نویسنده: ملینا شمس

کارآفرینی و استارتاپ

بهره وری در زندگی به پارامترها و جنبه های گوناگونی مرتبط و پیوسته است. تعریف بهره وری در حوزه های کاری گوناگون نیز متفاوت است برای مثال وقتی حرف از بهره وری در مورد یک کسب و کار می شود، آن را نمی توان با بهره وری حاصل از نوشتن یک رمان مقایسه نمود. در این مقاله می خواهیم در مورد رازهای افزایش بهره وری صحبت کنیم با ما همراه باشید.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

به قول نیچه: اساسی‌ترین شکل از حماقت انسان، فراموش کردن آنچه برایش تلاش می‌کند است.

رازهای افزایش بهره وری

1- تعیین دقیق اولویت ها

بسیاری از افراد خیلی در زندگی و کارهایشان اولویت بندی خاصی در نظر نمی گیرند. این امر قطعا یک اشتباه مهلک و کشنده خواهد بود.

اولویت بندی باعث می‌شود تا مغز بتواند به طور طبیعی گام های بعدی را حدس بزند. این کار همچنین مدیریت اوضاع را به طور کامل تری در دستانتان قرار می دهد.

2- هر روز صبح، به لیست کارهایتان نگاهی بیندازید

اگر تصمیم بگیرید که با شروع شدن هر روز تازه به این فکر کنید که چکار باید انجام دهید، آن روز را به طور کامل از دست داده اید. کار درست این است که همواره آخر هر روز، برنامه ی روز بعد را آماده کرده باشید و فقط صبح روز بعد به آن برنامه یک نگاه سریع بیندازید.

افزایش بهره وری

برنامه ریزی باعث می شود اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ می دهد قابل پیشبینی شوند و از زمان بیشترین بهره برداری ممکن صورت گیرد.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

3- استراحت منظم را از یاد نبرید

یکی از اصلی ترین اقدامات برای افزایش بهره وری استراحت منظم است. پتر برگمن ، نویسنده کتاب ۴ ثانیه این طور مي‌گويد که، پس از فعالیت در یک بازه زمانی مخصوص، برای مثال  1 تا 1.5 ساعت، تایمی را برای استراحت در نظر بگیرید. این استراحت به طور مستمر و مداوم در برنامه ی روزانه شما جای داشته باشد.

البته شرایط برای عده ای متفاوت است. برخی افراد ممکن است 3 تا 4 ساعت پشت سر هم کار کنند و هرگز احساس خستگی نکنند اما گاهی پس از 30 دقیقه کار خسته شوند. اگر شما هم اینچنین هستید، بهترین انتخاب این است که هروقت خسته شدید به استراحت بپردازید.

4- مدیریت زمان را در دست بگیرید

گراهام آلکات،بنیان‌گذار فکر تولیدی بر این باور است که شما نمی توانید زمان را مدیریت کنید، بلکه آنچه در دستان شماست، قدرت مدیریت توجه است.

به جای اینکه برای مدیریت زمان، مدام به دنبال تایم های خالی بیشتر باشید، میزان توجه خود را به مسائل مختلف افزایش دهید. این افزایش توجه می تواند 2تا 3 ساعت زمان را در طول یک روز برایتان ذخیره نماید و به افزایش بهره وری شما منجر شود.

افزایش بهره وری

5- هرچیزی به یک بار امتحان کردنش می ارزد

بیشتر برنامه ریزان اینطور بیان می کنند که، هر کاری را یکبار تجربه کنيد حتی مسائل پیش پا افتاده. البته این بدان معنی نیست که هر کار بد و خوبی را کور کورانه به بهانه ی تجربه کردن انجام دهیم. منظور این است که در کسب و کار خود قدرت ریسک بالاتری داشته باشید. لیزا زاسلو، یک برنامه ریز در نیویورک مي‌گويد، به خود وقت دهید. مثلا به جای خواندن سریع و با عجله ایمیل‌هایتان، زمانی که انرژی و حوصله داشتید آنها را بخوانید. از تجربیات اطرافیان برای انجام کارها استفاده کنید.

با انجام تست شخصیت شناسی شغلی میزان اعتماد به نفس خود را بسنجید و با مشاغل مناسب شخصیتتان آشنا شوید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

razie | 1397/10/08

matlab mofidi bud, ba tashakor

مهدیه امامی | 1397/10/09

ممنون از تست شخصیت جذابتون

اشتراک گذاری