نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

شبکه های اجتماعی به یکی از مکان هایی تبدیل شده است که کاربران نظرات، عقاید، طرز فکر و همچنین متن های زیبای خود را با دوستان و کاربران دیگر به اشتراک می گذارند. در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز این قابلیت وجود دارد که افراد در کنار محتوا بصری، مانند عکس و فیلم های خود، متن های زیبای خود را نیز در قالب کپشن برای دنبال کنندگان خود قرار می دهند، یا این که در قسمت کامنت یا نظرات پست ها جملات زیبای خود را جهت استفاده کاربران به اشتراک می گذارند. بسیاری از کاربران علاقه دارند که برخی از این متن ها را کپی کرده و از آن ها استفاده کنند، اما متاسفانه امکان کپی متن از اینستاگرام وجود نداشته و کاربران نمی توانند متن های قرار گرفته توسط کاربران دیگر را در این اپلیکیشن کپی کنند. برای این منظور در این محتوا قصد داریم تا ترفند هایی را به منظور کپی متن از اینستاگرام برای شما بیان کنیم.

آموزش روش های مختلف کپی متن از اینستاگرام

کپشن در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام در اصل یک شبکه به اشتراک گذاری عکس و فیلم می باشد، اما در کنار این محتوای بصری به شما این امکان را نیز می دهد که بتوانید برای محتوای بصری خود متن نیز قرار دهید. به این متنی که شما برای پست خود قرار می دهید، کپشن گفته می شود. کپشن در اصل باید به تصویر یا فیلم موجود در پست مربوط باشد و به عبارتی دیگر مفهوم موجود در تصویر را برای بیننده بیان کند. استفاده از کپشن موجود در پست ها همواره درخواستی بوده که بسیاری از کاربران آن را مطرح کرده اند اما متاسفانه به دلیل عدم کپی متن از اینستاگرام، نمی توان به صورت مستقیم از متن کپشن استفاده کرد و باید از ترفند هایی در این زمینه استفاده نمود.

 

ترفند های کپی متن از اینستاگرام

به منظور کپی متن از اینستاگرام، روش هایی وجود دارد که شما با استفاده از آن ها می توانید به راحتی متن های زیبای موجود در اینستاگرام را کپی برداری کرده و از آن ها بهره مند شوید. این روش ها که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند شامل موارد زیر می باشند که در ادامه بطور کامل آموزش داده شده است:

  • استفاده از وبسایت اینستاگرام به منظور کپی متن از اینستاگرام
  • استفاده از اپلیکیشن های جانبی به منظور کپی متن از اینستاگرام
  • استفاده از قابلیت او سی آر به منظور کپی متن از اینستاگرام

استفاده از وبسایت اینستاگرام به منظور کپی متن از اینستاگرام

ساده ترین روش ممکن برای دستیابی به متن های اینستاگرام استفاده از وبسایت این شبکه اجتماعی می باشد. وبسایت اینستاگرام نیز امکاناتی که اپلیکیشن این شبکه اجتماعی ارائه می دهد را البته محدود تر در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اما در این مورد این وبسایت اینستاگرام است که قابلیتی اضافه تر نسبت به اپلیکیشن اینستاگرام در اختیار کاربران قرار می دهد. برای این منظور کافی است از طریق آدرس https://www.instagram.com به وبسایت اینستاگرام مراجعه کرده و سپس از طریق حساب کاربری خود به این شبکه اجتماعی وارد شوید.

استفاده از وبسایت اینستاگرام به منظور کپی متن از اینستاگرام

پس از ورود به حساب کاربری خود می توانید پست مورد نظر را انتخاب کرده و کپشن موجود در پست را به راحتی انتخاب کرده و آنگاه با زدن کلیک راست و انتخاب گزینه Copy آن را کپی کرده و هر جایی که دوست دارید قرار دهید. به همین راحتی شما می توانید مشکل عدم کپی متن از اینستاگرام را حل کنید.

استفاده از وبسایت اینستاگرام به منظور کپی متن از اینستاگرام

استفاده از اپلیکیشن های جانبی به منظور کپی متن از اینستاگرام

در کنار استفاده از وبسایت اینستاگرام که ساده ترین و بهترین روش می باشد، استفاده از اپلیکیشن ها یا نسخه هایی تغییر یافته از اینستاگرام نیز می تواند مفید واقع شود. تعداد اپلیکیشن هایی که به کمک آن ها می توان فرایند کپی متن از اینستاگرام را انجام داد، بسیار زیاد می باشد. به عنوان نمونه می توان از OGinstagram، InstaUltra Plus و GBInstagram نام برد که به کمک آن ها می توانید به هدف خود برسید. نکته لازم به ذکر این است که استفاده از اینگونه اپلیکیشن ها به دلیل نامعتبر بودن و نقض حریم شخصی شما توصیه نمی شود، زیرا که شما باید برای استفاده از این اپلیکیشن ها نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار آن ها می گذارید که از آنجایی که بسیاری از این موارد نامعتبر بوده و قوانین و مقرراتی برای آن ها در نظر گرفته نشده است، ممکن است امنیت و حریم شخصی اکانت اینستاگرام شما را با مشکل مواجه کنند. بنابراین در استفاده از این اپلیکیشن ها بسیار محتاط باشید.

استفاده از اپلیکیشن های جانبی به منظور کپی متن از اینستاگرام

استفاده از قابلیت او سی آر به منظور کپی متن از اینستاگرام

به عنوان روشی دیگر برای دستیابی به متن کپشن یا کامنت اینستاگرام، استفاده از قابلیت OCR یا Optical character recognition است. با استفاده از این قابلیت می توانید تصویر حاوی متن را به وبسایت ها یا نرم افزار های موجود در این حوزه بدهید تا متن موجود در تصویر را برای شما استخراج کند. برای این منظور کافی است شما از کپشن یا کامنت دلخواه خود در اپلیکیشن اینستاگرام اسکرین شات گرفته و با استفاده از اپلیکیشن ها و وبسایت های ارائه دهنده این قابلیت، متن موجود در آن را استخراج و کپی کنید. وبسایت های داخلی و خارجی بسیاری قابلیت او سی آر را در اختیار کاربران قرار می دهند. به عنوان نمونه از وبسایت های داخلی می توان به ایران او سی آر و از وبسایت های خارجی به آنلاین او سی آر اشاره کرد.

به عنوان مثال اگر شما وارد وبسایت https://www.onlineocr.net بشوید با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

استفاده از قابلیت او سی آر به منظور کپی متن از اینستاگرام

در مرحله نخست باید تصویر حاوی متن خود را که البته کیفیت قابل قبولی داشته باشد، در این وبسایت آپلود نمایید. سپس در گام بعد باید فرمت فایل خروجی خود را مشخص نمایید، برای مثال در تصویر زیر فرمت خروجی از نوع مایکروسافت ورد در نظر گرفته شده است. بعد از این موارد، باید بر روی گزینه Convert کلیک کرده تا فرایند تبدیل تصویر به متن صورت گیرد. با انجام این ترفند می توانید کپی متن از اینستاگرام را انجام دهید.

استفاده از قابلیت او سی آر به منظور کپی متن از اینستاگرام

جمع بندی

همواره کپی متن از اینستاگرام برای بسیاری از کاربران یک مشکل بوده است که با انجام روش های فوق می توان به راحتی این مشکل را حل کرد. پیشنهاد ما به شما استفاده از بهترین و مطمئن ترین روش یعنی استفاده از وبسایت اینستاگرام می باشد که کپی متن از اینستاگرام را در سریع ترین حالت ممکن برای شما محقق می کند. امیدواریم از این محتوا بهره برده باشید.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری