نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از بزرگترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان، دارای میلیون ها کاربر فعال می باشد که از طریق پلتفرم های مختلف به این شبکه اجتماعی متصل می شوند. تعداد بسیار زیادی از این کاربران با استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند، اما با این وجود کاربران زیاد دیگری نیز وجود دارند که به دلایل مختلفی برای استفاده از اینستاگرام از کامپیوتر استفاده می کنند. شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که با نحوه کار اینستاگرام در کامپیوتر آشنایی نداشته باشند و حتی ندانند که می توان از طریق کامپیوتر های دسکتاپ نیز از این شبکه اجتماعی استفاده کرد. به همین منظور در این نوشتار قصد داریم تا آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر را مطرح کنیم.

انواع روش های آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر

به منظور آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر، سه روش پیش روی شما قرار دارد که ابتدا این روش ها را بیان کرده و در ادامه هر یک از این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد. این سه روش شامل موارد زیر می شوند:

  • نسخه تحت وب اینستاگرام
  • نسخه مخصوص ویندوز 10
  • آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر از طریق شبیه ساز های سیستم عامل اندروید در کامپیوتر

 

نسخه تحت وب اینستاگرام

در اولین قسمت از آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر، نسخه تحت وب آن را شرح می دهیم. نسخه تحت وب اینستاگرام بسیار شبیه به نسخه اپلیکیشن موبایل آن می باشد که البته محدودیت هایی را نسبت به آن در بر خواهد داشت. برای استفاده از این نسخه از اینستاگرام کافی است از طریق آدرس https://www.instagram.com/accounts/login وارد وبسایت اینستاگرام شده و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور خود وارد حساب کاربری خود شوید و از خدمات نسخه تحت وب آن استفاده کنید.

نسخه تحت وب اینستاگرام

در این مرحله از آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر، با ورود به حساب کاربری خود در نسخه تحت وب اینستاگرام می توانید پست ها و استوری های دنبال کنندگان خود را مشاهده کرده و پست ها را لایک کرده و کامنت بگذارید و برخی از تنظیمات محدود حساب خود را انجام دهید برای مثال بیو خود را تغییر داده و یا عکس پروفایلتان را عوض کنید. اما در کنار این قابلیت ها محدودیت هایی نیز در این نسخه وجود خواهد داشت، برای مثال امکان دایرکت در آن وجود نخواهد داشت و مهم تر از همه نمی توانید هیچ پست و استوری در حساب خود ایجاد نمایید. اما با این حال، برای حذف موقت و یا دائم اکانت خود فقط باید از طریق نسخه تحت وب آن اقدام نمایید.

برنامه اینستاگرام برای کامپیوتر

تبدیل نسخه وب اینستاگرام به نسخه اپلیکیشن

همانگونه که بیان شد در نسخه وب اینستاگرام، برخی از قابلیت های مهم در اپلیکیشن اینستاگرام وجود ندارد. با چند اقدام ساده در مرورگر کامپیوتر، می توان امکان برخورداری از این قابلیت ها را در کامپیوتر داشت. در این قسمت افزودن این قابلیت در مرورگر کروم را شرح می دهیم:

 

پس از این که مرورگر کروم را باز نمودید، بر روی قسمت تنظیمات آن کلیک کرده و در مرحله اول گزینه More tools و در مرحله دوم گزینه Developer tools را انتخاب نمایید.

تبدیل نسخه وب اینستاگرام به نسخه اپلیکیشن

حال در مرحله بعد از آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر، باید از فعال بودن حالت نمایش موبایل در مرورگر اطمینان حاصل کنید، که برای این منظور علامت موبایل که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد باید آبی باشد، در غیر اینصورت آن را انتخاب نمایید. حال به سایت اینستاگرام رفته و با نام کاربری و پسورد خود وارد سیستم شوید. مشاهده خواهید کرد که اکنون تمام امکانات اینستاگرام برای شما فعال است.

تبدیل نسخه وب اینستاگرام به نسخه اپلیکیشن

نسخه مخصوص ویندوز 10

به عنوان روشی دیگر از آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر، استفاده از اپلیکیشن تحت ویندوز 10 است که توسط اینستاگرام تولید شده و در مایکروسافت استور جهت دانلود قرار گرفته است و شما می توانید از طریق لینک زیر دانلود اینستاگرام برای ویندوز را انجام دهید:

https://www.microsoft.com/en-us/p/instagram/9nblggh5l9xt?activetab=pivot:overviewtab

نسخه مخصوص ویندوز 10

پس از این که نسخه ویندوز اینستاگرام را در ویندوز 10 نصب کردید حال با اجرای آن و وارد کردن نام کاربری و پسورد خود می توانید از امکاناتی  که این نسخه در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. لازم به ذکر است که این نسخه فقط در ویندوز 10 قابل نصب بوده و برای مثال نمی توان از آن در ویندوز 7 استفاده کرد. رابط کاربری نسخه ویندوز اینستاگرام، شباهت بسیار زیادی به اپلیکیشن موبایل آن داشته اما متاسفانه محدودیت ایجاد پست همچنان وجود خواهد داشت، اما امکان قرار دادن استوری و همچنین ارسال دایرکت در این نسخه وجود دارد. تقریبا به جز قابلیت ایجاد پست، تمام قابلیت های نسخه موبایل اینستاگرام در این نسخه مشاهده می شود.

نسخه مخصوص ویندوز 10

آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر از طریق شبیه ساز های سیستم عامل اندروید در کامپیوتر

به عنوان روش دیگر از آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر که به وسیله آن می توان اینستاگرام را در کامپیوتر داشت، استفاده از نرم افزار هایی است که محیط سیستم عامل اندروید را در کامپیوتر شما شبیه سازی می کنند. با نصب این گونه نرم افزار ها عملا می توانید تمام قابلیت هایی که سیستم عامل اندروید در اختیار شما قرار می دهد را در اختیار داشته باشید و هر فایل با پسوند .apk را در کامپیوتر خود اجرا کنید. نرم افزار های متعددی در این زمینه وجود دارند، اما یکی از بهترین و کاربردی ترین نرم افزار ها در این رابطه BlueStacks می باشد. برای این منظور ابتدا باید این نرم افزار را دانلود کرده و سپس اقدام به نصب آن در کامپیوتر خود کنید. پس از این که نرم افزار BlueStacks را نصب نمودید آن را اجرا کرده و اپلیکیشن گوگل پلی را باز کنید.

آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر از طریق شبیه ساز های سیستم عامل اندروید در کامپیوتر

پس از اجرای گوگل پلی در قسمت جستجوی آن عنوان Instagram را سرچ کنید. پس از این که به صفحه نصب اپلیکیشن اینستاگرام هدایت شدید، از طریق گزینه install اقدام به نصب آن کنید.

آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر از طریق شبیه ساز های سیستم عامل اندروید در کامپیوتر

پس از این که اپلیکیشن اینستاگرام در محیط نرم افزار BlueStacks نصب شد آن را اجرا کرده و همانند نسخه ای که بر روی گوشی خود دارید می توانید از امکانات آن بهره مند شوید و هیچ تفاوتی را با نسخه موبایل آن مشاهده نخواهید کرد. امیدواریم از مبحث آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر بهره برده باشید.

آموزش اینستاگرام برای کامپیوتر از طریق شبیه ساز های سیستم عامل اندروید در کامپیوتر

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری