نویسنده: ملینا شمس

اندروید

با توجه به این که این روزها اپلیکیشن های بسیاری برای آموزش زبان انگلیسی توسعه یافته اند، انتخاب بهترین برنامه برای شروع یادگیری یک زبان جدید، به امری دشوار تبدیل شده است. شما می توانید با استفاده از این اپ‌ها، دایره لغات خود را افزایش دهید، قدت مکالمه­تان را تقویت نمایید، تسلط­تان بر گرامر را بیشتر کنید و یا شاید هم بخواهید همه اینها را کنار هم داشته باشید. هر یک از این اپ ها که نام برده شد برایشان چندین اپلیکیشن مختلف به وجود آمده است. به کمک این برنامه ها، شما دیگر نیازی به کردن برای کلاس های زبان نخواهید داشت. در این مقاله قصد داریم 5 اپلیکیشن برتر حوزه آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم.

5 اپلیکیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

1- اپلیکیشن DUOLINGO

بسیاری DUOLINGOرا به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی می شناسند. این اپ رایگان می باشد و از طراحی خوبی برخوردار است. درس‌های زبان آن هم به قسمت های کوچکی تقسیم شده که یادگیری را برای زبان آموزان آسان و جذاب می‌کند.

DUOLINGOزبان را به چند زمینه ی مختلف تقسیم می‌کند. مثلا زمینه ی پوشاک، کسب و کار و... . همچنین قسمت های دیگری هم مثل قید‌ها، ضمایر و یا سایر مباحث مربوط به دستور زبان هم دارد. این برنامه به شما امکان می دهد که متن‌ها یا صداها را ترجمه کنید یا حتی سرعت پخش یک فایل صوتی را کم کنید تا واژگان بیان شده را با دقت بیشتری بشنوید. در طی فرایند یادگیری، شما می باست برخی کلمات را تایپ کنید، برخی دیگر را با صدای بلند بخوانید و گاهی نیز بین چند گزینه، یکی را انتخاب نمایید.

هر قدر که بیشتر از این اپلیکیشن استفاده می‌کنید، دامنه ی لغاتتان بیشتر افزایش می یابد و پیشرفت را بیشتر حس می‌کنید. مهم ترین نکته در مورد این اپ، کارکرد آن است. این اپ برای درک بهتر معنی لغات و درک مطلب توسعه یافته است و شاید خیلی نتواند در زمینه مهارت‌های بیانی و مکالمه شما را کمک نماید. مشکل دیگری هم که این اپ دارد تعداد بسیار محدود امکاناتیست که در حالت آفلاین وجود دارد و مجبور هستید برای اینکه از قابلیت های این برنامه دائما به اینترنت متصل باشید.

یادگیری زبان انگلیسی duolingo

2- اپلیکیشن BABBEL

این اپلیکیشن شامل چندین درس مختلف است هر کدام مدت زمانی بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دارند. درس‌های مختلف، هر کدام یک قابلیت به خصوص را تمرین می دهند و دامنه ی مخاطبانشان از مبتدی ها تا حرفه‌ای ها هستند. با این برنامه شما می توانید لغات و عبارات گوناگونی را فرا بگیرید. BABBELدر حین فرایند یادگیری از شما تلفظ لغات را خواهد خواست. شما باید بتوانید حرف بزنید و کلمات را در جملات مناسب به کار ببندید.

مسئله مهم در مورد این اپ، تمرکز آن بر مهارت مکالمه است و در کنار پیشرفت این مهارت، نکاتی را نیز از قواعد دستوری خواهید آموخت. همچنین هنگامی که به اینترنت هم متصل نیستید. در یادگیری با مشکل چندانی مواجه نمی شوید زیرا می توانید درس‌ها را از پیش دانلود نمایید.

در مورد مشکلات این اپ هم باید به نقص هایی در طراحی آن اشاره کرد و اینکه سیستم تشخیص صدای آن هم گاهی با مشکل روبرو می‌شود. اما مسئله اصلی اینجاست که اگر بخواهید از همه قابلیت های BABBELاستفاده کنید باید ماهامه چیزی بین ۵ تا ۱۰ دلار پول بپردازید.

babbel

3- اپلیکیشن TANDEM

این موضوع تقریبا برای همه اثبات شده که بهترین روش یادگیری و پیشرفت در زبان انگلیسی این است که بتوانید آن را زبان صحبت کنید. اپ TANDEMاین امکان را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید با برخی از افرادی که زبان مادری‌شان، همان زبانی‌ است که شما می‌خواهید بیاموزید، مکالمه داشته باشید. این امر باعث پیشرفت چشمگیر شما در یادگیری زبان می‌شود. مکالمه از طریق متون، فایل‌های صوتی و چت ویدیویی می‌افتد. این اپ ابتدا به بررسی شرایط‌تان می پردازد و سپس این امکان را فراهم می سازد که یک نفر را پیدا کنید تا با هم پروسه زبان‌آموزی را پیش ببرید.

علاوه بر تعیین زمان چت کردن، می‌توانید از پیش موضوعاتی را هم که می خواهید با آن ها باب گفتگو را باز کنید انتخاب نمایید. این برنامه رایگان است، شما تنها باید بتوانید یک شریک مناسب برای آموختن زبان پیدا کنید، که البته برای زبان های مشهوری مثل انگلیسی این کار به راحتی قابل انجام است. همچنین یک امکان دیگر هم برایتان فراهم است و آن اینکه با پرداخت مبلغی، از یک معلم حرفه‌ای بهره مند شوید.

برای استفاده از این اپ باید از حساب‌کاربری فیسبوک یا گوگل استفاده نمایید. باید منتظر بمانید تا اطلاعات اکانت شما مورد بررسی و تایید قرار بگیرد و سپس می‌توانید از یادگیری یک زبان جدید و آشنایی با آدم‌های جدید لذت ببرید.

اپ tendem

4- اپلیکیشن MEMRISE

اگر می خواهید دامنه لغات خود را افزایش دهید، Memriseبهترین انتخاب است. این اپ درست مثل یک بازی طراحی شده و طراحی آن شما مانند یک فضانورد به یک سیاره ی خارجی سفر می‌کنید و با ارائه پاسخ صحیح به سوالات، برای خود امتیاز جمع می‌کنید. این روش، یک راه متفاوت و جذاب را برای یادگیری زبان انگلیسی فراهم می کند. در این برنامه شما قادر هستید صداهایی از لغات و عبارات مختلف بشنوید که در برخی موارد از جانب افرادی هستندکه به زبان مادری‌شان سخن می‌گویند. طراحی Memriseبه گونه ای است که شما می توانید به بهترین شکل، به یادگیری کلمات و عبارات مختلف بپردازید.

اصلی ترین مورد استفاده ی Memriseهمانطور که اشاره شد، گسترش دایره ی لغات است. سپس در صورت تمایل می‌توانید این لغات را با مکالمه‌ها و ساختارهای گرامری هم ترکیب نمایید. همچنین برای به خاطر سپردن برخی لغات بعضا از تصاویر و نشانه‌های عجیب و غریب هم استفاده شده که این امر، به خاطر سپردن آنها را برای‌تان ساده تر می کند. ثبت‌‌نام در Memriseهم از طریق Gmailیا حساب‌کاربری فیسبوک قابل انجام خواهد بود.

اپ memrise

5- اپلیکیشن BUSUU

Busuuیک اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی دیگر است که حدودا ۶۰ میلیون کاربر دارد، طراحی آن خوب و قابل قبول بوده و شامل پکیج های کامل درسی می باشد. در این پکیج ها، بسیاری از بخش های مهم و کاربردی یک زبان جدید پوشش داده شده است. Busuuتمرین‌هایی هم برای یادگیری قواعد دستور زبان، مهارت نوشتاری، بیان صحیح تلفظ لغات دارد. به علاوه یک سری آزمون و بازی نیز برای زبان آموزان در این اپ تدارک دیده شده است.

Bussuدرس‌های مخصوصی هم برای مسافران ارائه کرده است. کاربران از طریق این درس ها می‌توانند برای سفرهایشان آماده شده و البته در صورت نیاز امکان مکالمه با افرادی که به زبان اصلی سخن می‌گویند و قادرند اشتباهات و متن‌های‌تان را اصلاح کنند نیز وجود دارد. همچنین یک قسمت هم به صورت آفلاین وجود دارد که کاربران را قادر می سازد بدون نیاز به اینترنت از Bussuاستفاده کنند. فلش‌کارت‌های این اپلیکیشن و تمریناتی که برای نوشتن متن وجود دارند، به طور رایگان قابل استفاده می باشند اما اگر بخواهید همه دروس و قابلیت های آن را به طور کامل در اختیار داشته باشید باید مبلغی بین ۶ تا ۱۰ دلار به صورت ماهانه پرداخت نمایید.

اپ busuu

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

کامران | 1397/08/27

اپلیکیشن DUOLINGO خیلی خوبه ولی کاش حالت offline داشت

امید | 1397/08/28

من با DUOLINGO کار کردم خیلی خوبه. توصیه می کنم نصبش کنید.

میلاد یوسف زاده | 1397/08/28

به نظرم اگه خوب تو گوگل پلی بچرخید میتونید از اینا بهترم پیدا کنید

حسین سلطانی | 1397/08/29

ای کاش همه قابلیت های BABBEL رایگان بود

اشتراک گذاری