نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

در این نوشتار قصد داریم تا یکی از بهترین و محبوب ترین شبکه‌‌‌‌های اجتماعی مربوط به اشتراک گذاری عکس و فیلم را برای شما معرفی کرده و بخش‌‌‌‌ها و قابلیت‌‌‌‌های کلی این نرم افزار را برای شما بیان کنیم. آموزش اینستاگرام در واقع یکی از مواردی است که می تواند برای افراد زیادی کاربردی باشد، چرا که امروزه این شبکه اجتماعی به یکی از پر مخاطب ترین شبکه‌‌‌‌های اجتماعی در سطح جهان تبدیل شده است.

 

ورود به اینستاگرام و ایجاد حساب کاربری

اولین بخش از آموزش اینستاگرام ایجاد حساب کاربری در آن است. به منظور استفاده از اینستاگرام می توانید هم از طریق وبسایت این شبکه اجتماعی و هم از طریق اپلیکیشن، از این شبکه اجتماعی استفاده کنید. بدین منظور چه در وبسایت و چه در اپلیکیشن اینستاگرام می توانید از طریق بخش Sign up فرآیند ثبت نام خود را انجام دهید. برای این منظور کافی است ایمیل و یا شماره همراه خود را در این قسمت وارد کرده و نام کامل، نام کاربری و رمز عبور برای خود وارد نمایید. با انجام مراحل فوق، شما به عنوان کاربر اینستاگرام شناخته شده و می توانید از امکانات و قابلیت‌‌‌‌های آن بهره مند شوید.

ورود به اینستاگرام و ایجاد حساب کاربری

آموزش اینستاگرام و معرفی بخش‌‌‌‌های مختلف

با ورود به اینستاگرام اولین صفحه ای که با آن مواجه می شوید صفحه خانه اینستاگرام می باشد که جدیدترین پست‌‌‌‌ها و استوری‌‌‌‌های افرادی که شما آن‌‌‌‌ها را در این شبکه اجتماعی دنبال می کنید، در این بخش قرار می گیرند. در این قسمت از آموزش اینستاگرام با بخش‌‌‌‌های مختلف آن آشنا می شویم:

آموزش اینستاگرام و معرفی بخش‌‌‌‌های مختلف

به صورت کلی صفحه اصلی اینستاگرام را به سه قسمت بالایی، میانی و پایینی تقسیم می کنیم و می توانیم 8 بخش مختلف را برای اینستاگرام متصور شویم که کارکرد هر یک از این بخش ها را به صورت کلی برای شما بیان می کنیم:

در قسمت فوقانی صفحه سه آیکون مشاهده می شود:

آیکون دوربین

این آیکون که در سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد، با انتخاب آن می توانید با استفاده از دوربین گوشی و با حالت‌‌‌‌های مختلف عکس و فیلم بگیرید و یا اینکه از تصاویر و فیلم‌‌‌‌های موجود در گالری خود استفاده کنید و موارد انتخاب شده را در اکانت خود به صورت استوری قرار دهید. 

آیکون دایرکت

آیکون دایرکت اینستاگرام که شبیه به فلش می باشد، در سمت راست قرار گرفته و مربوط به قسمت دایرکت یا پیام رسان اینستاگرام می باشد که پیام‌‌‌‌هایی که شما برای کاربران دیگر و یا دنبال کنندگان شما برایتان ارسال کرده اند در این قسمت قابل مشاهده می باشد. 

آیکون دایرکت

آیکون IGTV

آیکون شبیه به تلویزیون که در کنار آیکون دایرکت قرار دارد مربوط به قسمت IGTV اینستاگرام می شود. در این قسمت از اینستاگرام می توانید فیلم‌‌‌‌هایی با مدت زمان بیشتر از یک دقیقه را برای دنبال کنندگان خود پست نمایید، زیرا که در قسمت پست اینستاگرام نمی توانید فیلمی بیش از 1 دقیقه را قرار دهید.

آیکون IGTV

در قسمت پایین همین بخش استوری‌‌‌‌های افرادی که شما دنبال می کنید قرار گرفته که با انتخاب هر یک می توانید استوری فرد مورد نظر را ببینید. قسمت میانی این صفحه مربوط به بخش پست‌‌‌‌ اینستاگرام می باشد که می توانید آخرین پست‌‌‌‌های افرادی که توسط شما دنبال می شوند را مشاهده کرده، آن‌‌‌‌ها را لایک کرده و یا برای هر پست نظر بگذارید. 

 

در قسمت پایین صفحه 5 آیکون را مشاهده می کنید:

آیکون خانه

به ترتیب از سمت چپ اولین آیکون که به شکل خانه می باشد، شما را هر جای از اپلیکیشن اینستاگرام که باشید به صفحه خانه و یا صفحه اصلی اینستاگرام منتقل می کند. در واقع همین صفحه ای که در حال حاضر در آن قرار داریم.

آیکون ذره بین

دومین آیکون که به شکل ذره بین است مربوط به قسمت جستجوی اینستاگرام می باشد. شما در این قسمت می توانید کاربران اینستاگرام را با نام کاری و یا نام کامل آن ها جستجو کنید. همچنین این امکان برای شما فراهم شده است که با استفاده از هشتگ، پست هایی با موضوع خاصی را مورد جستجو و بازدید قرار دهید.

آیکون ذره بین

آیکون ایجاد پست جدید 

آیکون + مربوط به ایجاد پست جدید در اینستاگرام می باشد. با انتخاب آن وارد بخش ایجاد پست شده و می توانید تصاویر و یا فیلم های مورد نظر خود را انتخاب کرده، برای آن ها فیلتر هایی زیبا در نظر گرفته و سپس تنظیماتی را برای پست مورد نظر خود اعمال کرده و آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارید.

آیکون ایجاد پست جدید

آیکون قلب

آیکونی که شبیه به قلب می باشد شما را از فعالیت‌‌‌‌های مربوط به اکانت شما و یا افرادی که دنبال می کنید با خبر می سازد. برای مثال می توانید متوجه شوید که چه افرادی در مدت زمان گذشته شما را دنبال کرده اند، برای شما درخواست دوستی ارسال کرده اند و یا برای پست های شما نظر داده و آن ها را لایک کرده اند. همچنین در قسمتی دیگر از همین بخش می توانید فعالیت های افرادی که شما دنبال می کنید را مشاهده کرده، برای مثلا می توانید از پست هایی که لایک کرده اند و یا کاربرانی که آن ها اخیرا دنبال کرده اند، مطلع شوید.

آیکون قلب

آیکون پروفایل

آیکون آخر از سمت راست نیز شما را به صفحه پروفایل منتقل می کند. در این صفحه می توانید مشخصات کاربری خود از جمله بیوگرافی، عکس و پست ها و استوری های خود را ببینید و در صورت نیاز در مشخصات خود تغییر ایجاد نمایید. همچنین تنظیمات مربوط به اینستاگرام شما نیز در همین بخش با استفاده از آیکون تنظیمات قابل دسترس است.

آیکون پروفایل

بخش پروفایل کاربر در اینستاگرام

با انتخاب آیکون پروفایل که در قسمت قبل توضیح داده شد، وارد بخش پروفایل کاربری می شویم در این قسمت می توان بیوگرافی، تصویر پروفایل و پست‌‌‌‌های خود را ببینیم. همچنین در این قسمت می توان با انتخاب آیکون تنظیمات، وارد این قسمت شد و به تنظیمات اکانت خود دسترسی داشت. به منظور تغییر عکس پروفایل، ایمیل، شماره تلفن و همچنین بیوگرافی خود می توانید گزینه Edit Profile را انتخاب نمایید. همچنین در این قسمت تمامی پست ها و استوری های شما به صورت آرشیو قرار گرفته اند که می توانید با انتخاب هر پست از نظرات و لایک های صورت گرفته توسط کاربران دیگر باخبر شوید. از آنجایی که این صفحه معرف شماست، باید در انتخاب بیوگرافی و تصویر پروفایل خود دقت زیادی را در نظر بگیرید.

بخش پروفایل کاربر در اینستاگرام

بخش تنظیمات اینستاگرام

قسمت پایانی از آموزش اینستاگرام مربوط به بخش تنظیمات می باشد. در صورتی که بخواهید وارد قسمت تنظیمات اینستاگرام خود شوید، باید در قسمت پروفایل خود گزینه تنظیمات را انتخاب کرده و وارد منو تنظیمات شوید. در این قسمت از آموزش اینستاگرام، بخش‌‌‌‌های مختلف تنظیمات اکانت خود را مشاهده می کنید:

بخش تنظیمات اینستاگرام

در قسمت Follow and Invite Friends می توانید مخاطبین خود که دارای اکانت اینستاگرام هستند را مشاهده کرده و افرادی که اینستاگرام به شما پیشنهاد می دهد را بررسی کنید و در صورت تمایل آن ها را در اینستاگرام دنبال کنید. همچنین در این قسمت می توانید افرادی را که اکانت اینستاگرام ندارند، از طریق واتس اپ و یا فیس بوک به اینستاگرام دعوت کنید. در قسمت Notification می توانید تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن اینستاگرام را در حالت‌‌‌‌های مختلف بررسی و تغییر دهید. قسمت Privacy and Security مربوط به تنظیمات حفظ حریم خصوصی و امنیت اکانت اینستاگرام شما می باشد، برای مثال می توانید پسورد خود را تغییر داده و یا در ارتباط خود با کاربران، محدودیت اعمال کنید. در قسمت Payments می توانید روش‌‌‌‌هایی برای پرداخت خود در اینستاگرام در نظر بگیرید و مشخصات کارت اعتباری در سیستم ثبت کنید. در قسمت Ads می توانید فعالیت‌‌‌‌های تبلیغاتی خود در اینستاگرام را بررسی کنید. قسمت Account مربوط به تنظیمات کلی حساب شما می باشد برای نمونه، اتصال شبکه‌‌‌‌های اجتماعی دیگر به اینستاگرام خود، تغییر ماهیت اکانت و یا تغییر زبان از این جمله اند. قسمت Help نیز می تواند شما را در استفاده از اینستاگرام و رعایت شرایط و مقررات آن کمک کند. قسمت About نیز شامل اطلاعاتی درباره تیم اینستاگرام می باشد.

جمع بندی آموزش اینستاگرام

موارد بیان شده معرفی بخش‌‌‌‌های مختلف اپلیکیشن اینستاگرام و وظیفه ای است که هر یک از این بخش‌‌‌‌ها برای شما انجام می دهند. در صورتی که می خواهید با جزئیات هر یک از بخش‌‌‌‌های گفته شده آشنا شوید، می توانید محتوای مربوط به هر یک از این قسمت‌‌‌‌ها را که در وبسایت ما موجود می باشد، مورد بررسی قرار داده و برای سوالات و ابهامات خود در زمینه مورد نظر پاسخ مناسب را پیدا کنید. امیدواریم از مبحث کلیات آموزش اینستاگرام بهره برده باشید. 

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری