نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

یکی از پرطرفدار ترین کارها در فضای مجازی، اشتراک گذاری عکس و فیلم است، زیرا که محتوا های بصری جذابیت خاصی برای کاربران دارند. اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان، این امکان را برای کاربران خود فراهم می کند. ممکن است کاربران زیادی وجود داشته باشند که با نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام آشنا نبوده و دوست داشته باشند که این مهارت را کسب کنند. بدین منظور در این نوشتار قصد داریم تا نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام را برای شما شرح دهیم.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام- چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم؟

پست در اینستاگرام چیست؟

به هر تصویر و یا فیلمی که از طریق کاربر در این فضای مجازی به اشتراک گذاشته می شود و کاربران دیگر می توانند نسبت به این محتوای بصری بازخورد نشان دهند، پست می گویند. برای دسترسی به اینستاگرام دو راه وجود دارد یا اینکه از طریق وبسایت این شبکه اجتماعی از امکانات آن بهره مند شوید و یا اینکه از اپلیکیشن این برنامه استفاده کنید. متاسفانه در حال حاضر امکان قرار دادن پست در وبسایت اینستاگرام وجود نداشته و شما باید از طریق اپلیکیشن آن اقدام به انجام این کار کنید.

 

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

در صورتی که در اینستاگرام حساب کاربری ندارید، در ابتدا باید در اینستاگرام اکانت کاربری ایجاد کرده و سپس باید وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید. به منظور آشنایی با نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام مراحل زیر را دنبال فرمایید:

در گام نخست از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام، باید در صفحه ابتدایی اینستاگرام، آیکون + که در پایین صفحه قرار دارد را لمس کرده تا وارد قسمت قرار دادن پست در اینستاگرام شوید.

با وارد شدن به این بخش هم می توانید از دوربین گوشی خود استفاده کرده و هم می توانید از طریق عکس و فیلم هایی که در گالری گوشی خود دارید، استفاده کنید. حال اگر فرض کنیم که شما می خواهید از تصاویر گالری خود استفاده کنید، باید از میان تصاویر موجود، عکس، فیلم و یا چندین عکس و فیلم را انتخاب کرده، که البته این تعداد نمی تواند از عدد 10 تجاوز کند، و سپس بعد از اینکه از انتخاب محتوای بصری خود اطمینان حاصل کردید، گزینه Next را انتخاب کرده تا وارد مرحله بعد شوید. در صورتی که تنها یک محتوای بصری برای پست دارید، فقط محتوای مورد نظر را انتخاب کرده و وارد مرحله بعد شوید، اما اگر چند محتوا برای ارسال دارید، ابتدا گزینه Select Multiple را انتخاب نموده و سپس تمام موارد خود را انتخاب و آنگاه وارد مرحله بعد از مراحل نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام شوید.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

در این مرحله از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام، این شبکه اجتماعی فیلتر های بسیار متنوعی را به منظور زیبا کردن محتوای بصری شما قرار داده است که با انتخاب هر یک از این فیلتر های موجود در صفحه به صورت آنی می توانید تغییر صورت گرفته بر روی محتوای خود را ببینید. در صورتی که هیچ یک از فیلتر های قرار گرفته را برای محتوای خود مناسب ندیدید، می توانید با انتخاب گزینه Edit وارد بخشی شوید که در آن قسمت می توانید به صورت دستی تغییراتی را در محتوای بصری خود ایجاد کنید. در صورتی هم که قصد ندارید فیلتری را به محتوای خود اعمال کنید یا به عبارتی دیگر می خواهید نسخه اورجینال محتوای خود را ارسال کنید بدون انتخاب هیچ فیلتری گزینه Next را انتخاب کنید تا این مرحله از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام نیز به اتمام برسد.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

در قسمت پایانی تنظیمات مربوط به نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام، صفحه ای به صورت زیر پیش روی شما قرار می گیرد:

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

در قسمت Write a Caption که با فلش قرمز هم مشخص شده است، می توانید متنی را به محتوای بصری خود ضمیمه کرده تا هنگامی که کاربران پست شما را مشاهده می کنند، متن شما را نیز مطالعه کنند. حال در صورتی که تصویری از فردی دیگر که دارای اکانت در اینستاگرام هست را در محتوای خود دارید می توانید با انتخاب گزینه Tag People نام کاربری وی در اینستاگرام را به تصویر وی اضافه کنید و یا اینکه اگر تمایل دارید فرد یا افرادی پست شما را حتما ببینند و یا این پست برای این افراد اهمیت ویژه ای دارد نیز می توانید نام کاربری این افراد را در پست خود قرار دهید. همچنین به عنوان قسمتی دیگر از نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام، می توانید برای پست خود موقعیت مکانی تعیین کنید، برای مثال اگر تصویری که گذاشته اید مربوط به مکان خاصی هست، شما می توانید از طریق گزینه Add Location، مکانی را به پست خود ضمیمه کرده تا کاربرانی که پست شما را می بینند از مکان شما باخبر شوند.

در قسمت Also Post to این قابلیت برای شما فراهم شده است که در صورتی که اکانت شبکه های اجتماعی دیگری همچون فیس بوک، توییتر و یا تامبلر را به اینستاگرام خود متصل کرده اید و اکنون قصد دارید تا پست مورد نظر خود را به طور همزمان در این شبکه های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید می توانید هر کدام از این شبکه های اجتماعی را که تمایل دارید پست شما در آن نیز به اشتراک در بیاید را در حالت فعال قرار دهید.

 

در قسمت زیرین همین صفحه نیز گزینه ای به نام Advanced Settings قرار گرفته است که با انتخاب آن می توانید تنظیمات بیشتری را بر روی پست مورد نظر خود اعمال کنید. در قسمت فوقانی این بخش می توانید از طریق گزینه Turn Off Commenting اجازه ثبت نظر توسط کاربران را ندهید و به عبارتی دیگر در پست شما نمی تواند بازخوردی توسط مشاهده کنندگان ثبت شود. در Accessibility این امکان فراهم شده است که برای تصویر مورد نظر متن جایگزین برای افرادی که دارای اختلال بینایی هستند، قرار دهید. به این صورت که با قرار دادن این متن حال چه توسط شما و چه با تکیه به هوش مصنوعی اینستاگرام و به صورت خودکار، این متن زمانی که کاربری در حال مشاهده پست هست به صورت اتوماتیک برایش خوانده شده تا فردی که مشکل بینایی دارد، از جزئیات تصویر یا تصاویر شما باخبر شود. در قسمت پایانی این بخش هم می توانید لیست دوستان نزدیک و صمیمی خود در اینستاگرام را بررسی و در صورت نیاز در این لیست تغییر ایجاد کنید.

نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام چگونه است؟

در نهایت بعد از این که تمام تنظیمات خود را به پست مورد نظر اعمال کردید، گزینه Share را که در بالای سمت راست تصویر قرار دارد لمس کرده تا پست برای دنبال کنندگان شما به اشتراک دربیاید. امیدواریم از مبحث نحوه پست گذاشتن در اینستاگرام استفاده کرده باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری