نویسنده: رزا عابدی

زیبایی پوست

انسان ذاتا طرفدار زیبائی است ، ولی زیبائی ظاهری گاها به دلیل قرار گرفتن در معرض نورخورشید و عوامل محیطی دچار تغییر و تحولاتی می شود .یکی از این تغییرات ایجاد چین و چروک در صورت است . چین ها و خطوط پیشانی به صورت افقی در همه جای پیشانی ظاهر می شوند ، این خطوط و چین ها در برخی بخش ها عمیق تر و زیادتر هم هستند ، با بالا رفتن سن پیشانی دچار افتادگی می شود و عضلات هم سعی می کنند با لیفت این پیشانی را جبران کنند ، ولی این کار موجب انقباض عضله و در نهایت ایجاد چین و چروک می شود .

بوتاکس ترکیبی ساخته شده از سمی به نام بوتولینوم است . وقتی حرف از سم زده می شود ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد . اما اصلا جای نگرانی نیست ! .. اگر در دز های کنترل شده استفاده شود کاملا بی خطر است . تزریق بوتاکس در زیر پوست، سبب فلج شدن عضلات آن ناحیه و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد و برای مدتی ظاهری جوان تر را ایجاد خواهد کرد.

بوتاکس چیست و چه کاری انجام می دهد؟

استافورد برومند راجع به بوتاکس چنین میگوید: “بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری میباشد که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذاییست(عامل مسمومیت در افراد که باعث ایجاد نوعی فلج در ناحیه پلک و ماهیچه ها می شود که افتادگی ایجاد می کند). این ترکیب به یک منطقه خاص تزریق می شود و سپس، خود را به گیرنده های موجود در عضله شما متصل می کند، که بر عصب تاثیر می گذارد. بنابراین او اضافه می کند که زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا منجر شود آن عضلات خاص، شروع به سوخت و ساز کنند و آزاد شوند،نمی تواند موجب کاهش عملکرد بشود، و زمانی که این پیوندهای عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند چین و چروک ها بوجود می آیند. اما این چیزی استاتیک نیست، بدن شما رفته رفته در طول زمان این گیرنده ها را احیاء می کند در اصل نتیجه نهایی حاصل از بوتاکس به شدت به مهارت تزریق کننده بستگی دارد ،بنابراین پیشنهاد میکنیم که برای این کار از پزشکان با تجربه و متخصص بهره بگیرید تا درمانی بدون خطر و ایمن ، با کمترین اختلال را داشته باشید .

کسانی که برای بار اول بوتاکس را امتحان میکنن بدانند!

بوتاکس یکی از روش های کار آمد و تقریبا محبوب برای از بین بردن چین و چروک هاست. با اینکه این عمل خیلی سخت و حساس نیست بااینحال هستند کسانیکه مجاز به انجام بوتاکس نیستند؛ اگر شما هم قصد تزریق بوتاکس دارید بهتر است پیش از انجام آن حتما نکاتی را بدانید. در مقاله قبلی موبویار به طور کامل موارد منع این تزریق را خدمتتان ارائه کرده ایم. 

افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال است .

افرادی که در دوران حاملگی یا شیر دهی هستند .

افرادی که بیماری های قلبی عروقی حاد دارند .

افرادی که بیماری ام اس یا نارسایی کلیه دارند .

افرادی که عفونت های فعال دارند یا از نظر ایمنی بدنشان ضعیف است .

افرادی که بیماری اختلالات انعقادی دارند.

افرادی که به پروتئین گاو حساسیت دارند.

کسانی که بیماری عفونی و التهابی در صورت و اطراف آن دارند .

کسانی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند .

کسانی که در دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند .

کسانی که سابقه حساسیت به این دارو را دارند.

در این بخش از موبویار قصد داریم شمارا به صورت شفاف و کاملتر با دیگر مزایای بوتاکس به غیر از زیبایی و رفع چین و چروک ها آشنا کنیم.

فواید بینظیر بوتاکس برای رفع مشکلات و بیماری ها

کنترل و رفع میگرن:

در اولین بخش از فواید تزریق بوتاکس میرسیم به درمان و یا کنترل میگرن.بوتاکس باعث کمک به افراد مبتلا به میگرن نیز شده است.مهم ترین چیز در مورد دوره درمان تزریق بوتاکس، این است که به هیچ دارویی نیاز ندارید که همانطور که می دانیم, اغلب عوارض جانبی خطرناک دارند.دقیقاً معلوم نیست چگونه تزریق بوتاکس, میگرن را تسکین می دهد, اما متخصصان پزشکی مشکوک هستند که این عمل با انسداد اعصاب حسی انجام می شود که پیام های درد را به مغز نمیفرستند.بوتاکس باعث آرامش عضلات، و از بین رفتن درد و تنش های مکرر سردرد میشود.در