نویسنده: فائزه اسفرورینی

کارآفرینی و استارتاپ

در این مطلب می خواهیم به بررسی ۴ خطایی بپردازیم که استارت‌‌ آپ ها در هنگام تولید محتوا و بازاریابی مرتکب می شوند. شرکت های استارت‌آپی، به خود می بالند که درک بسیار مناسبی از بازار هدف خود پیدا کرده اند و به عبارت دیگر پستی ها و بلندی های آن را به خوبی می شناسند. اما در حقیقت ما در صورتی قادر خواهیم بود کسب و کار خود را رونق ببخشیم که بازار را به دقت مورد بررسی قرار داده باشیم و به کمبودهای آن پی برده باشیم. سپس برای برطرف کردن همین کمبودها و تقاضاها، محصولات و خدماتی تولید و ارائه کنیم. امروزه مطالعات زیادی در حوزه ی کسب و کار، شناخت بهتر بازار و تعیین چگونگی همخوانی تولیدات با نیازهای مشتری صورت می‌پذیرند اما گاهی چند اشتباه استارت آپی همه ی کارهای ما را خراب میکنند.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

4 اشتباه استارت آپی که زحمات تان را بی نتیجه میکند

1- عدم پیام رسانی مفید و موثر به مشتریان

فقط تولید و عرضه ی یک کالا و یا ارائه ی یک خدمت کافی نیست. این موضوع بسیار مهم است که ربط پذیری و کارآمدی محصول‌تان به مشتریان احتمالی و بالقوه در سطوح بسیار بزرگ منتقل شود. این که گاهی می‌بینم محصولات وجود دارد که به دلیل سطح اطلاعات پایین مالکان‌شان راجع به مهم بودن و قدرت پیام‌رسانی برند، هیچ نظری به سمت خود معطوف نمی کنند واقعا ناراحت کننده است). یک کسب و کار چطور می تواند از این فرصت به نفع خود استفاده کند؟

با استفاده از «تولید محتوا». گستره ی تولید محتوا بسیار وسیع است. از متن های روی سایت ها گرفته تا پست های وبلاگی، ویدیوها و فعالیت ها در رسانه های اجتماعی. در عمل همین محتواست که با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار می کند. لذا پیام رسانی صحیح و در پلتفرم‌های گوناگون امری بسیار مهم به نظر می رسد. بازدید مشتریان از سایت شما سبب می شود که از فعالیت های تان اطلاع بیشتر و دقیق تری داشته باشند.

تولید محتوا

2- هدر رفتن بازدید هایی که از سایت تان می شود

نادیده گرفتن بازدیدهای سایت، یک اشتباه استارت آپی بزرگ به حساب می آید. بعد از اینکه وبسایت خود را تاسیس نمودید و با محتوای عالی و رعایت قوانین سئو، به تعداد قابل قبولی از بازدید کنندگان رسیدید. حال نوبت آن رسیده که نگذارید این بازدید ها هدر برود. به بیان دیگر باید این بازدید ها را روی هوا بقاپید!

برای بازدیدکنندگان‌تان سایت تان دلایلی ارائه دهید که حاضر باشند اطلاعاتشان را با شما به اشتراک بگذارند. ارائه‌ی خبرنامه‌ها و منابع قابل دانلود معمولا راهی مناسب برای ایجاد پایگاه داده‌های ایمیلی بوده است که سهم خوبی در افزایش بازدیدکنندگان داشته است.

البته الزاما هر بازدیدی به جذب مشتری بیشتر منتهی نمی‌شود. پس در این شرایط از کجا متوجه می شوید که چه کسی یک مشتری بالقوه هست یا نیست؟ اگر این امکان وجود داشت که بتوانید تمام این اطلاعات را حتی بدون ثبت نام افراد به دست بیاوری چه؟ Leadfeederبرای کسب و کارها در رابطه‌ با بازدید کنندگان ناشناس داده‌های عملی جمع آوری می کند، این که چطور شما را پیدا کرده‌اند و از کدام صفحات سایت تان بازدید نموده اند این اطلاعات می‌توانند به توسعه کسب و کارتان بیانجامد.

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

3- تولید محتوای بی کیفیت یا ناکافی

اشتباه استارت آپی دیگری که به وفور شاهد آن هستیم، عدم اهنیت کافی به کیفیت محتواست. محتوا در حقیقت کلید اصلی ارتباط شما با مخاطبان است و اساسا شما به وسیله ی هیمن محتوا به مردم شناخته می شوید. پس اگر پست‌ها و مطالب تان شما خسته کننده و بدون خلاقیت باشند، و یا اینکه در آن ها به روز رسانی‌های‌تان منظم انجام نگیرد، ممکن است در میان مردم این ذهنیت به وجود بیاید که خیلی در کارتان حرفه‌ای نیستید و این امر تاثیر بسیار بدی بر کسب و کارتان خواهد گذاشت.

در مورد تولید محتوا، کیفیت و کمیت هردو حائر اهمیت هستند. ولی استارت‌آپ‌ها عموما با کمبود منابع مواجهند. در این شرایط، پیشنهاد می کنیم که کیفیت بر کمیت ترجیح داده شود، ولی حتی در آن شرایط نیز، هرگز نگذارید تعداد به روزرسانی‌ها از یک میزان مشخصی در روز پایین‌تر بیاید.

 

اشتباه استارت آپی

4- عدم بازاریابی صحیح برای محتوای با کیفیت

چه کسی وبسایت فوق العاده زیبایی را که ساخته اید را می شناسد؟ اشتباه استارت آپی مهم دیگری که بسیار می تواند تاثیر گذار باشد، این است که اشتباه استارت‌‌ آپ ها عموما آنقدر که بر تولید یا ارائه محصول یا خدمات‌شان تمرکز می‌کنند که به طور کلی از یاد می برند بازاریابی آن نیز سهم بسیار مهمی از موفقیتشان خواهد داشت.

اگر نمی‌توانید این کار را به درستی انجام دهید، یک بازاریاب حرفه‌ای و با تجربه را به خدمت بگیرید (مطمئن باشید این کار ارزش سرمایه‌گذاری را دارد).

بازاریابی

شما می توانید فقط با چند ساعت کار در خانه درآمد میلیونی داشته باشید! کافیست تصمیم بگیرید که زندگی خود را برای همیشه تغییر دهید.
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

امید | 1397/10/08

استارتاپ سرمایه میخواد. وقتی سرمایه خوب نباشه، هیچ کدوم از این موارد به کار آدم نمیاد

اشتراک گذاری