نویسنده: مصطفی حافظی

اندروید

کند شدن گوشی هوشمند یکی از مشکلاتی است که برای اکثر کاربران به وجود می آید و همه پس از گذشت مدتی از خرید به دنبال راه های افزایش سرعت گوشی هستند. البته نمیتوان گوشی موبایل را فراتر از قدرت نرم افزاری و سخت افزاری اش سریع کرد اما می شود با انجام راهکارهایی سرعت و کارایی آن را بهبود بخشید. به مرور زمان و با نصب اپلیکیشن های مختلف، حافظه ی گوشی اشغال شده و نیاز به پردازش افزایش می یابد. در این مقاله می خواهیم راهکار هایی را برای افزایش سرعت گوشی  اندرویدی بیان کنیم.

ترفندهایی جهت افزایش سرعت گوشی اندرویدی

1- حذف برنامه های اضافی

همه ی توصیه هایی که از جانب متخصصان حوزه تکنولوژی برای افزایش سرعت گوشی بیان می شوند، به این موضوع اشاره دارد که فقط برنامه هایی را نگهدارید که مدام از آن استفاده می کنید. گاهی برخی گوشی خود را با خانه شان اشتباه می گیرند. در خانه می شود چیزهای مختلف را نگه داشت تا یک روز به کار بیایند اما اینچنین نیست! برنامه هایی که بر روی گوشی نصب می شوند مدام در پس زمینه در حال اجرا و استفاده از منابع سخت افزای هستند و سرعت گوشی را کاهش می دهند.

افزایش سرعت گوشی با حذف برنامه های اضافی

 

2- پاک کردن حافظه کش برنامه ها

برخی برنامه ها هستند که هرچند زیاد از آنها استفاده نمی کنید اما ضروری است آنها را روی گوشی خود نگاه دارید. در این شرایط بهتر است حافظه ی casheآنها را پاک کنید تا مموری گوشی شما کمی فضای بیشتری پیدا کند. پاک کردن حافظه ی کش در برخی موارد کمک میکند که برنامه ها با تاخیر کمتری اجرا شوند. حذف حافظه ی کش برای اپلیکیشن هایی مثل تلگرام و اینستاگرام حتما توصیه می شود زیرا این اپ ها به مرور زمان حجم زیادی از عکس، ویدیو و یا فایل را ذخیره می کنند.

پاک کردن cashe برنامه ها

 

3- پاک کردن حافظه خود گوشی

این کار را می توانید حتی چند بار در روز هم انجام دهید. اندروید این امکان را در اختیار شما قرار داده تا هروقت لازم باشد حافظه ی رم گوشی را تخلیه نمایید. تقریبا تمامی لانچرهای معروف بازار هم چنین امکانی را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. اگر هم نمی خواهید از لانچرها استفاده کنید، می توانید از اپلیکیشن هایی مثل Clean Masterو اپلیکیشن موبویار استفاده نمایید.

پاک کردن رم

 

4- بروز رسانی نکردن همه اپلیکیشن ها

گاهی برخی اپلیکیشن ها، مدام بروزرسانی های جدید ارائه می کنند و عملا در این بروزرسانی ها چیز خاصی هم در اختیار کابران نمی دهند. این برنامه ها را شناسایی کنید و از آپدیت آنها جلوگیری کنید. زیرا این بروزرسانی ها به مرور حافظه ی تلفن همراهتان را پر می کنند و از سرعت آن می کاهند.

بروزرسانی اپلیکیشن ها

 

5- دقت و سخت گیری بیشتر در نصب برنامه های جدید

از زمان انتشار سیستم عامل اندروید تا کنون تعداد بیشماری اپلیکیشن و بازی برای آن تولید و عرضه شده اند که خیلی از آنها از منابع معتبر و قابل اطمینان نیستند. بسیاری از این اپ ها جعلی بوده و با اهدافی مانند خرابکاری و یا سوء استفاده از اطلاعات عرضه شده اند. این برنامه ها هم میتوانند حافظه ی گوشی را پر کرده و سرعت آن را کاهش دهند و هم اینکه ممکن است حریم خصوصی شما را نقض نمایند. البته هستند برنامه های پرکاربرد و معتبری که نصب آن ها می تواند بسیار راهگشا باشد پس لزوما نباید خود را از نصب همه ی اپلیکیشن ها محروم نمایید.

نصب برنامه های جدید

 

6- ری استارت کردن گوشی

گاهی ممکن است کندی شدید تلفن همراه با یک ری استارت کردن ساده تا حد زیادی برطرف شود. این کار درست شبیه به کامپیوتر هاست که گاهی با ری استارت کردن فشار زیادی از روی سخت افزار برداشته می شود. وقتی گوشی را ری استارت می کنید، فایل هایی که به صورت موقت ایجاد شده اند حذف شده  و اجرای خیلی از برنامه ها در پس زمینه متوقف می شود.

ری استارت کردن

 

7- ذخیره فایل ها بر روی فضای ابری

برنامه هایی مانند گوگل درایو، وان درایو و دراپ باکسبه شما این امکان را می دهند که حجم انبوهی از فایل های خود را بر روی سرور های آنها نگهداری کرده و حافظه ی گوشی خود را سبک نمایید. این کار علاوه بر اینکه سرعت گوشی شما را افزایش می دهد، باعث می شود تا به این اطلاعات هر وقت که نیاز داشته باشید در دسترس شما باشند و حتی با ویروسی شدن یا فرمت شدن گوشی هم از بین نروند.

فضای ابری

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری