نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

مهمترین علتی که شبکه های اجتماعی برای آن ایجاد شده اند، برقراری ارتباط و تعامل میان انسان ها در سراسر کره زمین است. این شبکه ها با حذف بعد مکانی سبب می شوند که در یک لحظه بتوان به راحتی با افرادی از هر جایی در کره زمین ارتباط برقرار کرد. یکی از بهترین شبکه های اجتماعی اینستاگرام می باشد که این قابلیت را برای کاربران خود به خوبی فراهم آورده است. یکی از قابلیت هایی که در این شبکه اجتماعی وجود دارد امکان ثبت نظر یا بازخورد توسط کاربران، نسبت به پست هایی است که در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند. به بازخوردی که توسط کاربران صورت می گیرد، کامنت اینستاگرام گفته می شود. در این نوشتار قصد داریم تا شما را با جزئیات مربوط به کامنت اینستاگرام آشنا کنیم.

 

چگونه در اینستاگرام کامنت بگذاریم؟

کامنت در اینستاگرام دو کاربرد دارد، اولین مورد آن جهت بازخورد نسبت به پست های کاربران است و مورد دیگر در جهت بازخورد نسبت به لایو استوری است. هنگامی که شما می خواهید برای پستی کامنت یا نظر بگذارید، کافی است پست مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای دیدن کامنت های سایر کاربران باید قسمت کامنت پست مورد نظر را لمس کنید، در این صورت می توانید تمامی نظرات ثبت شده را مشاهده کنید. در صورتی که می خواهید، خودتان برای پست مورد نظر کامنت اینستاگرام ثبت کنید، باید گزینه Add Comment که در پایین صفحه قرار دارد را انتخاب کرده و متن خود را نوشته و در پایان گزینه Send را انتخاب کنید تا نظر شما ثبت شده و در میان نظرات موجود به نمایش درآید.

چگونه در اینستاگرام کامنت بگذاریم؟

همچنین کاربرد دیگر کامنت اینستاگرام، زمانی است که یکی از افرادی که شما دنبال کرده اید، لایو استوری گذاشته و در این هنگام شما می توانید نسبت به لایو استوری مورد نظر، کامنت ثبت کنید. برای این منظور کافی است در هنگام پخش لایو استوری، قسمت Comment را لمس کرده و پیام خود را پس از نوشتن منتشر کنید.

چگونه در اینستاگرام کامنت بگذاریم؟

تنظیمات مربوط به کامنت اینستاگرام

به منظور مشاهده بخش تنظیمات مربوط به کامنت اینستاگرام و در صورت لزوم ایجاد تغییر در این تنظیمات می توانید به بخش مربوطه مراجعه کنید. برای دسترسی به این بخش کافی است در صفحه پروفایل خود آیکون تنظیمات را انتخاب کرده و وارد بخش Privacy شده و سپس گزینه Comment را انتخاب کنید.

تنظیمات مربوط به کامنت اینستاگرام

با وارد شدن به این بخش، در قسمت Control می توانید اجازه ندهید که برخی از کاربران پست های شما را دیده و برای شما نظر ثبت کنند. همچنین در قسمت Filter می توانید هم به صورت اتوماتیک و هم به صورت دستی اجازه انتشار پیام های توهین آمیز را به کاربران ندهید.

 

تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن کامنت اینستاگرام

شما همچنین می توانید تنظیمات نوتیفیکیشن مربوط به کامنت را نیز تغییر داده، برای مثال نوتیفیکیشن را غیر فعال کنید و یا اینکه نسبت به گروهی خاص محدود کنید. برای این منظور در قسمت تنظیمات اینستاگرام باید وارد بخش Notifications شده و در این قسمت گزینه Posts, Stories and Comments را انتخاب نمایید و در این بخش تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن کامنت اینستاگرام را در گوشی خود انجام دهید.

تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن کامنت اینستاگرام

نحوه پاسخ به کامنت و لایک آن در اینستاگرام

در بسیاری از موارد نیاز دارید تا به کامنت اینستاگرام گذاشته شده پاسخ دهید، برای این منظور کافی است تا زیر هر کامنت که قصد دارید به آن پاسخ دهید، گزینه Reply را انتخاب کرده و متن مورد نظر خود را بنویسید و آن را ارسال کنید. در این حالت ابتدا فرد مورد نظر در ابتدای متن شما منشن شده و همچنین پیام شما دقیقا در زیر پیامی که به آن جواب داده اید قرار می گیرد. برای لایک کردن کامنت دلخواه خود کافی است آیکون قلب موجود در مقابل هر کامنت را انتخاب کنید تا به رنگ قرمز درآید، در صورتی هم که کامنتی را اشتباه لایک کرده اید می توانید مجددا قلب قرمز را لمس کرده تا لایک برداشته شود. برای دیدن افرادی که کامنت را لایک کرده اند کافی است، تعداد لایک که در زیر هر کامنت قرار دارد را انتخاب کنید.

نحوه پاسخ به کامنت و لایک آن در اینستاگرام

حذف کامنت اینستاگرام

در صورتی که پست قرار داده شده مربوط به شما باشد می توانید هر کامنتی که می خواهید را حذف کنید، برای این کار ابتدا کامنت مورد نظر را چند لحظه با انگشت نگه داشته و پس از انتخاب آن، آیکون سطل زباله که در بالای صفحه قرار دارد را لمس کنید تا کامنت اینستاگرام مورد نظر از لیست کامنت های پست شما حذف شود. در این صورت این کامنت برای تمامی کاربران اینستاگرام که می توانند پست شما را ببینند هم حذف خواهد شد. اما اگر پست مورد نظر متعلق به شما نباشد در این صورت فقط اجازه خواهید داشت که کامنت هایی که خودتان برای پست مربوطه ارسال کرده اید را حذف کنید و نمی توانید بر کامنت های دیگر تاثیری بگذارید.

حذف کامنت اینستاگرام

نحوه ریپورت کامنت توهین آمیز یا اسپم در اینستاگرام

در برخی از موارد در کامنت های گذاشته شده برای یک پست، به کامنتی توهین آمیز و یا کامنت هایی به شکل اسپم برخورد می کنید. در این مواقع این امکان برای شما فراهم شده است که کامنت اینستاگرام مربوطه را به تیم پشتیبانی اینستاگرام گزارش دهید تا پس از بررسی های صورت گرفته توسط اینستاگرام، اگر در کامنت گزارش شده خلاف مقررات دیده شد، برای کاربر مورد نظر مجازاتی همچون محروم بودن از فعالیت برای مدتی معین در اینستاگرام در نظر گرفته شود. برای این منظور کافی است کامنت مورد نظر را به مدت کوتاهی لمس کرده تا انتخاب شود، سپس آیکون i که در بالای صفحه قرار دارد را انتخاب کنید تا منویی به شکل زیر برای شما نمایان شود:

نحوه ریپورت کامنت توهین آمیز یا اسپم در اینستاگرام

آنگاه می توانید از میان گزینه های موجود اگر کامنت اسپم است، گزینه Spam or Scan را انتخاب کرده و در صورتی که نظر مورد نظر حاوی پیام غیر اخلاقی است گزینه Abusive Content را انتخاب کنید. در این صورت کامنت اینستاگرام مورد نظر، جهت بررسی به تیم پشتیبانی اینستاگرام ارجاع داده خواهد شد و در صورت صحیح بودن ریپورت، مجازاتی برای کاربر خاطی توسط اینستاگرام در نظر گرفته می شود.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری