نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

اگر از افرادی که با شبکه های اجتماعی آشنا هستند، بخواهید که چند تا از بهترین شبکه های اجتماعی را نام ببرند، قطعا شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از مواردی است که همه این افراد به آن اشاره خواهند کرد. این شبکه اجتماعی در اکتبر سال 2010 میلادی راه اندازی شد و از آن روز تا به حال، هر روز در حال پیشرفت و ترقی است. اینستاگرام یکی از پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است، به گونه ای که تا اوایل سال 2019 میلادی چیزی در حدود یک میلیارد کاربر را از سراسر جهان به خود جذب کرده است. شاید شما از افرادی باشید که هنوز در این شبکه اجتماعی پرطرفدار عضو نشده اید و یا قصد دارید در آینده ای نزدیک ورود به اینستاگرام را کلید بزنید، اما با نحوه نصب و ورود به اینستاگرام آشنا نیستید. نگران نباشید زیرا که نصب و ایجاد حساب کاربری در این شبکه اجتماعی بسیار راحت بوده و با چند قدم ساده می توانید از جمله کاربران اینستاگرام شوید. در ادامه شما را با نحوه نصب و ایجاد حساب کاربری برای این شبکه اجتماعی آشنا می کنیم.

 

نحوه نصب اپلیکیشن اینستاگرام

به منظور استفاده از اینستاگرام، دو راه پیش پای شما قرار دارد. اولین مورد استفاده از وبسایت این شبکه اجتماعی است که برای این منظور کافی است از طریق آدرس https://www.instagram.com به وبسایت آن مراجعه کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

نحوه نصب اپلیکیشن اینستاگرام

اما به عنوان روشی دیگر می توان از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کرد. اپلیکیشن اینستاگرام برای پلتفرم های آی او اس، اندروید و ویندوزفون موجود می باشد، که با توجه به نوع پلتفرم گوشی موبایل خود می توانید از طریق استور مورد نظر، اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود و نصب نمایید. برای مثال برای دانلود این اپلیکیشن برای پلتفرم اندروید، می توانید از طریق گوگل پلی و انتخاب گزینه Install، اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود و نصب نمایید.

دانلود اپلیکیشن اینستاگرام

نحوه ساخت اکانت اینستاگرام

به منظور ورود به اینستاگرام و بهره مندی از قابلیت های جالبی که این شبکه اجتماعی در رابطه با عکس و فیلم در اختیار ما می گذارد، باید در این شبکه اجتماعی اکانت یا حساب کاربری ایجاد نمود. به منظور ایجاد حساب کاربری نیز می توان از دو طریق وبسایت اینستاگرام و همچنین اپلیکیشن این برنامه استفاده کرد. برای ایجاد حساب کاربری از طریق وبسایت اینستاگرام باید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا از طریق آدرس https://www.instagram.com وارد وبسایت اینستاگرام شوید. بلافاصله با ورود به این وبسایت با فرم ایجاد اکانت اینستاگرام مواجه می شوید. در قسمت اول باید شماره موبایل و یا ایمیل خود را وارد نمایید و نباید از طریق این شماره موبایل و یا ایمیل وارد شده، قبلا حساب کاربری در اینستاگرام ایجاد کرده باشید. سپس در قسمت دوم نام کامل خود را وارد کنید. در قسمت سوم باید نام کاربری خود را که دوست دارید در اینستاگرام داشته باشید، وارد کنید که البته این نام نباید قبلا توسط کاربر دیگری استفاده شده باشد. در قسمت آخر نیز باید یک رمز عبور برای حساب کاربری خود وارد کنید و در نهایت گزینه Sign up را انتخاب کنید. بدین صورت حساب کاربری شما در اینستاگرام ایجاد شده و می توانید ورود به اینستاگرام را انجام دهید.

نحوه ساخت اکانت اینستاگرام

برای ایجاد حساب کاربری از طریق اپلیکیشن اینستاگرام نیز می توانید با استفاده از مراحل زیر عملیات ورود به اینستاگرام را با موفقیت پشت سر بگذارید:

در ابتدا باید اپلیکیشن اینستاگرام را بر روی گوشی خود اجرا کرده و سپس در صفحه پیش رو گزینه Sign up را انتخاب نمایید. در این حالت دو گزینه ایجاد اکانت و ورود به اینستاگرام با استفاده از ایمیل و یا شماره تلفن پیش روی شما قرار می گیرد که می توانید هر یک از این دو حالت را که مایل باشید، انتخاب کنید.

ورود به اینستاگرام با استفاده از ایمیل

در صورتی که گزینه ایمیل را انتخاب کردید، باید ایمیل خود را ثبت کرده و گزینه Next را انتخاب نمایید. در مرحله بعد از شما می خواهد که نام کامل و همچنین یک پسورد برای اکانت خود انتخاب کنید. در مرحله بعد به صورت پیش فرض نام کاربری شما را همان نام کاربری ایمیل شما در نظر می گیرد. در صورتی که مایل هستید نام کاربری اینستاگرام خود را عوض کنید گزینه Change username را انتخاب کنید و آن را تغییر دهید.

 

اما اگر گزینه شماره تلفن را انتخاب نمودید، باید شماره همراه خود را وارد کنید و در مرحله بعد منتظر بمانید تا کد تایید از جانب اینستاگرام برای شما پیامک شود و سپس در مرحله های بعد نام کاربری، نام کامل و رمز عبور برای حساب کاربری خود را وارد نمایید.

در هر دو حالت پس از انجام مراحل فوق، حساب کاربری شما در اینستاگرام ایجاد شده و شما از این پس می توانید ورود به اینستاگرام را تجربه کنید. با اولین ورود به اینستاگرام از شما میخواهد که افرادی را که می شناسید دنبال کرده و همچنین برای حساب کاربری خود، عکس پروفایل انتخاب کنید تا راحت تر توسط دوستانتان شناسایی شوید و آن ها بتوانند شما را پیدا کنند. همچنین می توانید برای پروفایل خود یک بیوگرافی از خودتان قرار دهید و خود را به طور خلاصه به دیگر کاربران معرفی کنید، مثلا می توانید از شغل خود، میزان تحصیلات، مهارت ها، علاقه مندی ها و موارد این چنینی در بیوگرافی خود استفاده کنید.

حساب کاربری اینستاگرام

جمع بندی

در صورتی که تا به حال ورود به اینستاگرام را تجربه نکرده اید، می توانید با استفاده از دو طریق وبسایت و یا اپلیکیشن اینستاگرام، به این شبکه اجتماعی وارد شوید و همچنین برای استفاده از قابلیت های آن حساب کاربری ایجاد نمایید. برای ایجاد حساب کاربری در اینستاگرام یا باید از ایمیل خود استفاده کنید و یا این که شماره تلفن خود را در آن وارد نمایید. نکته لازم به ذکر این است که با یک ایمیل و یا شماره تلفن نمی توان دو اکانت در اینستاگرام ایجاد نمود، به عبارتی دیگر برای ایجاد هر حساب کاربری در این شبکه اجتماعی باید از شماره تلفن و یا ایمیل منحصر به فردی استفاده نمود. امیدواریم از مبحث نصب برنامه و ورود به اینستاگرام استفاده برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری