نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

تشخیص آنلاین بودن افراد در شبکه های اجتماعی و به طور ویژه اینستاگرام همواره مسئله ای بوده که کاربران را به خود درگیر کرده است. بسیاری از افراد علاقه دارند که بدانند کدام یک از دوستانشان در حال حاضر در اینستاگرام، آنلاین هستند. از طرفی هم بسیاری از افراد دوست ندارند که وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام آن ها، برای کاربران دیگر مشخص باشد، یا به عبارتی دیگر تمایل دارند که فعالیت آن ها در اینستاگرام مخفی باشد. تمام این حالت ها از مواردی است که کاربران اینستاگرام به دنبال یافتن پاسخ و راه حل برای آن هستند. لذا در این نوشتار قصد داریم تا شما را با روش های تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام و همچنین مخفی کردن فعالیت در این شبکه اجتماعی آشنا کنیم.

 

روش های تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام

  • تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام به کمک قابلیت Activity Status
  • تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام با استفاده از فعالیت های کاربران در اینستاگرام

تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام به کمک قابلیت Activity Status

نسخه های پیشین اینستاگرام این قابلیت را نداشتند که بتوان از طریق آن از آنلاین بودن افراد مطلع شد و متوجه شد که فرد آخرین فعالیت خود را در چه زمانی در این شبکه اجتماعی انجام داده است. اما در نسخه های جدید اینستاگرام قابلیت تشخیص آنلاین بودن کاربران و آخرین زمان فعالیت آن ها به برنامه اضافه شد که البته این قابلیت در صورتی که کاربر مورد نظر آن را فعال نماید، وضعیتش در دسترس کاربران دیگر قرار می گیرد و اینگونه نیست که اینستاگرام با افزودن این قابلیت حریم شخصی افراد را دچار مشکل کرده باشد. در این حالت زمانی که فرد مورد نظر در اینستاگرام آنلاین باشد کنار تصویر پروفایل او نقطه سبز رنگ ظاهر خواهد شد و اگر آنلاین نباشد آخرین زمانی که در اینستاگرام فعال بوده را به نمایش می گذارد. در تصویر زیر نمونه صفحه دایرکت و آخرین زمان فعالیت کاربران را می بینید.

تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام به کمک قابلیت Activity Status

با دقت در تصویر بالا متوجه خواهیم شد که دو کاربر ابتدایی و انتهایی تصویر در حال حاضر در اینستاگرام فعال بوده اند و همچنین عبارت Active Now نیز برای آن ها درج شده است. اما کاربران دیگر در این تصویر در حال حاضر در اینستاگرام آنلاین نیستند، ولی با توجه به عبارتی که برای هر یک از آن ها درج شده است، می توان از آخرین زمانی که این کاربران در اینستاگرام حضور داشته اند، باخبر شد. برای مثال، برای کاربر دوم در این تصویر عبارت Active 6h ago درج شده است که به این معنی است که این کاربر آخرین بار چیزی در حدود 6 ساعت پیش در اینستاگرام فعالیت داشته است.

تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام با استفاده از فعالیت های کاربران در اینستاگرام

روش دیگر برای تشخیص حدودی آنلاین بودن در اینستاگرام و یا تشخیص آخرین زمان فعالیت کاربران در اینستاگرام استفاده از قسمت فعالیت های کاربران است. برای این منظور کافی است در صفحه نخست اینستاگرام، آیکون قلب را لمس کرده تا به این قسمت منتقل شوید. در این صفحه با دو قسمت روبرو می شوید، قسمت اول مربوط به فعالیت های شما و با عنوان You است و قسمت دوم که با عنوان Following مشخص شده است، مربوط به قسمت آخرین فعالیت های افرادی است که شما آن ها را در اینستاگرام دنبال می کنید. در این قسمت همانطور که در شکل زیر هم مشاهده می کنید، آخرین پست هایی که کاربران لایک کرده اند و آخرین حساب های کاربری که این افراد دنبال کرده اند همراه با یک زمان حدودی برای آن ها ثبت شده است، که شما با استفاده از این زمان تا حدی می توانید از آخرین وضعیت کاربران مطلع شوید. برای مثال اگر اینگونه در این قسمت ثبت شده که کاربری خاص، چند ثانیه پیش تصاویر زیر را لایک کرده است پس می توانید متوجه شوید که کاربر مورد نظر در اینستاگرام آنلاین است.

تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام با استفاده از فعالیت های کاربران در اینستاگرام

مزیت تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام

شاید تنها مزیتی که بتوان برای این مورد در اینستاگرام در نظر گرفت، این است که ما با کاربر خاصی، کار مهمی داشته باشیم و در انتظار هستیم تا ببینیم کاربر مورد نظر چه زمانی آنلاین می شود که ما با او به گفتگو بپردازیم. در این حالت تشخیص آنلاین بودن افراد در اینستاگرام می تواند ما را کمک کند. اما به جز این مورد نمی توان انتظار استفاده مفیدی از این ترفند یا قابلیت در اینستاگرام داشت.

 

پنهان کردن وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام

افراد زیادی تمایل دارند که فعالیت های آن ها در اینستاگرام از چشم دنبال کنندگان و یا کاربران مخفی بماند. با توجه به قابلیت هایی که این برنامه دارد می توان تا حدی و البته نه به صورت کامل، فعالیت های خود را در این شبکه اجتماعی مخفی کرد و همچنین کاربران دیگر نتوانند وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام آن ها را متوجه شوند. برای این منظور کافی است در قسمت پروفایل خود، آیکون تنظیمات که شبیه به چرخ دنده می باشد را لمس کرده تا وارد بخش تنظیمات حساب کاربری خود شوید. در این بخش باید گزینه Privacy را انتخاب کرده و سپس گزینه Activity Status را انتخاب نمایید و حالت Show Activity Status را در حالت غیر فعال بگذارید، در این صورت دیگر در قسمت دایرکت زمان حضور شما در اینستاگرام به نمایش در نخواهد آمد و زمانی که آنلاین باشید کنار تصویر پروفایل شما نقطه سبز رنگ، قرار نخواهد گرفت. اما لازم به ذکر است که در این حالت شما نیز نمی توانید از فعالیت سایر کاربران در اینستاگرام با خبر شوید.

پنهان کردن وضعیت آنلاین بودن در اینستاگرام

جمع بندی

در این محتوا درباره روش های تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام و همچنین روش مخفی کردن وضعیت خود در این شبکه اجتماعی صحبت کردیم. اما با تمام این تفاسیر، دانستن یا ندانستن وضعیت آنلاین بودن یا آخرین زمان فعالیت افراد در اینستاگرام نمی تواند مسئله ای با اهمیت باشد، و این مطالب صرفا به این دلیل قرار داده می شود که درخواست بسیار زیادی برای این مورد توسط کاربران ارسال می شود. پیگیری چنین مواردی به جز اینکه انرژی و وقت زیادی را از شما می گیرد نمی تواند برای شما مفید واقع شود. پس بهتر است ما به جای بررسی این موارد، به دنبال یادگیری موضوعاتی از شبکه های اجتماعی باشیم که می تواند برای ما مفید باشد و زندگی ما را دچار تغییر و تحول کند. با این حال امیدواریم که از مبحث تشخیص آنلاین بودن در اینستاگرام بهره برده باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری