نویسنده: رزا عابدی

اینستاگرام

اینستاگرام که امروزه یکی از محبوبترین برنامه های مجازی و اجتماعی شناخته میشود.این برنامه که دارای میلیون ها کاربر ایرانی و خارجیست کاملا رایگان ر اختیار کاربران قرار داده شده است. همچنین برا رفاه حال کاربران هرچند مدت قابلیت های جدید را در آپدیت های خود منتشر میکند که یکی از مهمترین و جذاب ترین ها در طی سالهای محبوب شدن اینستاگرام قابلیت استوری و پس از آن لایو بوده و هست.به همین جهت در این بخش از مقالات موبویار در راستای آموزش ترفند های اینستاگرام قصد داریم شما را بااین دوقابلیت با مضمون نکات مهم در لایو اینستاگرام و استوری گذاشتن آشنا کنیم. 

 

آموزش قابلیت استوری اینستاگرام

گذاشتن استوری اینستاگرام

چطور استوری اینستاگرام بسازیم؟

 

درآگوست سال گذشته بود که اینستاگرام،این برنامه محبوب از قابلیت جدیدی با عنوان استوریز یا استوری رونمایی کرد.استوریز این قابلیت را برای افراد ایجاد میکند که تعداد بیشتری از عکسهایشان را همراه با افزودن استیکر و ویرایشتشان منتشر کنند.این قابلیت که رویکردی دقیقا مشابه به  My Storyاسنپ چت دارد پس از 24 ساعت عکسهای منتشر شده را حذف میکند.همچنین در این برنامه قابلیت قابلیت استریم آنلاین ویدیو به صورت موقت که Live Stories نام گذاری شده است به تازگی افزوده شده است.

آموزش و ترفند های استوری اینستاگرام

امروزه کاربران توسط ارسال موقت و ناپدید شونده اینستاگرام میتوانند به صورت موقت تمامی لحظات زندگیشان را با بقیه به اشتراک بگذارند. این بخش با امکانات بسیار جدیدی همراه شده است که شاید خیلی از شما با آنها آشنا نباشید. اما پس از شناخت آنها مطمئنا آپلود یقیننا آپلود تصاویر یا ویدیو در استوریز برایتان لذت بخش تر خواهد شد.

چطور به سبک اسنپ چت استوری اینستاگرام بسازیم؟

برای انجام اینکار طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • دکمه Plus را که در گوشه سمت راست به شکل  علامت مثبت دیده میشود لمس کنید.

  • گزینه ی دایره ای انتهای صفحه برای ظبط ویدئو را نگه دارید و یا برای عکس گرفتن روی آن ضربه بزنید.

  • میتوانید با استفاده از آیکن قلم و یا فیلترها تصاویر را ویرایش کنید.

  • سپس با لمس Done استوریز شما ذخیر خواهد شد.در صورتیکه که تیک نهایی انتهای صفحه را بزنید منتشر خواهد شد.

برای ساختن اسلاید شو از تصاویر هم باید این مراحل را بصورت مکرر تکرار کنید تا استوری هایتان تبدیل به اسلاید شویی از چند تصویر شود. همچنین میتوانید از تصاویر موجود در گالری گوشیتان هم استفاده کنید. برای انتشار این تصویر ها کافیست صفحه را به سمت پائین بکشید تا تصاویرگالریتان نمایش داده شود.حال با انتخاب هرکدام از تصاویر گالری مراحلی مشابه با قرار دادن تصویر اصلی در صفحه اینستاگرامتان طی می کنید و استوری منتشر می شود. بعد از انجام این مراحل و تائید نهای استوری اینستاگرام به صورت آیکنی دایره ای و رنگی بالای فید هر کاربر نمایش داده میشودو هر کس که روی آن ضربه بزند میتواند استوری شما را ببیند.درصورتیکه از انتشار استوریتان پشیمان شدید نگران نباشید حذف آن کاره ساده ایست. فقط کافیست روی علامت سه نقطه بالای هرکس و یا ویدئو در استوریتان بزنید و ازمنوی باز شده گزینه حذف را انتخاب کنید. 

چطور بفهمیم چه کسانی استوری اسنتاگرام  مارا دیده اند؟

برای دیدن افرادی که استوری های شمارا تماشا کرده اند راه های زیادی وجود دارد اما یکی از مراحل ساده آن لمس استوری خودتان از بالای صفحه اینستاگرامتان است.شما در انتهای صفحه ایتوریهایتان میتواندی تعداد بازدید کنندگان و درصورتیکه علاقمند به دیدن تک به تکی آنها هستید کافیست صفحه را به سمت پائین بکشید. تا نام و پروفایل آنها را ببینید.

چطور استوری اینستاگرام را از دید برخی فالوئرها مخفی کنیم؟

انجام اینکار بسیار ساده است. در صورتیکه علاقمند نیستید کسی از بین فالوئرهایتان استوری اینستاگرام شما را ببینید در زمان انتشار و یا حتی بعد ازانتشار در بخش تنظیمات گزینه Hide Story From ر انتخاب کرده و سپس شخص مورد نظر را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید.

See More در استوری اینستاگرام

در حال حاضر برای حساب های تاییده شده توسط خود اینستاگرام لینکی بانام See Mor فعال است که درصورت لمس کردن آن می توانید استوری های بیشتری را از طریق مرورگر داخلی خود اینستاگرام تماشا کنید.البته در حال حاضر این قابلیت برای تمام کاربران اینستاگرام فراهم نشده است.

الویت ها درنمایش استوری اینستاگرام

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که در بالا فید خود استوری اشخاصی را مشاهده کنید که شاید حتی آنها را فالو هم نداشته باشید و حتی یکبار هم به صفحه آنها سرنزده باشید. ممکن است ازخود بپرسید چطور استوری اینستاگرام این صفحات در الویت قرار میگیرند ونسب به سایر استوری ها مقدم تر هستند؟اینطور میتوانیم بگوئیم که در نمایش داده شدن استوری های اینستاگرام عوامل زیادی دخیل هستند.برفرض مثال همین بی صدا کردن که گفتیم باعث می شود یک استوری در آخر صف نمایش استوری ها قرار گیرد یا عاملی دیگر میتوان سیستم پیش بینی خود اینستاگرام را تاثیرگذار دانست.تصمیم گیری اینستاگرام به این صورت است که بر اساس بیشترین موضوعاتی که رجع به آنها سرچ کردید،پیج هایی که فالو دارید و یا عواملی که آنها را لایک کرده اید تخمین میزند شما بیشتر از چه پستها و استوریهایی خوشتان می آید.

سایز مناسب جهت آپلود عکس برای استوری اینستاگرام

قبل از انتخاب و آپلود عکس ها به عنوان استوری به نکات زیر توجه کنید:

1. اینستاگرام بصورت خودکار تصاویر را متناسب با عرض موبایل شما بسط می دهد (فیکس صفحه میکند).

2. درزمان ویرایش عکس نمی توان آن را به عقب یا جلو برد و تنها می توان روی بخشی از عکس زوم کرد.

با عنایت به این نکات بهترین سایز برای آپلود عکس در استوری اینستاگرام ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل است که برای بدست آوردن این سایز میتوان از برنامه ها و ابزارهای گوناگون مطابق با سایز اینستاگرام  استفاده کرد.

افزودن باکس و یا حباب متن به  استوری اینستاگرام

شما میتوانید از ابزار های ویرایش متن و ایجاد نقاط رنگی در اینستاگرام استفاده کنید.حال اگر اندازه یکی از قلم ها را به بزرگترین میزان خود برسانید برای شما حبابی جها نوشتن متنتان درون آن ایجاد خواهد شد.

