نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام امروزه با داشتن چیزی در حدود یک میلیارد کاربر در سراسر جهان، یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی در جهان است. اما نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که هر فرد تنها یک حساب کاربری ندارد و این گونه نیست که این یک میلیارد حساب کاربری متعلق به یک میلیارد نفر در سطح کره زمین باشد، بلکه بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلف چندین حساب کاربری را در این شبکه اجتماعی ایجاد می کنند. ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال مطرح باشد که نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام چگونه است و چگونه می توان همزمان از چند حساب کاربری در اینستاگرام استفاده کرد. در این نوشتار قصد داریم تا به این سوال ها پاسخ داده و نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام را برای شما شرح دهیم.

 

استفاده از چند حساب کاربری به صورت همزمان در اینستاگرام

نسخه های اولیه اینستاگرام این قابلیت را نداشتند که بتوان چندین حساب کاربری را به صورت همزمان در آن استفاده کرد. به همین دلیل کاربرانی که چند حساب کاربری داشتند مجبور بودند از ترفند های مختلفی استفاده کنند تا بتوانند بیش از یک حساب کاربری را در موبایل خود داشته باشند. یکی از این ترفند ها نصب چندین نسخه از اینستاگرام با ورژن های مختلف بود که این کار سختی خاص خود را داشت و باز هم مدیریت چندین حساب را با مشکل مواجه می کرد. اما در نسخه های جدید اینستاگرام این قابلیت بسیار کاربردی به برنامه اضافه شد، به گونه ای که کاربران از این پس می توانستند چندین حساب کاربری را در اپلیکیشن اینستاگرام داشته باشند و به راحتی بین اکانت های خود سوییچ کنند. ایجاد چندین حساب، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، برای مثال خیلی از افراد یک حساب شخصی برای خود داشته و دوست دارند در کنار این حساب، یک اکانت عمومی برای کسب و کار خود داشته باشند و بتوانند همزمان هر دو حساب کاربری را مدیریت کنند. در ادامه شما را با نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام آشنا می کنیم.

نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام

ساخت اکانت دوم اینستاگرام تقریبا هیچ تفاوتی با ساخت اکانت اصلی شما نداشته و دقیقا به همان روش صورت می گیرد. برای این منظور کافی است در اپلیکیشن اینستاگرام  با استفاده از آیکون آدمک به صفحه پروفایل مراجعه کرده و سپس نام کاربری خود در بالای صفحه قرار دارد را لمس کرده و سپس گزینه Add Account را انتخاب نمایید.

نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام

با انتخاب این گزینه وارد قسمت افزودن اکانت به اینستاگرام می شوید، اما از آنجایی که شما اکانت دومی ندارید که در این قسمت اضافه کنید، پس باید برای ساخت اکانت دوم اینستاگرام خود، گزینه Sign Up را انتخاب کنید، تا بتوانید اکانت اینستاگرام جدیدی را ایجاد کنید. با انتخاب این گزینه صفحه ساخت اکانت برای شما نمایان شده که شما از دو طریق ایمیل و یا شماره همراه خود می توانید ساخت اکانت دوم اینستاگرام خود را انجام دهید. بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده اکانت جدید شما ایجاد می شود.

نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام

حال پس از ایجاد این اکانت اگر در صفحه پروفایل خود مجدد نام کاربری خود را انتخاب نمایید، مشاهده خواهید کرد که دو اکانت در این قسمت قرار گرفته است که هر اکانتی که مایل باشید را می توانید انتخاب کنید. در این حالت هر دو اکانت به صورت همزمان فعال خواهد بود و اینستاگرام با نوتیفیکیشن شما را از اکانت دیگر نیز با خبر می سازد و شما تنها با انتخاب هر یک از اکانت های موجود می توانید بلافاصله و به راحتی وارد اکانت مورد نظر شوید.

خارج شدن از اکانت اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید از اکانت های موجود خود خارج شوید، می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. برای این منظور ابتدا وارد اکانتی شوید که قصد دارید از آن خارج شده یا به عبارتی دیگر از آن Log Out کنید. سپس در همان صفحه پروفایل اکانت مورد نظر، آیکون تنظیمات که به شکل چرخ دنده هست را انتخاب کرده تا وارد بخش تنظیمات اینستاگرام شوید. سپس از میان گزینه های موجود گزینه Log Out of your_account را انتخاب کنید.

خارج شدن از اکانت اینستاگرام

با انتخاب این گزینه پیامی مبنی بر به حافظه سپردن اطلاعات لاگین در اینستاگرام شما برای این اکانت پرسیده می شود که در صورتی که تمایل دارید اطلاعات ورود اکانت شما در حافظه بماند گزینه Remember و در غیر این صورت گزینه Not Now را انتخاب کنید. پس از این مرحله از اکانت مورد نظر خارج می شوید. همچنین در صورتی که می خواهید از تمام اکانت های خود به یکباره خارج شوید می توانید گزینه Log out of All Accounts را انتخاب کنید.

خارج شدن از اکانت اینستاگرام

نکاتی درباره ساخت اکانت دوم اینستاگرام

  • اینستاگرام این امکان را به کاربران خود داده است که چندین اکانت ساخته و تمام این اکانت ها را به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه کنند، پس شما می توانید حتی بیش از دو اکانت هم داشته باشید.
  • برای ایجاد هر اکانت نیاز است تا ایمیل و یا شماره تلفن منحصر به فردی وارد نمایید که قبلا با استفاده از آن در اینستاگرام اکانتی ایجاد نکرده باشید.
  • هر زمان که شما نیاز داشته باشید، می توانید هر کدام از اکانت های خود را حذف موقت و یا حذف دائم کنید.
  • تمام اکانت هایی که به اپلیکیشن اینستاگرام اضافه کرده اید به صورت همزمان فعال بوده و فعالیت های صورت گرفته در هر یک از آن ها از طریق نوتیفیکیشن به شما اعلام خواهد شد.
  • ساخت اکانت دوم اینستاگرام می تواند برای افرادی که هم فعالیت شخصی و هم فعالیت تجاری در اینستاگرام دارند بسیار مفید واقع شود.

 

جمع بندی

برنامه اینستاگرام این قابلیت را به شما می دهد که بتوانید چند اکانت اینستاگرام را به اپلیکیشن آن اضافه کنید و به صورت همزمان از هر چند اکانت افزوده شده استفاده کنید. نحوه ساخت اکانت دوم اینستاگرام بسیار ساده بوده و دقیقا مشابه با نحوه ساخت اکانت اولی است که در اینستاگرام ایجاد کردید. در این نوشتار درباره ساخت اکانت دوم اینستاگرام و استفاده همزمان از چند اکانت در این شبکه اجتماعی صحبت شد، امیدواریم از این مبحث استفاده کرده باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

Drarmerzae | 1398/05/25

اینستا حذف شده قبلی با کاربران ان دوباره به روز شود با تشکر از سازنده شرزف وساعی نرم افزار جامع

اشتراک گذاری