نویسنده: مصطفی حافظی

رشد و توسعه فردی

این روزها زنان بیشتر از گذشته صاحب مشاغل حساس می شوند و مسئولیت های مهم را بر عهده می گیرند. اما چه چیزهایی باعث شده تا آن ها تا این حد پیشرفت کنند؟ در این مقاله می خواهیم به بررسی 9 عامل موفقیت زنان در زندگی و در کسب و کار های مختلف بپردازیم.

9 عامل اصلی موفقیت زنان

موفقیت زنان

1- همیشه اولین گام داشتن اعتماد به نفس است

روزانه زنان بسیار زیادی را می بینیم که در عین داشتن شایستگی و مهارت کافی اعتماد به نفس پایینی دارند، آن ها واقعا قوی‌تر از آن هستند که تصور می‌کنند ولی شایستگی های موجود درونشان را اصلا نمی‌بینند. پس باید این مشکل را حل کنید. وقتی از شما کاری خواسته می‌شود، با این هدف نیست که شکست بخورید؛ آدم‌ها قطعا ظرفیتی در شما دیده شده است که چنین مسئولیتی را به شما محول کرده اند.

2- به اظهار نظر های پوچ و بی ارزش مردم توجه نکنید

ممکن است در طول سابقه حرفه ای خود با سخنان و فشار های زیادی روبرو شوید، فشارهایی که احتمالا به یک مرد در همان پست و شرایط وارد نمی شود. این مسائل را جدی نگیرید و همه را دور بریزید. شما در این شرایط، دو راه انتخاب دارید. "بی توجهی یا سازگاری" . که باید سازگاری را یاد بگیرید زیرا تظاهر به اینکه موضوع مهمی نیست چیزی را عوض نمی کند.

3- نیاز نیست همواره خود را تغییر دهید

در حین کار حتما بازخوردهای زیادی دریافت می کنید. اما اگر در مقابل همه ی این بازخوردها واکنش نشان دهید و خود را تغییر دهید، به مرور از آن شخصیت با ارزش خودتان فاصله می گیرید. شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید چجور شخصیتی باشید و با چه چیزی شناخته شوید. البته این را هم به یاد داشته‌باشید که ممکن است این انتخاب‌ها بسته به جایگاه‌تان به مرور زمان تغییر کند.

4- احساس گناه کردن مداوم بازدهی شما را کاهش می دهد

باید یاد بگیرید که خودتان را رها کنید. اکثر زنان کوله باری از احساس گناه و نگرانی را همیشه با خود به دوش می‌کشند. باید تصمیم بگیرید که این احساسات غیرمولد را کنار بگذارید. این افکار منفی معمولا درباره ی فردی که می‌توانستید باشید یا کاری که می‌توانستید انجام دهید شکل می گیرد. باید جای افسوس خوردن دست به کار شوید و شرایط را عوض کنید.

5- آنچه که اهمیت دارد موفقیت شماست نه تایید شدن توسط دیگران

رهبران زن در بسیاری از موارد نگران این هستند که دوست داشته‌شوند. این یک موضوع اساسی است که شانس موفقیت زنان را کاهش می دهد و باعث می‌شود تا نفوذ داشتن برایشان دشوار باشد. آن ها می بینند مشکلی در کار وجود دارد اما می ترسند راجع به آن صحبت کنند. زیرا نمی‌خواهند برچسب عدم هم‌کاری یا عدم حمایت بخورند. این احساس نیاز به دوست داشته شدن و دوری از رویارویی باعث می شود که شما نتوانید واقعا آنچه را که درست است بیان کنید. پس اولویت خود را گام گذاشتن در مسیر درست قرار دهید. حتی اگر عده ای تفکرات شما را تایید نکردند.

6- کلیشه ها را فراموش کنید

آمارها نشان می‌دهد که در صنایع مختلف مادران در مقایسه با سایر زنان در هنگام جست و جوی شغل، با شرایط سخت تری مواجه اند. در واقع، حتی نشانه‌های مادری، ‌از قبیل نام بردن از عضویت در انجمن اولیا و مربیان در رزومه، احتمال استخدام را به میزان زیادی پایین می‌آورد و حتی در صورت استخدام حقوق پیشهادی کمتر از سایرین است.

پس با توجه به این شرایط کار کردن برای مادران سخت تر است. اما شما این ترس را کنار بگذارید و نشان دهید که مادر بودن هیچ تاثیری بر راندمان کاریتان نمی گذارد.

7- دست از تلاش نکشید

مطالعات نشان می دهد که زنان از صنعت تکنولوژی ۲ برابر بیشتر از مردان  خارج می شوند. همچنین فقط ۲۰ درصد مدارک مهندسی و علوم کامپیوتر به زنان تعلق دارد، که این موضوع سهم زنان رهبر در تکنولوژی را نسبت به مردان کاهش می دهد. به علاوه بسیاری از زنان احساس می‌کنند که فشار کار بیرون و خانه بدون حمایت به شدت ویران‌کننده است. اما باید این حس را کنار بگذارید. تلاش زیاد راه اصلی برای رسیدن به موفقیت است.

8- از پرسیدن نترسید و همواره در حال یادگیری باشید

ترسیدن شاید بزرگترین مانع برای موفقیت زنان باشد. در بسیاری از آن ها می‌ترسند مستقیما سوالی که برایشان پیش آمده را مطرح کنند چرا که فک می کنند ممکن است مورد قضاوت قرار بگیرند. اما شما با سوال نکردن در واقع فرصت پیشرفت و یادگیری بیشتر را از دست می‌دهید.

همچنین مطالعه زیاد می تواند کلید اصلی موفقیت تان در راه پیشرفت کاری باشد. پس خواندن را فراموش نکنید، حتی اگر مشغله زیادی دارید و وقتتان محدود است.

9- سعی کنید کاری را بیابید که در آن بتوانید اشتباه کنید

ریسک کردن و حتی گاهی اشتباه کردن برای موفقیت ضروری است. لزلو باک، رئیس سابق عملکردهای انسانی در گوگل، درباره‌ی تیم‌هایی با عملکرد بالا در گوگل پژوهش کرد؛ او به رادیو Freakonomics  گفت “مهم‌ترین ویژگی یک تیم با عملکرد بالا این نیست که چه کسی آن را رهبری می‌کند یا چند نفر در آن هستند یا کجا قرار دارد. مهم‌ترین ویژگی امنیت روانی است.” این امنیت روانی از آنجایی ایجاد می شود که فرد با کوچکترین اشتباهی کارش را از دست ندهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

آرزو سلیمانی | 1397/08/19

به نظر من اولین اصل اینه که ما خانوما باید خودمونو باور داشته باشیم

هنگامه سعیدی | 1397/08/19

باید اول نگاه جامعه به بانوان تغییر کنه

اشتراک گذاری