نویسنده: ملینا شمس

رشد و توسعه فردی

انسان ذاتا علاقه مند است که مورد توجه قرار بگیرد و از چشم سایرین جذاب تر به نظر برسد. گاهی این طرز فکر در میان عده ای وجود دارد که افراد جذاب، این خصوصیت را به طور وراثتی به دست آورده اند و جذابیت خصوصیتی ویژه است که فقط در شمار محدودی وجود دارد. در این مقاله به ارائه ی 8 راهکار برای افزایش جذابیت می پردازیم. با ما همراه باشید.

با انجام تست EQ خصوصیات رفتاری خود و همسر آینده تان را بهتر بشناسید
 

راه های افزایش جذابیت

1- کمی شوخ طبع باشید

این مسئله بسیار مهم و ضروری است، به خصوص اگر آقایی هستید که با یک خانم قرار ملاقاتی دارید. طبق تحقیقات، خانم‌‌ها عموما به سمت مردانی جذب می شوند که به نحوی باعث خنده آن ها می شود. این موضوع کاملا منطقی به نظر می رسد، چرا که اصولا خنده حس خوبی در انسان ها ایجاد می‌کند. البته نکته ی عجیبی که وجود دارد این است که این قضیه در طرف دیگر صادق نیست. زنانی که باعث خنده مردان می شوند، هرگز از این برتری بهره مند نیستند! اما در هر صورت و به طور کلی می توان گفت که بامزه بودن افراد از هر جنسیتی که باشند، هیچ لطمه ای به فرصت‌‌های آنها وارد نمی کند.

افزایش جذابیت

2- با افراد بیشتری دوست باشید

آیا تا کنون به این موضوع پی برده اید که خودِ گروه‌‌های موسیقی جذابیت بسیاری دارند اما تک‌تک اعضای آنها به همان میزان جذاب نیستند؟ البته خیلی هم جای تعجب ندارد. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه کالیفرنیا راجع به افزایش جذابیت انجام شد، مشخص شده است وقتی افراد در یک جمع قرار می گیرند، جذاب‌تر به نظر می‌رسند. نویسنده، جیمز هامبلین (James Hamblin)، به خوبی این تاثیر جالب را برای نشریه‌ی آمریکایی آتلانتیک (The Atlantic) بررسی کرده است. این شرایط به احتمال فراوان بدین خاطر به وجود می آید که مغز ما چهره‌ی جمعی از افراد را به شکل دست جمعی مورد پردازش قرار می دهد که همین امر سبب می گردد تا چهره ها خیلی «معمولی‌تر» و در نتیجه جذاب‌تر به نظر آیند.

جذابیت بیشتر

3- در صحبت کردنتان دقت بیشتری به خرج دهید

سوال «چند خواهر یا برادر دارید؟»، اصولا راهکار جالبی برای شروع صحبت در اولین قرار ملاقات نیست. بهتر است پرسیدن این قبیل سوالات را به زمان های بعدی موکول کنید.

آرتور آرون (Arthur Aron) روانشناس دانشگاه ایالتی نیویورک، در تحقیقی در سال ۱۹۹۷ دو دسته از افراد را جدا کرده و آنها را در گروه هایی دوتایی قرار داد، و به هر یک ۴۵ دقیقه فرصت داد تا به چند پرسش‌ مشخص جواب دهند.

تعدادی از سوالات راجع به موضوعات بی اهمیت و کم ارزش بود و تعدادی دیگر از پرسش های بجا تر و دقیق تری تشکیل شده بود. افرادی که سوالات عمیق‌تری پرسیده بودند، روابط صمیمانه تری با هم برقرار کردند و حتی یک زوج، به طور کامل به هم علاقه مند شدند.

طبق مطالعات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد، صحبت کردن در مورد خود، سبب فعال شدن همان نقاطی از مغز می گردد که در زمان رابطه‌ی جنسی و یا خوردن غذای خوب، شروع به کار می کند. البته بدان معنا نیست که حرف زدن درباره ی خود، واقعا همان حس رابطه‌ی جنسی یا غذای خوب را دارد. در حقیقت این عمل سبب ایجاد احساس شادی در شما میگردد. وقتی به کسی که به او علاقه دارید این فرصت را می دهید می‌دهید تا به شکل دقیق تری راجع به خود سخن بگوید نیز باعث ایجاد شادی در وی می‌شوید.

افزایش جذابیت

با انجام تست EQ خصوصیات رفتاری خود و همسر آینده تان را بهتر بشناسید
 

4- خیلی جمع و جور و دست به سینه نباشید

طبق مطالعات هرچه حالت‌های بدنی گشاده و پذیرا داشته باشید اعتماد به نفس در شما بیشتر می شود و باعث می گردد تا زمانی که با کسی برای اولین بار دیدار می‌کنید، جذابیت بیشتری داشته باشید. سعی کنید خیلی استرس نداشته باشید و با آرامش خاطر و راحت بایستید.

آغوش باز داشته باشید

5- کمی جذبه و اقتدار داشته باشید

مردم اصولا بیشتر جذب قدرت می‌شوند و این قدرت و اقتدار افزایش جذابیت را با خود به ارمغان می آورد. تحقیقی در سال ۲۰۱۴ نشان داد که افراد در هر تیمی که باشند، عموما اینطور فکر می‌کنند که رهبر تیم از سایرین جذاب‌تر است. مثلا در این مطالعه، کارمندان یک سازمان در مقایسه با افراد بیرون از آن سازمان مدیرعامل خود را جذاب‌تر می‌بینند.

6- لبخند را فراموش نکنید

همواره سخت ترین کار این است که از دیگران بخواهید بیشتر لبخند بزنند. به خصوص به زنان گفته می‌شود که بیشتر مواقع لبخند بزنند. محققین در سوئیس در دو آزمایش، به تحلیل ارتباط مابین جذابیت و لبخند زدن پرداختند. آنان پی بردن که هر چه لبخند شدیدتر باشد، چهره نیز جذاب‌تر به نظر می آید. به بیان دیگر می توان گفت که چهره‌ی شاد، نبود جذابیت نسبی را به نوعی جبران می‌کند.

خلاصه‌ی بحث این که در شرایط روزمره، با هر چهره‌‌‌ای می‌خواهید زندگی کنید اما اگر تمایل دارید به فردی ابراز علاقه نمایید، نمایش یک لبخند زیبا بسیار سودمند خواهد بود.

لبخند

با انجام تست EQ خصوصیات رفتاری خود و همسر آینده تان را بهتر بشناسید
 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

سارا کریمی | 1397/10/10

خیلی ممنون مطلبتون فوق العاده آموزنده بود

یلدا | 1397/10/10

عالی بود مرسی

zahra hajikarimi | 1397/10/10

سلام مطلب گویا و کاربردی بود.

علی | 1397/10/10

مهمترینش مورد شماره 3

اشتراک گذاری