نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام از میلیون ها کاربر از سراسر جهان و میلیارد ها پست با موضوعات مختلف تشکیل شده است. همواره پیدا کردن کاربران و همچنین پست هایی با موضوعات مورد نظر، امری است که برای تمام کاربران این شبکه اجتماعی اهمیت بسیار بالایی دارد. امروزه اگر امکانات جستجو و موتور های جستجوی قدرتمند در اختیار ما نبود، با این حجم از اطلاعات محال بود که بتوانیم به راحتی شخص خاص و یا محتوایی خاص را در شبکه اجتماعی اینستاگرام پیدا کنیم. بنابراین فرآیند جستجو در اینستاگرام، قابلیتی بسیار کاربردی و ضروری است که در اختیار ما قرار گرفته است. به همین دلیل در این محتوا قصد داریم تا شما را با نحوه جستجو در این شبکه اجتماعی آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید.

 

جستجو در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

همانگونه که گفته شد اینستاگرام از میلیون ها کاربر و میلیارد ها محتوای بصری و متنی تشکیل شده است که با این حجم بسیار وسیع اطلاعات نمی توان به آسانی فرد و یا محتوای خاصی را در این شبکه اجتماعی پیدا کرد. لذا ما با استفاده از قسمت جستجوی اینستاگرام می توانیم کاربران مورد نظر خود را به آسانی پیدا کرده و همچنین محتوا های بصری و متنی که مرتبط با موضوع مورد نظر ما باشند را بدست بیاوریم. بنابراین این قسمت در اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه شما را با نحوه جستجو در اینستاگرام آشنا می کنیم.

نحوه جستجو در اینستاگرام به چه شکل است؟

فرآیند جستجو در اینستاگرام را می توان به 4 دسته موارد سرشناس، حساب کاربری اینستاگرام، هشتگ و موقعیت مکانی تقسیم کرد. برای دسترسی به قسمت جستجوی اینستاگرام باید در صفحه نخست آن، آیکون جستجو که شبیه به ذره بین می باشد را لمس کرد تا به این قسمت وارد شد. در ادامه هر چهار بخش مورد نظر را مورد بررسی قرار می دهیم:

نحوه جستجو در اینستاگرام به چه شکل است؟

جستجوی موارد سرشناس در اینستاگرام

در این قسمت از جستجو در اینستاگرام که با نام عنوان Top مشخص شده است، می توان اشخاص، هشتگ ها و موقعیت های مکانی معروف، سرشناس و پر بازدید را جستجو کرد. برای این منظور کافی است عنوان مورد نظر را در قسمت جستجو تایپ کنید. با جستجوی عنوان تایپ شده توسط شما، معروف ترین شخص، هشتگ و موقعیت مکانی که با عنوان تایپ شده یکسان بوده و یا نزدیک به آن باشد، برای شما به نمایش در خواهد آمد. در مثال زیر برند BMW مورد جستجو قرار گرفته است که همانگونه که در تصویر مشاهده می کنید حساب کاربری و هشتگ این عبارت به نمایش در آمده اند، اما چون برای این عنوان موقعیت مکانی وجود نداشته پس در جستجوی زیر موقعیت مکانی آن وجود ندارد.

جستجوی موارد سرشناس در اینستاگرام

جستجوی حساب کاربری در اینستاگرام

به منظور جستجوی کاربر یا حساب کاربری مورد نظر در اینستاگرام، پس از ورود به بخش جستجو در اینستاگرام و در بخش Accounts، باید در نوار جستجو که در بالای صفحه قرار دارد، نام حساب کاربری مورد نظر و یا نام کامل فرد مورد نظر را نوشت. اینستاگرام کاربران را بر اساس نام کاربری که در سیستم ثبت کرده اند و همچنین نام کاملی که برای خود در سیستم مشخص کرده اند پیدا می کند. اگر دقیقا مطابق با نام کاربری فرد مورد نظر فرآیند سرچ را انجام دهید که دقیقا کاربر مورد نظر را برای شما پیدا خواهد کرد، زیرا که نام کاربری افراد در اینستاگرام منحصر به فرد است. اما اگر بخواهید بر اساس نام کامل فرد جستجوی خود را انجام دهید، در این صورت ممکن است افراد مشابه زیادی را برای شما پیدا کند که در این صورت باید با بررسی موارد یافت شده و عکس پروفایل کاربر مورد نظر او را پیدا کنید. در تصویر زیر به عنوان مثال عنوان jack جستجو شده است که همانگونه که مشاهده می کنید حساب های کاربری زیادی که در نام آن ها این عبارت وجود دارد برای شما به نمایش در آمده است.

جستجوی حساب کاربری در اینستاگرام

جستجوی هشتگ در اینستاگرام

به عنوان قسمتی دیگر از مبحث جستجو در اینستاگرام باید جستجوی هشتگ را بیان کرد. در اینستاگرام میلیارد ها محتوای بصری و متنی قرار گرفته است، اما تنها محتوا هایی در اینستاگرام مورد دسته بندی قرار می گیرند که در پست خود از هشتگ استفاده کرده باشند. هشتگ ها باعث دسته بندی پست های اینستاگرام می شوند تا فرآیند جستجوی آن ها به سادگی صورت پذیرد. بنابراین در این قسمت که با عنوان Tags مشخص شده است، محتوا هایی برای شما به نمایش در خواهند آمد که اولا در دسته بندی هشتگ ها قرار گرفته باشند و دوما اکانت کاربر مورد نظر که این پست را گذاشته است در حالت عمومی باشد و یا شما وی را در اینستاگرام دنبال کرده باشید. برای جستجوی محتوا کافی است کلمه و یا عبارت مورد نظر را که در واقع همان عنوان هشتگ است در نوار جستجو وارد کرده تا اینستاگرام نزدیک ترین هشتگ های مربوط به جستجوی شما را برای شما پیدا کند. سپس شما با انتخاب هشتگ مورد نظر خود، که اینستاگرام برای شما پیدا کرده است می توانید مرتبط ترین محتوا های بصری و متنی که مورد نظر شما است را پیدا کنید. در تصویر زیر برای مثال عنوان باران مورد جستجو قرار گرفته است.

جستجوی هشتگ در اینستاگرام

جستجوی موقعیت مکانی در اینستاگرام

این بخش از جستجو در اینستاگرام که با عنوان Places مشخص شده است، می توان محتوا هایی را که برای خود تگ مکانی قرار داده اند را جستجو کرد. لذا با جستجوی مکانی خاص در این قسمت پست هایی که همان مکان را به عنوان مکان جغرافیایی برای خود تعیین کرده اند، پیدا می شوند. البته ممکن است که هر موقعیت مکانی با حالت های مختلفی در سیستم ثبت شده باشد. برای مثال عنوان تهران در تصویر زیر هم به صورت شهر و هم به صورت استان ثبت شده است که شما باید متناسب با خواسته خودتان موقعیت مکانی خود را انتخاب کنید.

جستجوی موقعیت مکانی در اینستاگرام

جمع بندی

قابلیت جستجوی اینستاگرام یکی از بهترین و الزامی ترین قابلیت هایی است که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربران خود قرار داده است. شما در این نوشتار با جستجو در اینستاگرام آشنا شدید. جستجو در اینستاگرام در 4 بخش موارد سرشناس، حساب کاربری، هشتگ و موقعیت مکانی موجود می باشد. امیدواریم از مطالعه این مبحث لذت برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری