شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام در کشور ما خیلی پایدار نیستند. به همین دلیل بهتر است از اینستاگرام برای کسب درآمد غیر مستقیم استفاده کرد.

 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

امید نجفی | 1397/08/12

فالوور جمع کردن خیلی حوصله می خواد که من ندارم

احسان | 1397/08/12

اگه بتونیم این کارارو انجام بدیم خیلی توش پول هست. میشناسم کسایی رو که دارن میلیونی در میارن

اشتراک گذاری