نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین شبکه های اجتماعی در سراسر جهان است که میلیون ها کاربر را از سراسر جهان در این شبکه اجتماعی گردآوری کرده است. با وجود محبوبیت بالایی که این شبکه اجتماعی دارد، گاهی برخی از کاربران تصمیم می گیرند که اکانت اینستاگرام خود را حذف یا غیر فعال کنند، که در این صورت استفاده از این اکانت از دسترس آن ها خارج می شود. همچنین ممکن است به علت عدم توجه به نکات امنیتی اکانت کاربر، توسط سودجویان مورد هک قرار بگیرد و یا همچنین به علت فراموشی رمز عبور اجازه دسترسی به اکانت کاربر وجود نداشته باشد. در تمام این موارد نیاز است تا با روش های برگرداندن اکانت اینستاگرام آشنا شویم. در ادامه این موضوع را مورد بحث قرار می دهیم.

 

حالت های از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام

شما به دو حالت می توانید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید. یکی از این روش ها حذف موقت یا به عبارتی غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام است، که در این روش اجازه دسترسی به اکانت و فعالیت های خود را نخواهید داشت ولی هر زمان که تصمیم به بازگشت گرفتید می توانید مجدد به اکانت خود دسترسی داشته باشید. در حالت دیگر که حذف دائمی اکانت اینستاگرام است، شما به هیچ وجه اجازه دسترسی مجدد به اکانت خود را نخواهید داشت و کلیه فعالیت های شما حذف می شوند و امکان برگرداندن اکانت اینستاگرام شما وجود ندارد. حتی اگر فردی که اکانت شما را هک کرده است، آن را حذف نماید باز هم نمی توانید مجدد به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید، زیرا که این مشکل به دلیل عدم رعایت نکات امنیتی از جانب شما بوده است. با تمام این توضیحات چنین اجازه ای به شما داده نخواهد شد، زیرا که این موارد در قوانین اینستاگرام به وضوح بیان شده اند و اینستاگرام نیز تا تخلفی از جانب شما صورت نگیرد، حساب کاربری شما را حذف نخواهد کرد.

حالت های از دسترس خارج شدن اکانت اینستاگرام

برگرداندن اکانت اینستاگرام غیر فعال شده به صورت موقت

در صورتی که اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت حذف کرده اید، برای برگرداندن اکانت اینستاگرام خود کافی است به صورت مجدد از طریق اپلیکیشن و یا وبسایت اینستاگرام به حساب کاربری خود ورود کنید، که با این اقدام، اکانت شما مجدد فعال شده و تمامی فعالیت ها و دنبال کنندگان قبلی شما باز خواهند گشت.

برگرداندن اکانت اینستاگرام غیر فعال شده به صورت دائم

در این حالت هیچ راه حلی برای برگرداندن اکانت اینستاگرام و یا فعالیت های قبلی شما وجود نخواهد داشت و به عبارت دیگر تمام پست ها، دنبال کنندگان و نام کاربری پیشین خود را از دست می دهید. با حذف دائم اکانت خود، تنها می توانید مجدد با همان ایمیل یا شماره تلفن قبلی خود اکانتی جدید در اینستاگرام ایجاد کنید. لازم به ذکر است که حتی نمی توانید با همان نام کاربری قبلی خود اکانت جدیدی بسازید و مجبور هستید نام دیگری را برای اکانت جدید خود انتخاب کنید. بنابراین نسبت به حذف اکانت اینستاگرام خود به صورت دائم کاملا احتیاط کنید.

 

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده

در مواردی ممکن است که به علت عدم رعایت نکات امنیتی از جانب شما، اکانت اینستاگرام شما توسط فردی سودجو مورد هک و سرقت واقع شود. به منظور برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده که فرد مورد نظر اکانت شما را حذف دائم نکرده باشد، می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

در صورتی که هکر هنوز ایمیل و یا شماره تماس شما را تغییر نداده است می توانید از طریق روش های بازیابی رمز عبور اینستاگرام، رمز عبور خود را تغییر داده و فرایند برگرداندن اکانت اینستاگرام خود را انجام دهید.

معمولا هکر اولین کاری که بعد از دسترسی به حساب شما می کند این است که ایمیل و شماره تماس پشتیبان اکانت شما را تغییر می دهد که شما نتوانید دسترسی مجدد به حساب خود داشته باشید، در این صورت مراحل زیر را انجام دهید:

در ابتدا وارد صفحه ورود اینستاگرام شوید و گزینه فراموشی اطلاعات ورود را انتخاب نمایید. حال در این قسمت نام کاربری، ایمیل و یا شماره تماس خود را وارد کنید و گزینه Next را انتخاب نمایید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده

حال در این قسمت گزینه Need more help را لمس کنید، که در این حالت وارد صفحه ای می شوید که می توانید هک شدن اکانت خود را به تیم پشتیبانی اینستاگرام اطلاع دهید. در صفحه پیش رو در فیلد اول ایمیلی را وارد کنید که به هنگام ثبت نام وارد کرده بودید، در فیلد دوم آدرس ایمیلی دیگر را به جهت اطمینان وارد کنید. در قسمت بعد اگر اکانت متعلق به شخص شماست و عکس های شخصی از شما در آن قرار دارد گزینه Personal accounts with photos of me را انتخاب کنید، ولی اگر عکس شخصی از خود در این حساب ندارید گزینه Personal accounts without photos of me را انتخاب کنید، و اگر حساب متعلق به کمپانی یا شرکت است گزینه Company or brand account را انتخاب نمایید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده

در کادر آخر این صفحه نیز درخواستتان را به زبان انگلیسی وارد کنید، مثلا بیان کنید که اکانت شما هک شده است و در آخر گزینه Submit Request را انتخاب کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام هک شده

پس از این که درخواست خود را ارسال کردید، باید منتظر باشید تا درخواست شما توسط تیم پشتیبانی اینستاگرام بررسی شده و متناسب با شرایط و درخواست شما پاسخی مناسب برای شما ارسال شود و امیدوار باشید که بتوانید برگرداندن اکانت اینستاگرام خود را با موفقیت انجام دهید. برای مثال ممکن است لینک بازیابی اکانت مورد نظر به ایمیل شما ارسال شود.

 

جمع بندی

در صورتی که اکانت شما حذف موقت شده باشد، به راحتی امکان بازگرداندن اکانت اینستاگرام شما وجود خواهد داشت. در صورت حذف دائم نیز باید در کل قید اکانت خود را بزنید، در حالتی هم که اکانت شما هک شده و در دسترس هکر قرار گرفته است باید طبق توضیحات فوق تلاش خود را برای برگرداندن اکانت اینستاگرام انجام دهید و در صورت مناسب بودن تمام شرایط به اکانت خود خواهید رسید. در صورتی که رمز ورود اکانت خود را فراموش کرده اید نیز می توانید از طریق مبحث آموزش تصویری بازیابی رمز فراموش شده در اینستاگرام، پسورد اینستاگرام خود را بازیابی کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نمایش دیدگاه ها

Dr aremerzae | 1398/05/25

برنامه فوق سوپر تک مشکل گشای اینستا دست مریزاد

غلام مرادی | 1398/05/26

بسیار عالی می باشد

اشتراک گذاری