نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان محبوب ترین شبکه اجتماعی اشتراک گذاری فیلم و عکس در جهان شناخته می شود که در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. شبکه های اجتماعی بزرگ همواره برای حفظ کاربران خود و همچنین جذب کاربران جدید، ایده ها و خلاقیت هایی را به عملکرد های خود اضافه می کنند. یکی از ایده هایی که شبکه اجتماعی اینستاگرام در طی چند سال اخیر به قابلیت های خود اضافه کرده است، لایو اینستاگرام می باشد. در این قابلیت کاربر می تواند به صورت زنده فیلمی را از خود و یا محیط اطراف خود انتشار داده و با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد و به صورت همزمان بازخورد کاربران مختلف را از فیلم لایو انتشار داده دریافت کند. این قابلیت به محض این که انتشار یافت از محبوبیت بسیار زیادی در میان کاربران برخوردار شد و در حال حاضر نیز این قابلیت به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل اهمیت و محبوبیت بالای live اینستاگرام، بر آن شدیم تا در این نوشتار در مورد جزئیات آن مطلبی را قرار دهیم.

 

چگونه در اکانت خود لایو اینستاگرام بگذاریم؟

برای گذاشتن لایو اینستاگرام، پس از ورود به اپلیکیشن اینستاگرام می توان صفحه پیش رو را از چپ به راست کشید و یا اینکه نماد اینستاگرام موجود در بالای سمت چپ صفحه را لمس کرد. همچنین به عنوان راه جایگزین می توان نماد + که بر روی عکس پروفایلتان در کنار نماد اینستاگرام قرار دارد را انتخاب کرد.

با انجام هر یک از حالت های فوق، صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که دارای حالت های مختلف فیلم برداری است که یکی از این حالت ها Live می باشد که شما برای این منظور باید آن را انتخاب نمایید.

چگونه در اکانت خود لایو اینستاگرام بگذاریم؟

حال با انتخاب این گزینه وارد بخش لایو شده و شما می توانید هر زمانی که خواستید گزینه Start Live Video را انتخاب کرده و لایو استوری خود را آغاز کنید. نکته لازم به ذکر این است که با گذاشتن لایو استوری شما نیازی ندارید تا دوستان خود را از این اقدام خود باخبر کنید، چرا که خود اینستاگرام به محض شروع لایو به تمام دنبال کنندگان شما یک نوتیفیکیشن ارسال می کند که در آن اعلام می کند که شما لایو اینستاگرام گذاشته اید.

چگونه در اکانت خود لایو اینستاگرام بگذاریم؟

آشنایی با برخی جزئیات و تنظیمات لایو اینستاگرام

با آغاز لایو اینستاگرام شما، تعداد افرادی که لایو شما را تماشا می کنند در بالای تصویر به نمایش در می آیند و کامنت هایی نیز که افراد و یا شما ارسال می کنید در قسمت پایین لایو مشاهده می شوند. در صورتی که کامنتی از اهمیت بالایی برخوردار است شما می توانید کامنت مربوطه با با انگشت نگه داشته و سپس گزینه Pin را انتخاب کنید تا کامنت مورد نظر همیشه در بالای کامنت ها به صورت ثابت قرار گیرد و همه بتوانند آن را بخوانند. برای مثال می توانید محلی که در حال حاضر هستید را کامنت کرده و آن را پین کنید تا هر کس وارد لایو شما می شود از محل شما مطلع گردد.

آشنایی با برخی جزئیات و تنظیمات لایو اینستاگرام

همچنین در صورتی که شما می خواهید که لایو اینستاگرام شما از دید برخی افراد پنهان بماند کافی است که وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شده و سپس در میان گزینه ها Privacy and Security را انتخاب کرده، سپس در در این قسمت گزینه Story Control را انتخاب نمایید و در همان ابتدای قسمت کنترل استوری، می توانید افرادی را که نمی خواهید لایو شما را مشاهده کنند انتخاب کنید.

آشنایی با برخی جزئیات و تنظیمات لایو اینستاگرام

همچنین اگر می خواهید که بینندگان لایو شما نتوانند که برای شما کامنت ارسال کنند باید در هنگام پخش لایو خود، نماد تنظیمات موجود در صفحه را لمس کرده و گزینه Turn Off Commenting را انتخاب نمایید. لازم به ذکر است که هر تنظیمی که شما در قسمت تنظیمات کامنت خود در نظر گرفته باشید به کامنت لایو اینستاگرام شما نیز اعمال خواهد شد.

 

نحوه پایان دادن به لایو اینستاگرام

هر زمانی که شما احساس کردید که باید لایو خود را خاتمه دهید، می توانید گزینه End که در بالای صفحه قرار دارد را لمس کرده و سپس با تایید کردن این درخواست لایو خود را پایان دهید و از افرادی که در مجموع لایو شما را مشاهده کرده اند باخبر شوید. لایو اینستاگرام مانند استوری نیست که 24 ساعت فعال باشد و بعد از این مدت از دسترس خارج شود، بلکه فقط در زمان پخش زنده در دسترس است، مگر این که فردی که لایو را گذاشته آن را ذخیره کرده و آن را به صورت غیر زنده در دسترس کاربران بگذارد. همچنین در این قسمت می توانید با انتخاب گزینه Save، لایو اینستاگرام خود را ذخیره کنید تا کاربرانی که در هنگام پخش لایو نبوده اند بتوانند لایو شما را بعدا تماشا کنند.

نحوه پایان دادن به لایو اینستاگرام

نحوه مشاهده لایو اینستاگرام دیگران

زمانی که یکی از افرادی که ما او را در اینستاگرام دنبال می کنیم، شروع به لایو یا پخش زنده کند اولا نوتیفیکیشنی برای ما ارسال شده و همچنین در صفحه اصلی اینستاگرام خود در دور تصویر پروفایل او دایره ای قرمز رنگ به همراه کلمه Live قرار می گیرد که با انتخاب آن می توانیم لایو او را مشاهده کنیم.

نحوه مشاهده لایو اینستاگرام دیگران

همچنین در اینستاگرام این قابلیت وجود دارد که بتوان لایو مشترک داشت. به این صورت که چند نفر به صورت همزمان در لایو شرکت کنند. برای این منظور زمانی که لایو اینستاگرام دوستان خود را مشاهده می کنیم، می توانیم درخواست اضافه شدن به لایو او را برای او ارسال کرده و در صورتی که او با این درخواست ما موافق باشد، امکان لایو مشترک فراهم می شود. در حالتی دیگر کسی که لایو اینستاگرام را ایجاد کرده می تواند درخواست اضافه شدن را برای افرادی که دوست دارد ارسال کرده و در صورتی که فرد مقابل نسبت به انجام این کار تمایل داشته باشد لایو مشترک شکل می گیرد.

نحوه مشاهده لایو اینستاگرام دیگران

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام

به منظور ذخیره لایو در اینستاگرام اپلیکیشن های متعددی ایجاد شده اند که فرایندی کاملا مشابه با یکدیگر داشته، به این صورت که در هنگام پخش لایو می توان به این اپلیکیشن ها مراجعه کرده و لایو اینستاگرام مورد نظر را ذخیره کرد. یکی از بهترین اپلیکیشن ها در این حوزه Story Save می باشد. برای ذخیره لایو کافی است وارد اپلیکیشن شده و از میان استوری ها و لایو های موجود لایو مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه دانلود را انتخاب نمایید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری