نویسنده: ملینا شمس

کارآفرینی و استارتاپ

تلفن های همراه هوشمند علاوه تسهیل ارتباطات میان افراد، تعداد بسیاری فرصت شغلی نیز به وجود آورده‌اند. اگر در پی یافتن راهی برای کسب درآمد هستید و یا می خواهید شغل پاره وقت مناسبی داشته باشید، این دستگاه های کوچک هوشمند شرایط مناسبی را برایتان فراهم می کند. در این مقاله راجع به مشاغلی صحبت می کنیم که تنها با داشتن یک گوشی هوشمند ممکن می شود. با ما همراه باشید.

بی‌کاری و عدم وجود فرصت‌های شغلی مناسب برای جوانان، یکی از مشکلات اصلی این روزهای کشورمان است. دولت‌ها همواره تلاش‌ کرده‌اند تا با اقداماتی میزان بیکاری را به نحوی کم کنند اما فرصت‌های شغلی ایجاد شده هیچ‌گاه پاسخگوی نیازهای جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نبوده است.

اما یکی از اتفاقات خوب و مثبتی که در چند سال اخیر افتاده ایجاد بستری مناسب برای استفاده از گوشی‌های هوشمند و اینترنت پرسرعت می باشد که با استفاده از آن شرکت‌های استارتاپی توانسته‌اند فرصت شغلی ایجاد نموده و ایده های خود را جامه ی عمل بپوشانند. این بستر باعث شده تا بدون وابستگی به دولت، چند هزار فرصت شغلی جدید ایجاد شود. همچنین شبکه‌های اجتماعی با امکانات خاص خود سبب رشد بیش از پیش کسب و کار های خانگی خانگی و بنگاه‌های کوچک شده است.

چه چیزی بهتر از اینکه فقط با داشتن یک گوشی هوشمند بتوان کسب درآمد کرد. اتفاقی که پیشتر در کشورمان کمتر شاهدش بودیم.

شما هم اگر تخصص خاصی دارید می توانید آن را به پول تبدیل کنید. کافیست راهش را یاد بگیرید. پس با ما همراه باشید تا چند روش خوب را به شما نشان دهیم.

5 فرصت شغلی جذاب که فقط به موبایل نیاز دارد

1- راه اندازی یک کانال تلگرامی

تلگرام در کشور ما محبوبیت زیادی دارد و میلیون‌ها ایرانی کاربر آن هستند؛ این شرایط باعث شده تا کانال‌های تلگرامی بتوانند به راحتی چند هزار مخاطب پیدا کنند و این راه به کسب درآمد بپردازند.

کافیست یک کانال ایجاد کنید و شروع به فعالیت در راستای ایده ی خود نمایید. اگر ایده ی شما جذاب باشد، مخاطبان بسیار زیادی از سراسر ایران جذب خواهید کرد. شاید در اوایل کار، پیشرفت کند باشد اما نباید تسلیم شوید. با داشتن پشتکار و دوری از انتشار خبرهای پوچ و  بی‌ارزش می‌توانید کانال خود را به موفقیت و کسب درآمد بالا برسانید.پس از اینکه تعداد مخاطبانتان از یک حدی بیشتر شد و همچنین بازدید از پست هایتان به تعداد مناسبی رسید،

کم کم شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف به سراغتان می‌آیند تا محصولاتشان را تبلیغ کنید. پول حاصل از این تبلیغات می‌تواند یک منبع درآمدی بسیار عالی برایتان ایجاد کند.

ایجاد فرصت شغلی با کانال تلگرامی

2- رانندگی در اسنپ

یک ماشین سرپا، یک گوشی هوشمند می تواند به راحتی شما را به موفقیت برسانند. کم کم دوران نشستن در آژانس ها و منتظر مسافر ماندن درخیابان ها در حال پایان است.

شما می توانید به سادگی عضو اسنپ شوید و مانند یکی از هزاران راننده که همین حالا مشغول به کارند، کسب درآمد خود را آغاز کنید. شما میتوانید هر مقداری که دوست دارید برای این کار زمان بگذارید. حتی میتوان به آن به عنوان یک کار پاره وقت نگاه کرد. هروقت که خواستید، حتی فقط در مسیر رفت و آمد خودتان اسنپ را فعال کنید و درخواست مسافرانی را که در اطرافتان هستند بپذیرید.

قاعدتا هرچه بیشتر وقت بگذارید پول بیشتری از اسنپ کسب می کنید. در برخی موارد پولی بیشتر از مشاغلی که آرزوی انجام آن را داشته‌اید!

رانندگی در اسنپ

3- انجام خدمات فنی و مهندسی

از فن و حرفه‌ای که بلدید می‌توانید به راحتی پول درآورید. متاسفانه بسیاری از مردم به این موضوع واقف نیسند. این کار می تواند حتی به عنوان شغل دوم شما باشد. ممکن است از برقکاری سر رشته ای داشته باشید، یا اندکی تجربه ی کار لوله‌کشی داشته باشید، اگر باغبانی آموخته‌اید یا دوره تزریقات گذرانده‌اید، در تعمیر ماشین می دانید، آرایشگری بلدید و هر کار دیگری از این قبیل می‌تواند تبدیل به درآمد برایتان شود. کافیست با پرداخت هزینه ای یک اپلیکیشن در حوزه ی تخصصی خود ایجاد کنید و در آن به ارائه خدمات بپردازید.

اگر مشغول کار دیگری هستید، قرار نیست از آن کار دست بکشید. می‌توانید به صورت پاره‌وقت یا آخر هفته که زمان خالی دارید، خدمات خود را ارائه دهید. با گذشت زمان اگر به این نتیجه رسیدید که همین ارائه ی خدمات می توانددرآمدی بیشتر از کار اصلی تان به همراه داشته باشد و یا اینکه آزادی عمل بیشتری در آن دارید می توانید همین کار در اپلیکیشن را به عنوان کار اصلی خود برگزینید.

خدمات فنی

4- ایجاد پیک موتوری مدرن

افزایش روزافزون تعداد وسایل نقلیه و در نتیجه حجم ترافیک زیاد موجود در خیابان ها باعث می شود مردم ترجیح دهند رفت و آمدهای خود را تا حد ممکن کاهش دهند و از پیک موتوری برای انجام کارهای خود استفاده نمایند. همچنین گسترش فروشگاه‌ها و سرویس‌های اینترنتی سبب شده تا پیک‌های موتوری وظیفه اصلی ارسال سفارشات گوناگون را بر عهده دارند.

در حال حاضر هستند شرکت هایی که در این زمینه مشغول فعالیت هستند و خدمات آنلاین پیک موتوری ارائه می دهند. این شرکت ها با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص به خود، پیک‌های موتوری را به افراد درخواست کننده متصل می کنند.

شما می توانید فقط با داشتن یک موتورسیکلت و یک تلفن همراه، اپلیکیشن های مربوط به این شرکت ها را نصب کنید و عضوی از آن ها شوید. سپس درخواست‌های پیک از نقاط مختلف شهر برایتان ارسال می شود. با قبول این در خواست ها و با توجه به اینکه معمولا حجم این نوع سفارش ها بالاست، می توانید با کمی تلاش به درآمد خوبی برسید.

پیک موتوری

5- ایجاد یک فروشگاه اینستاگرامی

دیگر حتی برای فروش اینترنتی محصولات مختلف نیازی به ایجاد سایت هم نیست چون با امکاناتی که شبکه های اجتماعی گوناگون مثل تلگرام و اینستاگرام فراهم کرده اند، خیلی راحت می‌توانید همان کار سایت را در این شبکه ها انجام دهید.

همچنین اگر صاحب فروشگاه یا کارگاه کوچکی باشید می توانید آن را توسعه دهید. کافیست یک پیج در اینستاگرام و یا کانال در تلگرام ایجاد کنید و اجناس خود را به هزاران کاربر دیگر نشان دهید. با این کار تعداد مشتریانتان افزایش می یابد و به درآمد شما اضافه می شود.

اینها فقط 5 نمونه ی ساده از ایده های کسب درآمد با گوشی بودند. شما می توانید با اندکی مطالعه ی بیشتر و کمی خلاقیت فرصت شغلی جدید بسازید و با آن ها به کسب درآمد بپردازید. گاهی درآمد حاصل از این کار ها دو تا 3 برابر آن چیزی خواهد بود که آرزویش را داشتید!

فروشگاه اینستاگرام

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سیما ستوده | 1397/08/13

بهترین شون همون اینستاگرام و تلگرام هست.

zahra | 1397/08/13

چطوری باید سفارش بدیم برامون اپلیکیشن درست کنن؟

علی حسینی | 1397/08/15

مقاله خوبی بود، با تشکر از موبویار

مهدیه صارمی | 1397/08/20

از کسب درآمد اینستاگرام بیشتر بگید لطفا

اشتراک گذاری