ساخت حباب در استوری

ساخت حباب در استوری اینستاگرام

چگونه در استوری کسی را تگ کنیم؟

بعد از آپلود تصویر و یا ویدئو خود در بخش استوریتان میتوانید با تایپ علامت @ و سپس تایپ نام کاربری شخصی که علاقمند هستید ادرس پیج او را درج کنید. این کاررا حداکثر تا 10 تگ میتوانید انجام دهید.

چک کردن سریع اسلایدهای استوری اینستاگرام

اگر که می خواهید تمام استوری فالوور های خود را سریع تر چک کنید و اسلاید ها را ورق بزنید کافی است صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید تا استوری های قبلی یا بعدی را بدون خروج از فضای استوری ببینید. اگر میخواهید استوری ثابت بماند روی هر استوری انگشت خود را برای چند لحظه نگه دارید استوری متوقف می شود و به صورت خودکار استوری بعدی نمایش داده نمی شود؛ و شما فرصت بیش تری برای دیدن هر استوری خواهید داشت.

بی صدا کردن استوری کاربران خاص

اگر علاقمند هستید برخی از استوری ها را بالای فید خود مشاهده نکنید و اصطلاحا آنها را بی صدا کنید کافیست روی آیکن همان کاربر به مدت دو ثانیه مکث کنید. با این کار پنجره ای باز می شود که گزینه دوم آن بی صدا کردن یا mute است.  توجه داشته باشید با بی صدا کردن هر استوری آن را کاملا مخفی نمی کنید؛ فقط باعث می شوید استوری آن شخص در انتها لیست بالای صفحه و به عنوان آخرین استوری نمایش داده شود.

چگونه استوری ها را از دید برخی مخفی کنیم؟

برای این که نمایش استوری خود را برای کاربران خاصی محدود کنید روی گزینه سه نقطه و علامت خورشید در iOS در گوشه سمت راست صفحه ضربه بزنید تا وارد تنظیمات بشوید. از همین قسمت Story Settings  را انتخاب کنید و سپس Hide My Story From را لمس کنید. در این بخش کسانی را که دوست ندارید استوری شما را ببینند انتخاب کنید.

مخفی کردن استوری از دیدی برخی فالوئرها

مخفی کردن استوری از دیدی برخی فالوئرها

ارسال پیام برای Story از طریق دایرکت

در بخش استوری نمیتوان برای فرد کامنت گذاشت اما در میتوانید نظرتتان را در غالب پیام از بخش در پایین و گوشه سمت راست صفحه تحت عنوان گزینه Send Message  متن دلخواهتان را برای هر فرد ارسال کنید که تقریبا در حکم کامنت است.

بستن کامنت استوری اینستاگرام

جلوگیری از کامنت گذاشتن کاربران خاص در استوری

در قسمت پروفایلتان و از گوشه سمت روی سه نقطه ضربه بزنید. در Story Settings با انتخابEveryone  اجازه میدهید تا همه استوری شما را ببینیداما اگرقصد محدود کرد آنها را دارید علاقمند هستید فقط از کسانی که شما را فالو کرده اند کامنت دریافت کنید گزینه People You Follow باز نگه دارید.

برای بستن کلی کامنت Off را انتخاب کنید.

ذخیره استوری برای همیشه

اگر قصد ذخیره کردن استوری خاصی را دارید از طریق گزینه دانلود می توانید لحظاتی که ثبت کرده اید را در گوشی خود ذخیره سازی کنید. هم چنین می توان در پروفایل گزینه ذخیره سازی خودکار استوریز در گالری را برای همیشه فعال کرد تا بصورت خودکار تمام استوریها ذخیره شوند. برای انجام اینکار کافیست وارد صفحه اصلی پروفایل خود شوید، menu و سپس Story Settings را زیر عنوان Account  انتخاب کنید و سپس از زیر عنوان Camera گزینه Always Save Photos and Videos را روشن کنید. در iOS می توانید کل استوری را به صورت یک ویدیو ذخیره سازی کنید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

محمود | 1398/06/16

برنامه خوبی است

اشتراک گذاری