نویسنده: موبویار

ios

طبق آخرین اخبار تکنولوژی، سیستم‌عامل iOS 12  درمدت ۱۸ روز توانسته است، از iOS 11 پیشی بگیرد؛ ورژن جدید سیستم‌عامل موبایلی اپل، هم‌اکنون روی ۴۷٪ از گوشیهای شرکت اپل نصب شده است.

آمارهای انتشار یافته توسط موسسه‌ی Mixpanel، پس از 18 روز از انتشار رسمی iOS 12، این سیستم‌عامل اکنون بر روی ۴۷٪از گوشی های اپل نصب شده است؛ درحالی که iOS 11 فقط روی ۴۵٪از گوشی های اپل نصب شده است.

طبق آخرین آمار ارائه‌شده در صفحه‌ی پشتیبانی توسعه‌دهندگان اپل، قبل از شروع به انتشار iOS 12 در اواخر تابستان امسال، سیستم‌عامل iOS 11 روی۸۵٪ از آیپدها وگوشی ها نصب بود.

سیستم‌عامل iOS 11 بعد از گذشت 2 ماه، ۵۰٪از سهم بازار دستگاه‌های iOSرا در اختیار خود گرفته بود،iOS 12 موفق شده بود پس از گذر تنها 14 روز، روی ۴۸٪ از دستگاهای اپل نصب شوند.

سیستم عامل iOS 12

بررسی عملکرد iOS 12

تا به امروز، درخشان‌ترین عملکرد در زمینه‌ی جذب سریع کاربر، به iOS 9 تعلق دارد.  نسخه iOS 9 سیستم‌عامل موبایلی اپل که در تاریخ (۲۵ شهریور ۱۳۹۴) انتشار یافته است، تنها پس از گذشت 8 روز، توانست جایگزین iOS 8 شود و دو روز پس از انتشار آن، ۵۰٪از سهم بازار را در اختیار خود بگیرد. iOS 9 سی روزپس از انتشار، روی ۶۲٪ از دستگاه‌های اپل نصب شده بود. از سوی دیگر، همین رقم برای iOS 8 پس از گذر سی روز،‌ با افت شدید مواجه شده و به ۲۹.۶۵٪ رسیده بود.

اپل ادعا میکند که حتی کاربران قدیمی (نظیر آیفون 5s) نیز می‌توانند با نصب iOS 12، سرعت دستگاه خود را افزایش دهند. 12iOS ضمن ارائه‌ی امکان تماس گروهی، شامل اموجی‌های جدید می باشد از ویژگی‌های دیگر اعلان های گروهی و میان‌برهای Siri می باشد.

هنوز اپل آماری از تعداد دستگاه هایی که سیستم عامل شان iOS 12  می باشد اعلام نکرده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشتراک گذاری