نویسنده: مهناز محمدی

اینستاگرام

حتما زمانی که به خرید رفته اید اجناس بسیاری را دیده اید که اتیکت بر روی آن زده اند و مشخصات، برند و یا قیمت محصول را بر روی آن مشخص کرده اند، به این عمل تگ کردن می گویند که به طور ویژه در لباس های فروشگاه ها این عمل صورت می گیرد. در اینستاگرام نیز که یکی از بهترین و پرمخاطب شبکه های اجتماعی در سراسر جهان می باشد، عمل تگ کردن یا منشن کردن وجود دارد. در شبکه اجتماعی اینستاگرام می توان بر فردی در تصویر برچسب زد و نام کاربری او را مشخص نمود. معمولا دو عبارت تگ کردن و منشن کردن به جای هم مورد استفاده می گیرند، که البته تفاوت اندکی با یکدیگر داشته ولی در عمل، کار یکسانی را انجام می دهند. در این نوشتار قصد داریم تا نحوه تگ کردن در اینستاگرام را مورد بررسی قرار داده و با جزئیات این قابلیت در اینستاگرام آشنا شویم، پس با ما همراه باشید.

 

تگ کردن یا منشن کردن در اینستاگرام چیست؟

به برچسب زدن بر تصویر فرد و یا مشخص کردن نام کاربری فردی در پست، کامنت یا استوری تگ کردن یا منشن کردن می گویند، که تگ کردن معمولا در پست و منشن کردن معمولا در کامنت و استوری مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه با نحوه تگ کردن در اینستاگرام آشنا می شویم.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

هر گاه در پستی تصویر یکی از دوستانمان قرار گرفته و ما می خواهیم وی را به دنبال کنندگان خود معرفی کنیم، بر تصویر وی یک برچسب زده و نام وی را مشخص می کنیم که با انتخاب برچسب او می توان به صفحه پروفایل او منتقل شد. همچنین در صورتی که پستی مربوط به نفرات دیگری نیز هست، یا به عبارتی نفرات دیگری هم باید در این پست سهیم باشند، این عمل را انجام می دهیم و تمام نفرات دخیل در این پست را بر روی آن مشخص می کنیم، به این عمل تگ کردن می گویند. برای این منظور کافی است هنگامی که در حال ارسال پستی هستید، گزینه Tag People را انتخاب کرده و سپس در هر جای تصویر مورد نظر خود که می خواهید، بر چسب بزنید و نام کاربری فردی که می خواهید تگ کنید را تایپ کنید.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

اما منشن کردن معمولا در کامنت و استوری صورت می گیرد و دقیقا همین کارایی را دارد. برای مثال ما می خواهیم که در کامنت ها پاسخ فردی خاص را دهیم، یا اینکه می خواهیم دوستمان را از این پست با خبر کنیم، در این صورت نام کاربری وی را در کامنت پست منشن می کنیم. معمولا نحوه تگ کردن در اینستاگرام با نحوه منشن کردن در اینستاگرام به دلیل شباهت کارایی به جای هم استفاده می شوند.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

همچنین زمانی که استوری می گذارید نیز می توانید نام کاربری فرد و یا حساب کاربری او را در استوری خود منشن کنید. برای منشن کردن کافی است ابتدا یک علامت @ قرار داده و در ادامه نام کاربری فرد مورد نظر را قرار دهید. البته خود اینستاگرام نیز به صورت اتوماتیک گزینه ها را برای شما پیشنهاد می دهد که این عمل کار  را برای پیدا کردن فرد مورد نظر بسیار ساده می کند. به این صورت شما می توانید نحوه تگ کردن در اینستاگرام و یا منشن کردن را به سادگی انجام دهید

نحوه تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

در هر حالتی که فردی را تگ و یا منشن کنید، نوتیفیکیشنی برای او ارسال شده که او را از این رخداد مطلع خواهد کرد. همچنین در قسمت فعالیت های اینستاگرام که با آیکون قلب مشخص شده است، می توان متوجه شد که چه کسی شما را در پست، کامنت و یا استوری خود تگ یا منشن کرده است.

نحوه تگ کردن در اینستاگرام چگونه است؟

نحوه مشاهده تگ های موجود در پست

بعد از این که با نحوه تگ کردن در اینستاگرام آشنا شدید حال نحوه مشاهده تگ در اینستاگرام را بیان می کنیم. در صورتی که در پستی تگ انجام شده باشد، در قسمت پایین پست مورد نظر، یک علامت آدمک قرار گرفته است که این علامت نشان دهنده وجود تگ در این پست است. حال برای مشاهده تگ یا تگ های صورت گرفته در تصویر کافی است یکبار پست مورد نظر را لمس کرده تا تگ های موجود در آن ظاهر شوند. شما می توانید با انتخاب هر یک از تگ های موجود به پروفایل فرد مورد نظر منتقل شوید.

نحوه مشاهده تگ های موجود در پست

نکاتی درباره نحوه تگ کردن در اینستاگرام

اولین نکته ای که درباره نحوه تگ کردن در اینستاگرام باید بدانید این است که شما نمی توانید خودتان را در پست فردی دیگر تگ کنید، بلکه فردی که پست را انتشار می دهد باید خودش این کار را انجام دهد.

حال اگر شما در پستی تگ شده اید ولی علاقه ندارید که در این پست تگ شوید، نگران نباشید چون به راحتی می توانید تگ مربوط به خود را از پست مورد نظر حذف کنید. برای این کار کافی است تگ خود را بر روی پست مورد نظر انتخاب کرده و آنگاه گزینه Remove Tag را انتخاب نمایید تا برچسب شما از روی پست مورد نظر حذف شود.

نکاتی درباره نحوه تگ کردن در اینستاگرام

به عنوان نکته ای دیگر از مبحث نحوه تگ کردن در اینستاگرام  باید گفت، در صورتی که نمی خواهید کسی بدون اجازه شما را در جایی تگ کند، کافی است به قسمت تنظیمات اینستاگرام رفته و گزینه Privacy را انتخاب کنید. سپس در این قسمت گزینه Tags را انتخاب کرده و آن را فعال نمایید، در این صورت هر گاه کسی بخواهد شما را تگ کند ابتدا یک درخواست برای شما ارسال شده و در صورتی که شما درخواست فرد مورد نظر را قبول کنید، کاربر مورد نظر می تواند شما را در پست خود تگ کند.

نکاتی درباره نحوه تگ کردن در اینستاگرام

در صورتی که افراد زیادی را در اینستاگرام تگ و یا منشن می کنید، باید احتیاط کنید، زیرا در این صورت اینستاگرام این کار شما را مزاحمت برای کاربران اینستاگرام در نظر گرفته و ممکن است حساب کاربری شما را با مجازات روبرو کند. برای مثال ممکن است حساب کاربری شما را برای مدت مشخصی غیر فعال نماید.

 

جمع بندی

به منظور مشخص کردن کاربران بر روی پست یا استوری و یا فراخوانی فرد یا افرادی برای مطلع شدن از پست یا کامنت می توان از تگ کردن یا منشن کردن استفاده کرد. در این نوشتار نحوه تگ کردن در اینستاگرام مورد بررسی قرار گرفت و نحوه انجام آن شرح داده شد. امیدواریم از این آموزش استفاده کرده باشید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری