نویسنده: رزا عابدی

زیبایی پوست

روند انجام لیفت صورت با نخ چگونه است؟

با مشورت پزشک با بیمار ، تعداد و نقاط جایگذاری نخ‌ها تعیین می‌شود. لیفت با نخ عمل جراحی ظریفیست که پوست صورت افتاده را به آرامی میکشد تا پوست جوان‌ترو هموارتر به نظر برسد برخلاف تصور بسیاری از افراد، لیفت صورت با نخ روند درمانی بسیار آسان دارد و کمترین حد خونریزی و دوره‌ی نقاهت را داراست. لیفت صورت با نخ در مقابل روش جراحی لیفت صورت کم تهجامی تر است همچنین بدون خطرات احتمالی و بستری شدن پس از عمل انجام می‌باشد. پزشک ابتدا کرم بی‌حسی را روی پوست می‌مالد، نقاط مهم تحت درمان را علامت‌گذاری میشود و پس تزریق بی حسی موضعی روند درمان آغاز می‌شود در خلال انجام عمل جراحی،شکافی ۱ تا ۲ میلی‌متری در نقاط مختلف صورت ایجاد می‌شود.  یک سوزنی تو خالی درون پوست فرو می‌شود تا نخ را در محل مورد نظر انتقال دهد. نخ به چربی زیر پوست متصل میشود و سپس پزشک تنظیم کشش آن را طوری تنظیم میکند که برجستگی‌های روی صورت کشیده شده و هموار شود. نخ اضافه بریده میشود تا روی سطح پوست پیدا نباشد.هیچ عمل جراحی‌ای در کار نیست در نهایت با فشار سبکی روی نواحی درمان شده، پوست فشرده می‌شود. با این کار صورت شکل طبیعی خود را پیدا می‌کند، قسمت‌های شل شده را بالا می‌کشد و به سرعت پوست آویزان را جمع می‌کند. روند درمان بیش از ٣۰ دقیقه طول نمی‌کشد.

ممکن است برخی محدودیت ها از نظر حرکت در هفتهای اول و دوم وجود داشته باشد. در لیفت صورت بانخ از انواع نخ های بخیه استفاده میشود.انجام لیفت صورت سبب آن میشود که قسمت بیرونی ابروها افتادگی گونها،غبغب و چروک های پشت پلک و بینی کاهش یابد. لیفت صورت به کمک نخ سیلوئت،هم ضد پیریست وهم بازسازی تدریجی کلاژن در پوست را به دنبال دارد و روند بالا رفتن سن را به تعویق می اندازد.این نوع از درمان در لیفت صورت که به ( لیفت تک بخیه)و لیفت (وقت نهار) معروف است از نخ بخیهای جذبی ساخته میشود که از جنس پلی لاکتیک اسید PLLA هستند. PLLA سال‌های سال در ابزارهای بیومدیکال و دارویی استفاده شده است و ماده‌ای مهم در بخیه‌ی جراحی و ابزارهای ارتودنسی است.

فواید و موارد استفاده ازانواع نخ ها در لیفت صورت

نخ های خاردار:

از کاربردهای جوان سازی پوست با با نخ های خاردار میتوان به بالا بردن ابرو ها گونه ها ، صاف کردن پوست صورت جوانسازی پوست گردن  زاویه دارکردن فک اشاره کرد.همچنین از مزایای این عمل این ست که نیاز به برش در پوست نیست و با بی حسی موضعی انجام میشود این روش میتواند حداقل تا 10 سال در کاهش سن بیمار موثر باشد. البته ناگفته نماند این روش برای افرادی که صورت های بسیار چاق و یا لاغر دارند یا دچار افتادگی های شدید چوستی و چروک های عمیق هستند توصیه نمیشود.

بهبود بعد عمل

پس از عمل جراحی روی پوست کبودی وتورم ایجاد می شود که معمولاپس ازچندروزبرطرف می شود بهبودی عموما سریع بوده وبیمار می تواندپس ازچندروزدرمحل کارخودحاضر شود ممکن است محدودیت هایی درحالت صورت در هفته اول ودوم وجود داشته باشد.

 متاسفانه پارامترهای متعددی وجود دارد که در تخمین دقیق هزینه لیفت با نخ وتزریق تاثیر دارد این پارامترها عبارتنداز:

تعداد ومحل تزریق  نوع عمل انتخابی وروش انجام لیفت صورت نوع ژل های مورد استفاده میزان حجم از دست رفته  درصورت که باید اصلاح شود هزینه نگهداری تجربه پزشک  محل جغرافیایی وبسیاری از عوامل دیگر…

لیفت صورت با نخ سیلوئت چطور عمل میکند؟

این روش،روشیست که در آن از نخ هایی با مخروط های چند جهته برای لیفت صورت استفاده میشود. این مخروط ها سبب باز شدن چربی های زیر پوست شده و درنهایت آن را بالا میکشند در نتجیه بیمار با یک عمل با حداقل ضریب تهاجم میتواند لیفت صورت را انجام دهد.

دو اثر ضدپیری لیفت صورت با نخ سیلوئت

در این روش لیفت صورتبسیار سریع اتفاق میفتد در حدیکه به محض وارد شدن نخ ها این تغییرات قابل مشاهده هستند.روند ترمیم و بازسازی تدریجی بصورت کاملا طبیعی از طریق تحریک کلاژن های صورت اتفاق میفتد که هدفش بازگرداندن حجم و چربی های مفید از دست رفته ی صورت استو در 3 تا 6 ماه بعد از درمان خودش را شنان میدهد. تحریک کلاژن به این دلیل اتفاق می‌افتد که نخ‌های سیلوئت در بافت زیرین پوست به گونه‌ای عمل می‌کنند که سلول‌های خاص پوست به نام فیبروبلاست‌ها را فعال کنند.با این روش پروسه ی لیفت صورت با نخ میتواند چندین ماه بعد از درمان هم ادامه داشته باشد. نخ های سیلوئت تقریبا بعد از گذشت 8 تا 12 ماه بعد از درمان جذب بدن میشند و بعد از جذب آنها هم نتایج بسته به ژنتیک و شرایط زندگی شما از 6 تا 12 ماه دیگر هم ماندگاری دارد.

معمولا نخ سیلوئت برای لیفت چه مناطقی کاربرد دارد؟

معمولا در لیفت صورت برای  این نواحی از نخ سیلوئت استفاده می‌کنند:

 • خط فک

 • ابروها

 • گونه‌ها و قسمت میانی صورت

 • گردن

 


مزایای لیفت صورت با نخ

 • میتواند اثراتی از بالا رفتن سن و افتادگی صورت را که موجب تضعیف و سفت شدن بافت های صورت و نیز بروز چین و چروک های آزار دهنده ی روی پوست میشود را از بین ببرد.

 • روشی ساده و عملی تقریبا غیر متهاجمیست که میتواندنگرانی افراد از بابت افتادگی پوست را از بین ببرد همچنین اعتماد به نفس از میان رفته شان را به آن بازگرداند.

 •  نیاز به آمادگی خاص و مراقبت ویژه ای ندارد.

 • بعد از درمان بلافاصله میتوانید اثرات آن را مشاهده کنید.

 • اثرات درمان خیلی زود از بین نمیروند.

 • جای هیچ برش،بخیه و آسیبی روی صورت به جای نمیگذارد.

 • مشکلات بعد از عمل قابل مشاهده و لمس نیست.

 • در صورت لزوم، میتواندیاهها یا سالها پس از آن در همان محل یا جاهای دیگر در صورت و بدن مجددا تکرار کنید.

مطالب مرتبط: تزريق چربي چيست؟

لیفت صورت با نخ مناسب چه افرادیست؟

لیفت صورت میتواند برای زنان و مردانی که بالای 30 سال سن دارند و میخواهند صورتشان را با روش غیر متهاجمی به حالت های اولیه و بشاشیت برگردانند مناسب است این روش درمانی برای کسانی که می‌خواهد علائم مختلف پیری را به صورت همزمان از بین ببرند و با کمترین دوره‌ی نقاهت طبیعی‌ترین نتیجه‌ِ ممکن را بگیرند توصیه میشود. برای بسیاری از افراد، لیفت صورت با نخ سیلوئت به مراتب تاثیری بهتری از تزریق فیلرها دارد چرا که به جای اضافه کردن حجم زیر پوست، این روش، پوست را به جای اصلی و طبیعی خود بازمی‌گرداند و علائم پیری را به شکل معجزه‌آسایی از بین می‌برد. نخ‌ها به روش داربستی زیر پوست به بالا کشیدن بافت‌ شل شده کمک می‌کنند و علاوه بر این، مخروط‌های روی نخ‌ها به بازگرداندن پوست به جای اصلی کمک می‌کنند. همچنین، این مخروط‌ها تحریک تولید کلاژن را هم به همراه دارند تا کمک کنند حجم ازدست رفته‌ی صورت که در اثری پیری از دست رفته به شکل طبیعی بازسازی شود نتیجه‌ی این شکل لیفت صورت،‌ به سرعت قابل مشاهده میباشد چون اجزای صورت به خصوص در ناحیه گونه‌ها و فک سریعا دچار تغییر میشوند و  خطوط نازوبیال و ماریونت هم بهبود پیدا میابند لیفت صورت با نخ درناحیه‌ی گونه‌ها در مقایسه با دیگر نواحی صورت تاثیر بهتر و زیباتری دارد. پس از تاثیر اولیه، ساخت کلاژن هم به رفته رفته با گذشت ٣ تا ۶ ماه بعد از درمان شروع می‌شود. اکثریت بیماران هیچ دوره‌ی نقاهتی را تجربه نکرده و به سرعت می‌توانند به فعالیت‌های روزانه‌شان بازگردند.

 

عوارض جانبی این روش هم معمولاً خیلی کم، موقت و ملایم است. ممکن است بین ٣ تا ۵ روز بعد از درمان احساس درد داشته باشند. ممکن است کبودی جزئی هم اتفاق بیافتد و معمولاً هم بعد از یک هفته ظاهر می‌شود و احتمالاً در حد یک سایه‌ی سبز رنگ روی پوست خود را نشان می‌دهد و می‌توان به راحتی با لوازم آرایشی  آن را پنهان کرد. ممکن است حساس شدن پوست هم اتفاق بیافتد اما این عارضه هم بعد از گذشته چند روز از بین می‌رود. بعد از درمان باید از هر نوع جراحی دندان و فعالیت‌های فیزیکی شدید و سنگین دوری کنید. همچنین توصیه شده که از تحرکات شدید صورت هم پرهیز کنید و یک تا دو هفته بعد از درمان طاقباز بخوابید. ماساژ صورت هم تا یک ماه مجاز نیست. با پیروی از این توصیه‌ها بهترین نتیجه‌ی ممکن را از لیفت می‌گیرید و مانع جابه‌جایی نخ‌های زیر پوست می‌شوید.اگر تجربه‌ی پزشک به اندازه‌ی کافی نباشد ممکن است دچار زخم‌های طولانی مدت روی پوست شوید و  برجستگی‌های گره ‌مانندی زیرپوست مشاهده کنید، در نتیجه حتماً از میزان تجربه‌ی پزشک پیش از انجام این روش درمانی، اطمینان حاصل کنید. لیفت صورت با نخ سیلوئت اگر به دست پزشک متخصص و حرفه‌ای انجام شود، یک روش زیبا و طبیعی است که علائم پیری را به آسانی از بین می‌برد. نخ‌های متفاوتی در حال حاضر در بازار موجود است که در این میان نخ سیلوئت آمریکایی دارای کیفیت و زمان ماندگاری بیشتری نسبت به نخ‌های دیگر دارد. کلینیک پوست و پیوند موی طبیعی بیمارستان گاندی صرفاً از نخ سیلوئت آمریکایی برای انجای لیفت صورت استفاده می‌کند و کادر مجربی را در این زمینه در اختیار دارد.

از مزایایی لیفت صورت

لیفت صورت با کشیدن پوست صورت وهمچنین گردن باعث میشود فرد جوانتر به نظر برسد وبه عبارت دیگر این عمل لیفتینگ صورت جوانی از دست رفتهرا به شخص باز می گرداند وازدیگرمزایای لیفت صورت میتوان چروک های اطراف دهان نیز رااز بین برده وآن را صاف نمایید درصورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.لیفتینگ صورت پوست شل گردن را نیزسفت میکند وبا برداشتن چربی گردن وزیرچانه به این امر نیزکمک میکند.با کشیدن پوست دیگر به حالت شل وافتاده نمی باشد وپوست صورت به شکل سفت درخواهد امد.

و نتایج لیفت صورت:

یقیننا نتیج عمل لیفت صورت در همه بطور یکسان نخواهد بود. چراکه شرایط فردی میزان آسیب،سن و عوامل فردیو و ژنتیکی همگی در اجرا و نتیجه نهایی موثر خواهند بود. برای رسیدن به نتایج نهایی فرد باید حداقل چند هفته منتظربماند که به مرورزمان درماه های آینده تغییرات جزئی دیگری نیز قابل مشاهده باشد .البته گفتنی است که عمل لیفتینگ معمولا بعد از 10 سال نیاز به ترمیم مجدد پیدا میکند.

مراقبت های پس ازلیفت صورت

لیفت صورت هم مانند خیلی از عمل ای دیگر نیازمند مراقبت است. در این بخش سعی شده تا شمارا با برخی از مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت آشنا کنیم توجه به این نکته ضروریست که مراقبت های پس از لیفت میتواند کمک شایانی به تسریع و روند بهبودی و البته نتیجه عمل خواهد داشت.تا 24 ساعت بعد از عمل لیفت صورت بیمار توسط پزشک چکاپ میشود و در صورتی که دچار درد، تورم و یا کبودی غیر طبیعی باشد پانسمان تکرار و در غیر اینصورت پانسمانش باز میشود. پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی توصیه می کنند پس ازعمل لیفت به مدت سه روزاز کمپرس یخ استفاده کنید کمپرس سردبه کاهش تورم ها کمک شایانی می کند. معاینه کلیه نقاط پوست باید به منظور عدم تجمع خون موردبررسی قرارگیرد اگر پوست شمابا نقاط تیره یا سیاه روبروبودحتما پزشک معالج رادرجریان بگذارید

 لیفت صورت با لیزر هایفو چگونه انجام میشود؟

در سالهای اخیر با شیوه ی نوینی در عرصه لیفت صورت روبه رو هستیم، روش کشیدن صورت بدون جراحی و توسط لیزر.در این روش از طریق ایجاد گرما در ناحیه مورد نظر داز یک طرف موجب تخریب رشته های قدیمی کلاژن میشود و از طرفی دیگر موجب کلاژن سازی جدید در پوست که در نتیجه آن قوام وتونیسته پوست افزایش پیدامی کند وپوست جوانسازی می شود بااین کارخطوط لک های ناشی از آفتاب جای آکنه ها لک وافتادگی پوست  هم ازبین می روند البته ناگفته نماند در این روش از لیفت صورت پوست کشیده نمیشود و یا چرببی اضافه برداشته نمیشود.

مزایای هایفو (Hlfu)

 • این روش بدون جراحیست و در نتیجه عوارضی مانند خونریزی،کبودی،ورم را در پی نخواهد داشت.

 • لیفت صورت از طریق روش هایوف در یک جلسه انجام میشود.

 • به نسب زمان و عوارض کمش نتایج ماندگاری را داراست

 • درد ندارد (این روش بدون درد و حتی نیاز به بی حسی موضعی هم ندارد)

 • نیازبه بستری ندارد وبه صورت سرپایی انجام می شود

 • این روش در لیفت صورت بسیار بی خطر میباشد و اشعه های آن مانند سونوگرافی بی خطر هستند.

 • این روش هیچگونه آثار زخم سوختگی و لکی به جای نمیگذارد لیزر هایفو یکی ازپیشرته ترین تکنولوژی قرن حاضر جهت لیفت صورت بدون جراحی است.

 • هایفو به معنی امواج اولتراسوند کانونی باشدت بالا است روش هایفوتراپی که آن را با نام التراپی هم میشناسند برند یک روش غیر جراحی وغیر تهاجمی می باشد که باعث کلاژن سازی زیرپوست می شود ودوباره جوانی وطراوت را به پوست باز می گرداند.

 


 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری