نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بهترین شبکه های اجتماعی مربوط به اشتراک گذاری عکس و فیلم می باشد. در واقع محتوا های اصلی در این شبکه اجتماعی، محتواهای بصری هستند. یکی از مشکلاتی که در محتوا های بصری وجود دارد این است که موضوع محتوا را مانند محتوای متنی نمی توان به سادگی تشخیص داد، برای این منظور برای تشخیص موضوع محتوا های بصری از روش های دیگری استفاده می کنند. که این روش ها علاوه بر این که موضوع عکس یا فیلم را برای ما مشخص می کنند، باعث می شوند که بتوانید محتوای بصری مورد نظر خود را ساده تر پیدا کنید. یکی از روش هایی که اینستاگرام برای این مورد به کار برده است، هشتگ اینستاگرام نام دارد. در ادامه شما را با هشتگ و کاربرد های آن در اینستاگرام آشنا می کنیم.

 

هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ در واقع عبارتی است که در شبکه های اجتماعی و به طور ویژه در اینستاگرام به منظور دسته بندی و جستجوی سریع محتوا های متنی و بصری مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی هشتگ ها باعث می شوند که بتوانیم محتوا های خود را در گروه های مشخصی قرار دهیم و به این ترتیب هر گاه که نیاز به محتوایی در رابطه با موضوع خاصی داشتیم، به راحتی تمام محتوا های مربوط به حوزه خود را بسیار سریع و دقیق گردآوری کنیم. برای نوشتن هشتگ اینستاگرام، کافی است ابتدا یک علامت شارپ (#) قرار داده و در ادامه عبارت خود را بنویسید. هشتگ می تواند ترکیبی از حروف، اعداد و ایموجی باشد.

نحوه قرار دادن هشتگ اینستاگرام

زمانی که پستی را در اینستاگرام قرار می دهید، می توانید برای این که پست شما به راحتی و هر چه بیشتر در معرض دید کاربران اینستاگرام قرار بگیرد، از هشتگ های مرتبط با موضوع محتوای بصری و یا متنی خود در کپشن پست خود استفاده کنید. هر چه هشتگ هایی که انتخاب می کنید دقیق تر باشند، باعث می شوند که میزان بازدید پست های شما بیشتر شده و میزان لایک و کامنت در پست های شما افزایش پیدا کند و به تبع تعداد دنبال کنندگان صفحه شما نیز افزایش پیدا کند. این مورد به خصوص در اکانت های تجاری بسیار سودمند و پر استفاده می باشد. شما علاوه بر قرار دادن هشتگ اینستاگرام در پست ها می توانید در کامنت های پست خود نیز از هشتگ استفاده کنید. همچنین در صورتی که هشتگی برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است می توانید هشتگ مربوطه را در بیوگرافی پروفایل خود قرار داده تا مخاطبان شما آن را مشاهده کرده و در برخی موارد هم آن را دنبال می کنند.

نحوه قرار دادن هشتگ اینستاگرام

به منظور استفاده از هشتگ در پست خود، زمانی که در حال انجام تنظیمات مربوط به انتشار پست خود هستید، می توانید در قسمت Caption پست خود، ابتدا علامت # قرار داده و سپس عبارتی مناسب با محتوای خود انتخاب کنید. البته اینستاگرام نیز با توجه به حروفی که تایپ می کنید برای شما مواردی را پیشنهاد می دهد و در مقابل هر یک از آن ها، تعداد پست هایی که با این هشتگ دسته بندی شده اند و با به عبارتی از این هشتگ استفاده کرده اند را نمایش می دهد. هر چه میزان تعداد پست های این هشتگ بیشتر باشد یعنی این هشتگ اینستاگرام از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند برای شما بهتر باشد. حال شما می توانید هر تعداد هشتگ را که می خواهید به پست خود اضافه کنید و در نهایت آن را منتشر نمایید. فقط لازم به ذکر است که از استفاده هشتگ های نامربوط خودداری کرده و همچنین از هشتگ ها بیش از حد در پست خود استفاده نکنید.

نحوه قرار دادن هشتگ اینستاگرام

نحوه جستجوی هشتگ اینستاگرام

در صورتی که شما نیاز دارید تا محتوا ها و یا پست هایی را متناسب با موضوعی که مد نظر دارید در اینستاگرام پیدا کنید، کافی است از طریق آیکون جستجوی اینستاگرام یا همان آیکون ذره بین به قسمت جستجوی اینستاگرام رفته و موضوع مورد نظر خود را در نوار جستجوی اینستاگرام نوشته تا نتایج مربوط به موضوع مورد نظر برای شما به نمایش درآید. به عبارتی دیگر با نوشتن عبارتی در این قسمت هشتگ هایی مرتبط با موضوع نگاشته شده برای شما به نمایش در خواهند آمد که با انتخاب هر یک از این هشتگ ها می توانید تمام پست هایی که از این هشتگ اینستاگرام استفاده کرده اند را مشاهده کنید. در این صورت فرآیند جستجوی محتوای شما در اینستاگرام بسیار ساده خواهد شد و به راحتی می توانید به هدف خود در این زمینه دست یابید.

نحوه جستجوی هشتگ اینستاگرام

نکات مورد استفاده در رابطه با هشتگ اینستاگرام

از هشتگ های نامربوط استفاده نکنید: در صورت استفاده از هشتگ های بی ربط در پست های خود، باعث ناراحتی کاربران و مخاطبان خود می شوید و در صورت گزارش دادن هشتگ های بی ربط شما، اینستاگرام اجازه نمایش آن ها را نخواهد داد.

تعداد مناسب هشتگ اینستاگرام: طبق تجزیه و تحلیل های صورت گرفته توسط مراکز معتبر آماری، پست هایی که 9 هشتگ را داشته اند بیش از سایر پست ها مورد مشاهده و فعالیت قرار گرفته اند.

استفاده از هشتگ های معروف: در کنار استفاده از هشتگ های اختصاصی خود، همواره از هشتگ های معروف نیز استفاده کنید تا باعث پیشرفت شما شوند.

پنهان کردن هشتگ ها: وجود هشتگ ها در بخش کپشن پست شما باعث نا خوانایی پست و شلوغ به نظر رسیدن آن می شود. بهترین کار این است که هشتگ های خود را در قسمت Comment خود به صورت یک نظر ارسال کنید، در این صورت پست شما شلوغ نمی شود.

استفاده از هشتگ اینستاگرام برندها: در صورتی که شما در حال راه اندازی کسب و کاری هستید و می خواهید مطرح شوید، در هشتگ های خود از برند های مرتبط با کار خود استفاده کنید. برای مثال اگر در زمینه مواد غذایی کار می کنید می توانید هشتگ مهمترین شرکت های موجود در این حوزه را در کنار هشتگ اختصاصی خود به کار ببرید.

هشتگ اختصاصی خود را کوتاه انتخاب کنید: استفاده از هشتگ های طولانی باعث می شود که به خوبی در ذهن خواننده قرار نگیرند و به آسانی فراموش شوند. پس اگر می خواهید برند شما ماندگار باشد از هشتگ ای استفاده کنید که مفهوم را در مختصر ترین حالت بیان کند.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری